Drukuj
Odsłony: 3417

 

 

VLiga01Zakończyły się rozgrywki V Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów na rok 2015. Turniej rozegrany został w dniach 18 stycznia - 15 marca 2015 roku, podczas 3 zjazdów i 9 meczy, które zagrała każda z drużyn. Pierwszy i trzeci zjazd odbył się w Sędziszowie Małopolskim, a zjazd drugi w Dukli. Udział wzięło 19 drużyn z Podkarpacia. Sędzią głównym turnieju był Pan Roman Wasik z Rzeszowa, siędzia klasy międzynarodowej, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek. Turniej zapowiadał się emocjonująco. Większość drużyn wystąpiła w składach mieszanych, sieniorsko-juniorskich, dlatego trudno było jednoznacznie wskazać faworytów do zwycięstwa. Przed turniejem mówiło się, że zwycięzcą może zostac drużyna Kańczugi, Rymanowa, Dębicy czy też z Racławówki. "Czarnym koniem" turnieju okazała się IV drużyna z Sędziszowa Małopolskiego, która zdecydowanie zwyciężyła, tracąc tylko 2 pkt. w pierwszym meczu z drużyną z Racławówki. Zaskoczenie było tym większe, że drużyna z Sędziszowa wystąpiła całkowicie w składzie juniorskim. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, dwa pierwsze zespoły awansowały do IV Ligi Podkarpackiej. 

Drużyny V Ligi Podkarpackiej:

 

  1. Stowarzyszenie Nasz Rymanów II   2. MKS Gryf III Dębica 
  3. SS-T Lubcza Racławówka   4TSz Skoczek III Sędziszów Młp.
  5. TSz Skoczek V Sędziszów Młp.   6. LKS Kańczuga
  7. MKS Polonia III Przemyśl   8. UKS Spartakus Kolbuszowa
  9. UKS Rekord I Iwla 10. GKSz Hetman IV Pilzno
11. RzKSz IV Rzeszów 12. TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
13. KS Dzikowiec 14. UKS Rekord II Iwla
15. UKS Orlik II Rudnik n/Sanem 16. KGL Szarotka Wadowice Górne
17. UKS Spartakus II Kolbuszowa 18. TSz KSz Bystrovia II Bystrowice
19. KS II Dzikowiec  

Serwis turniejowy
Tabela wyników

Runda 1 - 2015.01.18   (Miejsce gry: Sędziszów Małopolski)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   GKSz Hetman IV Pilzno 2,5 - 2,5   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II
2   MKS Gryf III Dębica 3,0 - 2,0   RzKSz IV Rzeszów
3   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 2,0 - 3,0   SS-T Lubcza Racławówka
4   TSz Skoczek III Sędziszów Młp. 3,0 - 2,0   KS Dzikowiec
5   UKS Rekord II Iwla  2,0 - 3,0    TSz Skoczek V Sędziszów Młp.
6   LKS Kańczuga  4,0 - 1,0    UKS Orlik II Rudnik n/Sanem
7   KGL Szarotka Wadowice Górne 2,0 - 3,0   MKS Polonia III Przemyśl
8   UKS Spartakus Kolbuszowa  4,5 - 0,5    UKS Spartakus II Kolbuszowa
9   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice  0,0 - 5,0    UKS Rekord I Iwla
  KS II Dzikowiec Pauza

 

VLiga10        VLiga02 
     
VLiga12   VLiga13

 

Runda 2 - 2015.01.18   (Miejsce gry: Sędziszów Małopolski)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II 5,0 - 0,0   KS II Dzikowiec
2   MKS Polonia III Przemyśl 3,0 - 2,0   MKS Gryf III Dębica
3   SS-T Lubcza Racławówka 1,0 - 4,0   LKS Kańczuga
4   UKS Rekord I Iwla 2,0 - 3,0   TSz Skoczek III Sędziszów Młp.
5   TSz Skoczek V Sędziszów Młp.  2,0 - 3,0    UKS Spartakus Kolbuszowa
6   RzKSz IV Rzeszów  3,0 - 2,0    GKSz Hetman IV Pilzno
7   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem 2,0 - 3,0   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
8   KS Dzikowiec  3,0 - 2,0    KGL Szarotka Wadowice Górne
9   UKS Spartakus II Kolbuszowa  2,0 - 3,0    UKS Rekord II Iwla 
  TSz KSz Bystrovia II Bystrowice Pauza

 

VLiga16        VLiga17
     
VLiga18   VLiga19

 

Runda 3 - 2015.01.18   (Miejsce gry: Sędziszów Małopolski)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   MKS Gryf III Dębica 2,0 - 3,0   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II
2   TSz Skoczek III Sędziszów Młp. 3,0 - 2,0   MKS Polonia III Przemyśl
3   LKS Kańczuga 3,5 - 1,5   UKS Spartakus Kolbuszowa
4   RzKSz IV Rzeszów 2,5 - 2,5   SS-T Lubcza Racławówka
5   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.  3,5 - 1,5    TSz Skoczek V Sędziszów Młp.
6   UKS Rekord II Iwla  1,0 - 4,0    UKS Rekord I Iwla
7   GKSz Hetman IV Pilzno 2,0 - 3,0   KS Dzikowiec
8   KS II Dzikowiec  1,0 - 4,0    TSz KSz Bystrovia II Bystrowice
9   KGL Szarotka Wadowice Górne  1,5 - 3,5    UKS Orlik II Rudnik n/Sanem
  UKS Spartakus II Kolbuszowa Pauza

 

VLiga14        VLiga15 

 

Runda 4 - 2015.02.22   (Miejsce gry: Dukla)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II 4,0 - 1,0   MKS Polonia III Przemyśl
2   LKS Kańczuga 4,0 - 1,0   TSz Skoczek III Sędziszów Młp.
3   UKS Spartakus Kolbuszowa 2,0 - 3,0   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
4   UKS Rekord I Iwla 4,0 - 1,0   KS Dzikowiec
5   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice  1,0 - 4,0    RzKSz IV Rzeszów
6   SS-T Lubcza Racławówka  4,0 - 1,0    UKS Rekord II Iwla 
7   TSz Skoczek V Sędziszów 2,5 - 2,5   MKS Gryf III Dębica 
8   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem  5,0 - 0,0    UKS Spartakus II Kolbuszowa
9   KS II Dzikowiec  0,5 - 4,5    GKSz Hetman IV Pilzno
  KGL Szarotka Wadowice Górne Pauza

 

Runda 5 - 2015.02.22   (Miejsce gry: Dukla)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II 2,0 - 3,0   LKS Kańczuga
2   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 3,0 - 2,0   UKS Rekord I Iwla
3   TSz Skoczek III Sędziszów Młp. 2,0 - 3,0   SS-T Lubcza Racławówka
4   RzKSz IV Rzeszów 1,0 - 4,0   UKS Spartakus Kolbuszowa
5   KS Dzikowiec  2,0 - 3,0    UKS Orlik II Rudnik n/Sanem
6   MKS Polonia III Przemyśl  2,0 - 3,0    TSz Skoczek V Sędziszów
7   MKS Gryf III Dębica  2,0 - 3,0   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice
8   GKSz Hetman IV Pilzno  5,0 - 0,0    UKS Rekord II Iwla 
9   KGL Szarotka Wadowice Górne  5,0 - 0,0    KS II Dzikowiec

 

VLiga20        VLiga21
     
VLiga22   VLiga23

 

Runda 6 - 2015.02.22   (Miejsce gry: Dukla)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   SS-T Lubcza Racławówka 1,5 - 3,5   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II
2   LKS Kańczuga 2,0 - 3,0   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
3   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem 4,5 - 0,5   TSz Skoczek III Sędziszów Młp.
4   UKS Spartakus Kolbuszowa 3,0 - 2,0   UKS Rekord I Iwla
5   TSz Skoczek V Sędziszów  4,0 - 1,0    RzKSz IV Rzeszów
6   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice  3,0 - 2,0    GKSz Hetman IV Pilzno
7   MKS Polonia III Przemyśl 3,5 - 1,5   KS Dzikowiec
8   MKS Gryf III Dębica   2,0 - 3,0    KGL Szarotka Wadowice Górne
9   UKS Rekord II Iwla   4,0 - 1,0    KS II Dzikowiec

 

VLiga24        VLiga25 

 

Runda 7 - 2015.03.15   (Miejsce gry: Sędziszów Małopolski)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 4,5 - 0,5   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II
2   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice 1,0 - 4,0   LKS Kańczuga
3   UKS Spartakus Kolbuszowa 2,0 - 3,0   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem
4   TSz Skoczek V Sędziszów 1,5 - 3,5   SS-T Lubcza Racławówka
5   UKS Rekord I Iwla  5,0 - 0,0    Polonia III Przemyśl
6   TSz Skoczek III Sędziszów  4,0 - 1,0    GKSz Hetman IV Pilzno
7   RzKSz IV Rzeszów 1,5 - 3,5   KGL Szarotka Wadowice Górne
8   KS Dzikowiec  3,0 - 2,0    UKS Rekord II Iwla 
9   KS II Dzikowiec  1,0 - 3,0    UKS Spartakus II Kolbuszowa
  MKS Gryf III Dębica  Pauza

 

Runda 8 - 2015.03.15   (Miejsce gry: Sędziszów Małopolski)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II 4,5 - 0,5   UKS Spartakus Kolbuszowa
2   UKS Rekord I Iwla 1,5 - 3,5   LKS Kańczuga
3   TSz Skoczek III Sędziszów Młp. 1,0 - 4,0   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
4   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem 2,5 - 2,5   SS-T Lubcza Racławówka
5   KGL Szarotka Wadowice Górne  2,5 - 2,5    TSz Skoczek V Sędziszów
6   MKS Polonia III Przemyśl  4,5 - 0,5    TSz KSz Bystrovia II Bystrowice
7   UKS Spartakus II Kolbuszowa 1,0 - 4,0   KS Dzikowiec
8   GKSz Hetman IV Pilzno  4,0 - 1,0    MKS Gryf III Dębica
9   KS II Dzikowiec  1,0 - 4,0    RzKSz IV Rzeszów
  UKS Rekord II Iwla  Pauza

 

Runda 9 - 2015.03.15   (Miejsce gry: Sędziszów Małopolski)

Nr  Drużyna    Wynik  Drużyna
1   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II 5,0 - 0,0   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem
2   LKS Kańczuga 2,5 - 2,5   KGL Szarotka Wadowice Górne
3   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. Młp. 4,0 - 1,0   MKS Polonia III Przemyśl
4   SS-T Lubcza Racławówka 2,5 - 2,5   UKS Rekord I Iwla
5   UKS Spartakus Kolbuszowa  1,0 - 4,0    TSz Skoczek III Sędziszów
6   KS Dzikowiec  2,0 - 3,0    TSz Skoczek V Sędziszów
7   UKS Rekord II Iwla 3,0 - 2,0   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice
8   UKS Spartakus II Kolbuszowa  0,5 - 4,5    GKSz Hetman IV Pilzno
9   MKS Gryf III Dębica  4,0 - 0,0    KS II Dzikowiec
  RzKSz IV Rzeszów Pauza

 

Tabela końcowa po 9 meczach

M-ce  Nazwa drużynyPkt. meczowePkt. małeBuchSz. 1
1   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 16.0 30,0 222,50 6,5
2   LKS Kańczuga 15.0 30,5 216,50 6,5
3   Stowarzyszenie Nasz Rymanów II 13,0 30,0 201,50 5,5
4   UKS Orlik II Rudnik n/Sanem 11,0 24,5 209,50 4,0
5   SS-T Lubcza Racławówka 11.0 23,5 223,50 4,5
6   TSz Skoczek V Sędziszów Młp. 10,0 23,0 194,00 4,5
7   TSz Skoczek III Sędziszów Młp. 10.0 21,5 227,00 1,5
8   UKS Rekord I Iwla 9,0 28,0 200,00 6,5
9   GKSz Hetman IV Pilzno 9.0 27,5 156,50 4,5
10   KGL Szarotka Wadowice Górne 9,0 24,5 171,00 3,0
11   UKS Spartakus Kolbuszowa 8.0 21,5 215,50 3,5
12   KS Dzikowiec 8.0 21,5 192,00 6,5
13   RzKSz IV Rzeszów 8,0 21,5 176,00 5,0
14   MKS Polonia III Przemyśl 8,0 20,0 210,50 6,5
15   UKS Rekord II Iwla 7,0 18,5 165,50 3,0
16   TSz KSz Bystrovia II Bystrowice 7,0 17,0 169,50 3,0
17   MKS Gryf III Dębica 6,0 21,0 177,00 2,0
18   UKS Spartakus II Kolbuszowa 3,0 9,5 137,50 1,0
19   KS II Dzikowiec 1,0 7,0 162,50 2,5