Drukuj
Odsłony: 1017

W niedzielę, 27 stycznia 2019 roku w Krośnie, odbył się pierwszy zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - III Liga Podkarpacka.  Organizatorem III Ligi Juniorów jest Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie. Ostatni, trzeci zjazd odbędzie się 24 marca w Krośnie. W mistrzostwach uczestniczy 10 drużyn, grających ze sobą systemem kołowym na dystansie 9 rund, tempem 90 minut dla zawodnika na partię. Drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca, uzyskają awans do II Ligi Szachowej Juniorów. Drużyny grają w sześcioosobowych składach. Każdą drużynę reprezentuje 2 juniorów do lat 18, dwóch do lat 14 oraz jedna juniorka do 18 i jedna do lat 14.

Punktor   Strona turnieju
Punktor   Tabela wyników
Punktor   Galeria zdjęć - zjazd 1
Punktor   Galeria zdjęć - zjazd 2

Drużyny biorące udział w lidze

  1. GKSz Hetman II Pilzno   2. TSz Skoczek Sędziszów Małopolski
  3. LKS Sanovia Lesko   4. KKSz Urania MOSIR Krosno
  5. LKS Parnas Stara Wieś
  6. UKS SP1 Brzozów
  7. KKSz Urania II Krosno   8. UKS Orlik Rudnik n/Sanem
  9. KGL Szarotka Wadowice Górne 10. GKSz Szach-Mat Wiśniowa

 

RUNDA 1
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKS Hetman II Pilzno 1,5 - 4,5 GKS Szach Mat Wiśniowa 1
2 TSz Skoczek Sędziszów Młp 4,0 - 2,0 KGL Szarotka Wadowice Górne 2
3 LKS Sanovia Lesko 3,0 - 3,0 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 3
4 KKSz Urania Mosir Krosno 5,5 - 0,5 KKSz Urania II Mosir Krosno 4
5 LKS Parnas Stara Wieś 1,0 - 5,0 SP 1 Brzozów 5

 

RUNDA 2
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKS Szach Mat Wiśniowa 3,0 - 3,0 SP 1 Brzozów 1
2 KKSz Urania II Mosir Krosno 3,5 - 2,5 LKS Parnas Stara Wieś 2
3 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 0,5 - 5,5 KKSz Urania Mosir Krosno 3
4 KGL Szarotka Wadowice Górne 3,5 - 2,5 LKS Sanovia Lesko 4
5 GKS Hetman II Pilzno 3,5 - 2,5 TSz Skoczek Sędziszów Młp 5

 

RUNDA 3
StółGospodarzWynikGośćStół
1 TSz Skoczek Sędziszów Młp 5,0 - 1,0 GKS Szach Mat Wiśniowa 1
2 LKS Sanovia Lesko 5,0 - 1,0 GKS Hetman II Pilzno 2
3 KKSz Urania Mosir Krosno 4,5 - 1,5 KGL Szarotka Wadowice Górne 3
4 LKS Parnas Stara Wieś 3,0 - 3,0 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 4
5 SP 1 Brzozów 5,0 - 1,0 KKSz Urania II Mosir Krosno 5

 

Runda 4
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKS Szach Mat Wiśniowa 5,0 - 1,0 KKSz Urania II Mosir Krosno 1
2 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 2,0 - 4,0 SP 1 Brzozów 2
3 KGL Szarotka Wadowice Górne 2,0 - 4,0 LKS Parnas Stara Wieś 3
4 GKS Hetman II Pilzno 3,5 - 2,5 KKSz Urania Mosir Krosno 4
5 TSz Skoczek Sędziszów Młp 2,0 - 4,0 LKS Sanovia Lesko 5

 

Runda 5
StółGospodarzWynikGośćStół
1 LKS Sanovia Lesko 2,5 - 3,5 GKS Szach Mat Wiśniowa 1
2 KKSz Urania Mosir Krosno 3,5 - 2,5 TSz Skoczek Sędziszów Młp 2
3 LKS Parnas Stara Wieś 2,0 - 4,0 GKS Hetman II Pilzno 3
4 SP 1 Brzozów 3,5 - 2,5 KGL Szarotka Wadowice Górne 4
5 KKSz Urania II Mosir Krosno 2,5 - 3,5 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 5

 

Runda 6
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKS Szach Mat Wiśniowa 2,0 - 4,0 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 1
2 KGL Szarotka Wadowice Górne 3,0 - 3,0 KKSz Urania II Mosir Krosno 2
3 GKS Hetman II Pilzno 3,0 - 3,0 SP 1 Brzozów 3
4 TSz Skoczek Sędziszów Młp 3,0 - 3,0 LKS Parnas Stara Wieś 4
5 LKS Sanovia Lesko 3,0 - 3,0 KKSz Urania Mosir Krosno 5

 

Runda 7
StółGospodarzWynikGośćStół
1 KKSz Urania Mosir Krosno 5,0 - 1,0 GKS Szach Mat Wiśniowa 1
2 LKS Parnas Stara Wieś 2,0 - 4,0 LKS Sanovia Lesko 2
3 UKS SP 1 Brzozów 3,5 - 2,5 TSz Skoczek Sędziszów Młp 3
4 KKSz Urania II Mosir Krosno 1,0 - 5,0 GKS Hetman II Pilzno 4
5 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 2,5 - 3,5 KGL Szarotka Wadowice Górne 5

 

Runda 8
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKS Szach Mat Wiśniowa 2,5 - 3,5 KGL Szarotka Wadowice Górne 1
2 GKS Hetman II Pilzno 2,0 - 4,0 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 2
3 TSz Skoczek Sędziszów Młp 4,5 - 1,5 KKSz Urania II Mosir Krosno 3
4 LKS Sanovia Lesko 1,5 - 4,5 UKS SP 1 Brzozów 4
5 KKSz Urania Mosir Krosno 3,5 - 2,5 LKS Parnas Stara Wieś 5

 

Runda 9
StółGospodarzWynikGośćStół
1 LKS Parnas Stara Wieś 1,5 - 4,5 GKS Szach Mat Wiśniowa 1
2 UKS SP 1 Brzozów 3,0 - 3,0 KKSz Urania Mosir Krosno 2
3 KKSz Urania II Mosir Krosno 0,0 - 6,0 LKS Sanovia Lesko 3
4 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 3,0 - 3,0 TSz Skoczek Sędziszów Młp 4
5 KGL Szarotka Wadowice Górne 5,0 - 1,0 GKS Hetman II Pilzno 5

 

TABELA PO 9 RUNDACH

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.B.Sz.1
1 UKS SP 1 Brzozów 1291 15.0 34.5 5;7;8;9;2;3; 146.33 7.5
2 KKSz Urania Mosir Krosno 1262 14.0 36.0 7;8;9;2;10;5; 151.25 5.0
3 LKS Sanovia Lesko 1310 10.0 31.5 1;2;5;7; 129.75 6.0
4 GKS Szach Mat Wiśniowa 1529 9.0 27.0 1;7;3;5; 112.17 5.0
5 KGL Szarotka Wadowice Górne 1180 9.0 26.5 3;8;10;1; 116.62 4.5
6 UKS Orlik Rudnik nad Sanem 1358 9.0 25.5 7;10;1; 109.04 4.0
7 GKS Hetman II Pilzno 1160 9.0 24.5 2;4;5;7; 106.08 1.5
8 TSz Skoczek Sędziszów Młp 1452 8.0 29.0 9;10;7; 124.25 6.5
9 LKS Parnas Stara Wieś 1424 4.0 21.5 9; 96.92 1.0
10 KKSz Urania II Mosir Krosno 1261 3.0 14.0 5; 61.00 4.0