II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - III Ligi Podkarpackiej w Sędziszowie Małopolskim (25 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (5 luty 2017 r.)
I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (5 luty 2017 r.)
I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - III Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (4 luty 2017 r.)
I Otwarty Turniej Szachowy - Tarnowiec (29 styczeń 2017 r.)
Turniej Kadry Młodzików Podkarpacia w Czudcu (27 - 31 grudzień 2016 r.)
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkól i Przedszkoli w Katowicach (19 grudzień 2016 r.) - Paweł SOWIŃSKI z Humnisk Mistrzem przedszkolaków
I MTSz o Puchar właściciela Karczmy "Chmielowianka" w Chmielowie (18 grudzień 2016 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szczyrku (6 - 12 listopad 2016 r.)
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szczyrku (6 - 12 listopad 2016 r.)
joomla extensions

3 Liga baner 2017


Zlota Wieza Final Woj 2017


Puchar Wojewody Radymno 2017

   

Sandomierz Jadwigi 2017


Rogi 2016


Niebylec IV Mistrzostwa 2017


MJ PK 2017


Zlota Wieza Final 2017


Wisniowa VII Turniej 2017

   

Walny Zjazd 2017


Puchar MDK Jaslo 2017

   

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

DMP Seniorów - V Liga Podkarpacka 2017

V Liga 2017

Pierwszy i drugi zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej odbył się w Leżajsku, odpowiednio 5 i 19 lutego 2017 roku. Ostatni zjazd, rozegrany został 26 marca w Jarosławiu. Organizatorem był Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie. W lidze uczestniczyło 20 drużyn, grających ze sobą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 60 minut plus 10 sekund na posunięcie dla zawodnika. Zwyciężyła drużyna LKS Sanovia Lesko przed UKS SP-1 III Leżajsk i SS-T Lubcza Racławówka. Dwie pierwsze drużyny awansowały do IV Ligi Szachowej.

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Mistrzostwa Świata Kobiet - Teheran 2017

MS Kobiet Logo 2017Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Kobiet w szachach, które odbyły się w Teheranie (Iran) w dniach od 10 lutego do 3 marca 2017 roku. W turnieju „drabinkowym” (system pucharowy), udział wzięłó 64 najlepszych zawodniczek świata, aby stoczyć walkę o tytuł Mistrzyni Świata w szachach. Na starcie nie zabrakło byłej mistrzyni Aleksandry Kosteniuk (Rosja), Anny Uszeniny (Ukraina), Antoanety Stefanowej (Bułgaria), Anny Muzyczuk, zwyciężczyni Grand Prix FIDE Ju Wenjun (Chiny). Nie zabrakło też polskiej arcymistrzyni Moniki Soćko. Liczyliśmy, że Polka zaprezentuje swoje nieprzeciętne umiejętności, i nie zakończy udział już w rundzie pierwszej. Niestety tak się stało. Mistrzynią Świata została Chinka Zhongyi Tan.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Indywidualne Mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet - 2017

IMP 2017

Po dwóch latach mistrzostwa Polski powracają do stolicy. Pod koniec marca w Sali Notowań Centrum Giełdowego rozpoczną się zmagania 10 najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce. Codziennie od 21 do 29 marca od godziny 15:00 będziemy mieli okazję oglądać zacięte pojedynki o tytuł mistrza i mistrzyni kraju. Sponsorami mistrzostw są firmy Lotto i Budimex , które nieprzerwanie już od kilku lat wspierają szachy na najwyższym poziomie. Współorganizatorem mistrzostw została Giełda Papierów Wartościowych SA. W Lotto Indywidualnych Mistrzostwach Polski wystąpi 10 pretendentów do tytułu mistrza kraju, a w Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet wystąpi prawie cała drużyna olimpijska.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

VII Otwarty Turniej Szachowy - Wiśniowa 2017

Wisniowa VII Turniej 2017

Pierwszego dnia kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej rozegrany zostanie VII Otwarty Turniej Szachowy - Wisniowa 2017. Zawody podzielone będą na trzy grupy turniejowe (A, B i C) dla wszystkich chętnych, w zalezności od wieku i umiejętności gry w szachy. Zawodnicy zagrają systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Turniej A i B zgłoszone zostaną do oceny rankingowej FIDE. Patronat medialny nad imprezą przejęła Telewizja Polska Rzeszów. Sędzią zawodów będzie Pan Marian Bysiewicz. Organizatorzy serdecznie zapraszają miłośników gry w szachy, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Organizatorzy z pewnością przygotują wiele atrakcji i nagród dla zwycięzców.

Czytaj więcej ...

   

DMEJ Rymanow 2017

   

MAT logotyp promo max1280x151px

   

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PkZSzach

Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie informuje, że w dniu 7 maja 2017 roku o godz. 9.30 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim, ul. 3 Maja 36 odbędzie się "Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Podkarpackiego Związku Szachowego".

Zarząd Związku zwraca się z prośbą do wszystkich klubów o dokonanie wyboru delegata (delegatów) na Zjazd i pisemne zgłoszenie delegata (delegatów) w terminie do 22 kwietnia 2017 roku.

Czytaj więcej ...

   

Partia tygodnia

Obrona sycylijska: Radżabow Tejmur (Azerbejdżan) - Griszczuk Aleksander (Rosja); Grand Prix FIDE, Tibilisi 2015

Więcej partii komentowanych...

   

 

MP Rapid 2017W dniu 8 stycznia 2017 roku w SNG gościlismy prawdziwych mistrzów szybkiego myślenia, którzy wystartowali w Atlas Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich.

W pierwszy weekend nowego roku, Zgierz i "Stacja Nowa Gdynia" stały się stolicą polskich szachów. Turniej główny - Atlas Stacja Nowa Gdynia - Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2017, rozgrywany w niedzielę 8 stycznia, poprzedziły rozgrywane w sobotę trzy turnieje rangi wojewódzkiej.

W turniejach rozgrywanych w SNG udział mogli wziąć zawodnicy z aktualną licencją zawodniczą PZSzach. Pula nagród w Mistrzostwach Polski wynosła 25.000 zł, więc bylo o co walczyć! Sponsorem tytularnym turnieju był "Atlas" a organizatorem Łódzki Związek Szachowy i PZSzach.

Mistrzostwa zakończyły się sukcesem dla arcymistrza Bartosza Soćko. Trener reprezentacji Polski uzyskał świetny wynik 8 pkt z 9 partii i pokonał lepszą punktacją pomocniczą arcymistrza Kamila Mitonia oraz – co była największą niespodzianką zawodów – Piotra Brodowskiego, który był najlepszym z zawodników z grupy 7,5 „punktowców„.

Najlepszą kobietą okazała się arcymistrzyni Klaudia Kulon, która zdobyła 7 pkt.

 

Strona turniejowa:    Wyniki końcowe

 

Tabela wyników

M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub Pkt. MBch. Bch. Wins
1 GM SOĆKO, Bartosz R 2679 KSz HETMAN Katowice 8.0 46.50 58.50 7
2 GM MITOŃ, Kamil R 2620 KSz HETMAN Katowice 8.0 45.00 57.00 7
3 IM BRODOWSKI, Piotr R 2427 OKSiR Wisznia Mała 7.5 44.50 54.50 6
4 GM DUDA, Jan-Krzysztof R 2659 MKS MOS Wieliczka 7.5 44.00 56.00 6
5 GM BARTEL, Mateusz R 2655 KSz Polonia Wrocław 7.5 42.00 53.50 7
6 GM GAJEWSKI, Grzegorz R 2591 KSz HETMAN Katowice 7.0 44.00 56.00 7
7 GM KANAREK, Marcel R 2355 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 7.0 43.00 55.00 6
8 GM PAKLEZA, Zbigniew R 2520 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 7.0 42.00 54.00 6
9 GM HEBERLA, Bartłomiej R 2589 ŻTMS Baszta Żnin 7.0 41.50 53.00 7
10 IM ORZECH, Dominik R 2355 RPW Okucia Budowlane Łódź 7.0 40.00 51.50 7
11 GM JAKUBOWSKI, Krzysztof R 2419 Akademia Leona Koźmińskiego 7.0 39.00 51.00 7
12 m NURKIEWICZ, Maciej R 2334 LKS Wrzos Miedzyborów 7.0 38.00 48.50 7
13 FM KOT, Jerzy R 2030 KSz Polonia Wrocław 7.0 36.00 46.50 6
14 WGM KULON, Klaudia R 2264 LKS Wrzos Miedzyborów 7.0 35.00 47.00 7
15 GM GRABARCZYK, Mirosław R 2367 ŻTMS Baszta Żnin 6.5 42.50 55.00 6
16 GM MAKSIMENKO, Andrei R 2552 ŻTMS Baszta Żnin 6.5 41.50 54.00 5
17 m SOPUR, Lech R 2354 RPW Okucia Budowlane Łódź 6.5 40.50 53.50 5
18 GM SOĆKO, Monika R 2411 KSz HETMAN Katowice 6.5 40.50 52.00 5
19 FM PRZYBYLSKI, Wojciech R 2362 Akademia Szachowa Gliwice 6.5 40.50 51.00 6
20 GM JEDYNAK, Radoslaw R 2427 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 6.5 39.50 51.50 6
21 FM SKAWINSKI, Arkadiusz R 2298 OKSiR Wisznia Mała 6.5 39.00 51.00 6
22 GM PIORUN, Kacper R 2628 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 6.5 38.50 49.00 6
23 k+ SZADKOWSKI, Kamil R 2155 UKS Smecz Konin 6.5 37.50 48.50 6
24 GM MIŚTA, Aleksander R 2545 KSz Miedź Legnica 6.5 37.50 47.50 6
25 IM STACHAŃCZYK, Jacek R 2155 MCKiS Jaworzno 6.5 37.00 46.50 6
26 WGM MAJDAN-GAJEWSKA, Joanna R 2289 WIEŻA PĘGÓW 6.5 35.50 46.00 6
27 IM KLEKOWSKI, Maciej R 2478 TS WISŁA Kraków 6.0 42.50 54.50 6
28 FM BARTEL, Michał R 2308 MLKS Nadnarwianka Pułtusk 6.0 42.00 54.00 6
29 IM LUBCZYŃSKI, Rafał R 2332 LKS Chrobry Gniezno 6.0 42.00 53.00 5
30 k PSYK, Radosław R 1984 KSz Piątka Skierniewice 6.0 41.00 52.00 6
31 m PRZEDMOJSKI, Rafal R 2334 KU AZS UW w Warszawie 6.0 40.00 51.50 5
32 k++ REZA, Wojciech R 2303 Akademia Szachowa Gliwice 6.0 40.00 51.00 5
33 k++ PASZEWSKI, Mateusz R 2185 AZS Politechnika Częstochowska 6.0 38.50 49.50 5
34 k++ JAGODZIŃSKI, Piotr R 2296 WIEŻA PĘGÓW 6.0 38.00 49.00 6
35 m JAROCH, Karol R 2251 UKS Fala Świekatowo 6.0 38.00 48.50 6
36 FM JANASZAK, Dawid R 2288 OTSz Ostrów Wielkopolski 6.0 37.50 48.50 5
37 WIM WARAKOMSKA, Anna R 2063 Akademia Szachowa Gliwice 6.0 37.00 47.50 6
38 k KUMALA, Aleksander R 2214 OLIMPIJCZYK Chrzanów 6.0 36.50 48.50 6
39 m ŚWICARZ, Maciej R 2212 KSz Polonia Wrocław 6.0 36.50 47.50 6
40 I++ KOWALCZYK, Mariusz R 2091 LKS PARK Starzenice 6.0 36.50 46.00 6
41 FM KRAIŃSKI, Aleksander R 2162 UKS Rotmistrz Grudziądz 6.0 36.00 47.00 5
42 k ZGADZAJ, Rafal R 2139 LZS Victoria Chróścice 6.0 35.50 46.00 5
43 k MACIEJEWSKI, Waldemar R 2036 UKS Debiut Przedwojów 6.0 33.00 42.50 6
44 k MICHALSKI, Daniel R 2100 KSz Sulechów 6.0 32.50 42.00 5
45 k TURLEJ, Łukasz R 2080 UKS Pałac Młodzieży Katowice 6.0 32.00 41.50 6
46 I+ BAUM, Jonasz R 1770 UKS Czternastka Warszawa 6.0 32.00 40.50 5
47 k MAZURKIEWICZ, Michał R 2270 Warsaw Sharks Warszawa 5.5 44.00 55.00 5
48 FM KARPUS, Michał R 2112 UKS Rotmistrz Grudziądz 5.5 41.00 52.00 5
49 m DESZCZYNSKI, Adam R 2281 Grodziski Klub Szachowy 5.5 40.00 50.50 5
50 IM TOMASZEWSKI, Roman 2297 UKS Hetman Częstochowa 5.5 39.00 50.50 5
50 k GŁUSZKO, Tomasz R 2186 Plewiska 5.5 39.00 50.50 5
52 FM RAWICZ, Karol R 2219 RPW Okucia Budowlane Łódź 5.5 39.00 50.00 5
53 FM PLICHTA, Kamil R 2419 OKSiR Wisznia Mała 5.5 38.50 48.00 5
54 I WEBER, Robert R 2122 MTS Kwidzyn 5.5 37.00 47.50 4
55 I MECHLIŃSKI, Jakub R 1611 KSz Piątka Skierniewice 5.5 37.00 47.50 3
56 II+ SANZ WAWER, Daniel R 2026 KS LAURA Chylice 5.5 37.00 47.00 5
57 I++ CZACHOR, Grzegorz R 2082 KS AZS Wratislavia 5.5 36.50 46.00 5
58 k PIETOCHA, Pawel R 2043 SzUKS Gostmat 83 Gostynin 5.5 36.00 46.00 5
59 I++ KONIECZYŃSKI, Piotr R 1968 ŻTMS Baszta Żnin 5.5 36.00 46.00 4
60 WGM BARTEL, Marta R 2111 OKSiR Wisznia Mała 5.5 35.50 45.00 5
60 I NUN, Grzegorz R 1920 KSz Odrodzenie Kożuchów 5.5 35.50 45.00 5
62 k PAPROCKI, Jaroslaw R 2194 PKS Wiatrak Bydgoszcz 5.5 35.00 46.00 5
63 I+ GODZWON, Iwo R 2042 UKS Korona Gdańsk 5.5 34.50 45.50 5
64 I++ JAROCKA, Liwia R 1699 KSz HETMAN Katowice 5.5 34.50 43.00 5
65 k ŚLIWICKI, Damian R 2107 UKS OPP Toruń 5.5 34.00 44.50 5
66 I++ KACZMAREK, Arkadiusz R 2158 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 5.5 34.00 44.00 5
67 k STREJCZEK, Dariusz 2149 ŁKS Szach-Centrum Łódź 5.5 32.50 42.50 5
67 k WYPYCH, Dominik R 2035 SzUKS Gostmat 83 Gostynin 5.5 32.50 42.50 5
69 II+ RUTKOWSKI, Piotr 1704   5.5 32.50 41.00 5
70 k KOWALEC, Maciej R 1821 Akademia Leona Koźmińskiego 5.5 32.00 40.00 5
71 I MACIEJEWSKI, Kamil R 1363 ŁKS Szach-Centrum Łódź 5.5 31.00 40.50 4
72 I MIĘTKIEWICZ, Jacek R 1657 LKS Chrobry Gniezno 5.5 30.00 37.00 5
73 II+ PAWLETKO, Szymon R 1668 UKS MDK GDYNIA 5.5 26.00 34.50 5
74 CM SANZ LOSADA, Victoriano R 2034 KS LAURA Chylice 5.0 38.50 48.50 5
75 k KRZYWDA, Andrzej R 2113 LZS Victoria Chróścice 5.0 37.50 48.00 5
75 I++ CZACHOR, Radosław R 1952 KS AZS Wratislavia 5.0 37.50 48.00 5
77 II+ BARTOSZEWSKI-REISKI, Olaf R 1495 UKS Korona Gdańsk 5.0 36.50 46.50 5
78 V MATYSZEWSKI, Zygmunt 0 Łódź 5.0 36.00 46.00 5
79 I SŁOMCZEWSKI, Michał R 1736 KSz Piątka Skierniewice 5.0 36.00 45.50 5
80 II PIETRAS, Maksymilian R 1501 Częstochowa 5.0 36.00 45.50 4
81 I CAP, Piotr 1767 Łódź 5.0 36.00 45.00 4
82 IM SZYMCZAK, Zbigniew R 2118 SSz BDK Biskupiec 5.0 35.50 46.00 4
83 k PRACZUKOWSKI, Stanisław R 2029 KS LAURA Chylice 5.0 35.00 45.50 5
84 I ZIĘTEK, Waldemar R 1782 UKS Awans Żyrzyn 5.0 34.00 43.00 5
84 I MISZKIEŁO, Bartosz R 1740 WKS KOPERNIK 5.0 34.00 43.00 5
86 I SUŁKOWSKI, Andrzej R 1599 UKS Pałac Młodzieży Katowice 5.0 34.00 42.50 5
87 WFM ŚLIWICKA, Alicja R 1907 UKS OPP Toruń 5.0 33.50 43.00 5
88 I SZYMAŃSKI, Jan R 1781 Sierpc 5.0 33.50 41.50 5
89 I PIETRZAK, Tomasz R 1947   5.0 33.00 42.50 5
89 II+ RAK, Maciej R 1697 KSz Piątka Skierniewice 5.0 33.00 42.50 5
91 II KOZŁOWSKI, Marcin R 1723 UKS Hetman Częstochowa 5.0 33.00 41.00 5
91 I CZERNEK, Tymon R 1708 UKS Czternastka Warszawa 5.0 33.00 41.00 5
93 CM FISZER, Bartosz R 1676 UKS SP 321 Warszawa - Bemowo 5.0 33.00 40.00 5
94 I+ CIECHOŃSKI, Piotr R 1804 KLIM UKSz Gambit Starachowice 5.0 32.50 43.00 5
95 I SZMACIŃSKI, Sławomir R 1797 Łódź 5.0 32.50 43.00 4
96 II NAWROCKI, Paweł R 2015 LKS Chrobry Gniezno 5.0 32.50 41.50 5
97 II JEDA, Maciej R 1544 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0 31.00 41.00 5
98 WFM ANDREJCZUK, Beata R 2031 Akademia Leona Koźmińskiego 5.0 31.00 40.50 5
98 I+ SOWA, Wiktoria R 1450 UKS Rodło Opole 5.0 31.00 40.50 5
100 I SKURNIAK, Szymon R 1615 KTS Kalisz 5.0 31.00 39.50 5
101 k GASIK, Piotr R 2053 Warszawa 5.0 30.50 40.00 5
102 II+ RUDECKI, Bartosz R 1667 KKSz Urania Krosno 5.0 30.00 39.00 5
103 II+ WYSOCKI, Mateusz R 1302 KSz Piątka Skierniewice 5.0 30.00 37.50 5
104 I RZEPKOWSKA, Małgorzata 1348   5.0 29.50 38.00 5
105 I WISNIEWSKI, Emil R 1721 LKS Chrobry Gniezno 5.0 29.50 37.50 5
106 CM DELEGA, Tomasz R 2045 LKS Wrzos Miedzyborów 5.0 29.00 38.50 3
107 II KOMISARSKI, Jerzy R 1117 ŁKS Szach-Centrum Łódź 5.0 29.00 36.00 4
108 II HRABEC, Paweł R 1814 Łódź 5.0 28.50 38.00 5
109 II GRZYB, Anna 1113 UKS Jedynka Bełchatów 5.0 28.00 34.50 4
110 II+ PLACEK, Eliza R 1300 UKS Pałac Nieborów 5.0 27.50 36.50 4
111 I ROGALSKI, Krzysztof R 1752 ŁKS Szach-Centrum Łódź 5.0 26.00 35.00 4
112 WFM PRZEŹDZIECKA, Ewa R 2048 OKSiR Baumatech Wisznia Mała 4.5 38.00 49.50 4
113   JASTRZĘBSKI, Robert R 1790   4.5 36.50 46.00 3
113 II+ PALIWODA, Borys R 1586 ŻTMS Baszta Żnin 4.5 36.50 46.00 3
115 m MICHALSKI, Olaf 2275 Łodź 4.5 35.50 45.50 3
116 k+ PASTUSZKO, Kinga R 1912 Akademia Leona Koźmińskiego 4.5 35.00 43.50 4
117 I+ BEDNARSKI, Dawid R 1987 UKS Hetman Częstochowa 4.5 34.50 44.00 4
118 I MAZGAJ, Zuzanna R 1394 UKS Pałac Nieborów 4.5 33.50 42.50 4
119 I ZWARYCZ, Miłosz R 1853 Łódź 4.5 33.00 42.00 3
120 I PLUTECKI, Grzegorz 2085 LUKS Strzałków 4.5 31.50 40.00 4
121 II+ ZIMOCHOCKI, Roman R 1671 UKS Pałac Nieborów 4.5 31.00 37.00 4
122 II+ KACPRZAK, Kacper R 1484 BKS Chemik Bydgoszcz 4.5 30.50 39.50 3
123 IV KACZMAREK, Leszek 0 Łódź 4.5 30.00 38.00 4
124 I++ GUZIK, Natalia R 1617 UKS Piątka Wieluń 4.5 29.50 39.00 4
125 II+ ADAMSKI, Adam R 1679 Warszawa 4.5 28.00 36.50 4
126 III MICHALIK, Maciej 0 Łódź 4.5 27.50 35.50 4
127 II+ ROMAŃSKI, Dawid R 1673 LKS Chrobry Gniezno 4.5 27.00 34.00 4
128 II OLEJ, Dariusz R 1634 MCKiS Jaworzno 4.0 36.50 48.00 3
129 II+ BUBAS, Łukasz 1951 ŁKS Szach-Centrum Łódź 4.0 35.50 46.00 3
130 k FLIS, Pawel R 1912 RPW Okucia Budowlane Łódź 4.0 34.50 44.50 4
131 I++ JANISZEWSKI, Filip R 1773 KTS Kalisz 4.0 34.50 44.00 4
132 I CYRA, Dariusz R 1677 Bytów 4.0 34.50 40.50 4
133 I+ GRADOWSKI, Jacek R 2045 RPW Okucia Budowlane Łódź 4.0 34.00 45.50 4
134 II KRÓL, Piotr R 1639 LUNA Łódzki Klub Szachowy 4.0 33.00 44.00 3
135 I KACPRZAK, Karol R 1587 BKS Chemik Bydgoszcz 4.0 32.50 42.50 4
136 I++ STANISZEWSKA, Adrianna 1805 Akademia Leona Koźmińskiego 4.0 32.50 42.00 4
136 I++ SOBCZAK, Mirosław R 1797 LKS Chrobry Gniezno 4.0 32.50 42.00 4
138 II+ BRZOZOWSKI, Mateusz R 1554 UKS Pałac Nieborów 4.0 31.50 41.00 4
139 II SZYMCZAK, Przemysław R 1608 ŻTMS Baszta Żnin 4.0 31.50 40.50 4
139   PIASKOWSKI, Piotr 0 Łódź 4.0 31.50 40.50 4
141 I ZARZECKI, Dymitr R 1652 Karlino 4.0 31.00 41.50 3
142 k GASIK, Jadwiga R 1759 Warszawa 4.0 30.50 38.50 4
143 II+ MICHAŁOWSKI, Patryk 1302 MAZSzach w Warszawie 4.0 30.50 38.00 4
144 II PAPROCKI, Stanisław R 1632 BKS Chemik Bydgoszcz 4.0 30.00 40.00 4
145 III KOWALSKI, Bartosz R 1342 ŁKS Szach-Centrum Łódź 4.0 30.00 38.50 4
146 I WOLSKI, Jerzy R 1652   4.0 29.50 38.00 4
146 III SNARSKI, Bogusław R 1525 UKS Hetman Częstochowa 4.0 29.50 38.00 4
148 III KUSIAK, Jakub 1214 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 29.50 36.00 4
149 II POKUSA, Renata 0 Ostrzeszów 4.0 29.00 34.50 4
150 III SZCZEPANIAK, Piotr R 1444 Pabianice 4.0 28.50 38.00 3
151 II WIECZOREK, Mikołaj R 1158 DZSzach 4.0 28.50 37.00 4
152 II KLIMKOWSKI, Jan R 1428 UKS Smecz Konin 4.0 28.50 36.50 4
152 II BIENEK, Magdalena R 1125 UKS Hetman Częstochowa 4.0 28.50 36.50 4
154 II KĘDRZYŃSKI, Adam R 1526 LUNA Łódzki Klub Szachowy 4.0 28.00 37.50 3
155 I PAWICKA, Magdalena R 1342 KSz Polonia Wrocław 4.0 28.00 36.50 4
156 III MARCZAK, Grzegorz 1426 UKS Pałac Nieborów 4.0 28.00 36.00 4
157 II KOPANIEWSKI, Jakub R 1161 ŁKS Szach-Centrum Łódź 4.0 28.00 35.50 4
158   WITKOWSKI, Piotr 0 Łódź 4.0 27.50 36.50 4
159 III FUDAŁA, Dominik R 1348 UKS Pałac Nieborów 4.0 27.50 35.00 3
160 III TUROWSKI, Maciej 1259 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 27.50 34.50 4
161 II SZATKOWSKI, Paweł R 1219 UKS Fala Świekatowo 4.0 27.00 34.50 4
162 II KOPANIEWSKI, Wojciech R 1317 ŁKS Szach-Centrum Łódź 4.0 27.00 34.00 4
163 III ŚMIGIELSKI, Marek 1378 Łódź 4.0 26.50 34.50 4
164 II+ SOKÓŁ, Maria R 1313 KSz Piątka Skierniewice 4.0 26.50 33.00 4
165 III WIĄZOWSKI, Michał 1214 UKS Pałac Nieborów 4.0 26.00 32.00 4
166 III MICHALAK, Kamil 1328 UKS Dziewiątka Sieradz 4.0 25.50 35.00 4
167 II GOS, Aleksander R 1171 UKS Czternastka Warszawa 4.0 25.50 33.50 4
168 II FISZER, Jakub R 1311 UKS SP 321 Warszawa - Bemowo 4.0 25.00 33.00 4
169 II+ PAZIEWSKI, Marcin R 1646 Warszawa 4.0 24.50 35.00 4
170 III MALACZEWSKI, Maciej 0 LUNA Łódzki Klub Szachowy 4.0 24.00 29.50 4
171 III ROMAŃSKI, Marek R 1279 LKS Chrobry Gniezno 4.0 23.50 31.50 4
172 II PAPROCKI, Antoni R 1248 BKS Chemik Bydgoszcz 3.5 32.00 39.00 3
173 III ŚNIADECKI, Oskar R 1447 MTS Kwidzyn 3.5 31.00 41.50 3
174 II WALCZAK, Jakub 1325 ŁKS Szach-Centrum Łódź 3.5 30.50 38.50 3
175 IV FANGRAT, Piotr 0 Łódź 3.5 30.50 38.00 3
176 II WIECZOREK, Łukasz R 1336 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 3.5 29.00 36.50 3
177 II BRODACKI, Rafał R 1439 UKS Dziewiątka Sieradz 3.5 28.50 36.50 3
178 II+ HOROSZCZAK, Adam 1245 UKS Jedynka Bełchatów 3.5 28.50 36.00 3
179 I MATUSZEWSKI, Marcin 0 Łódź 3.5 27.00 35.00 3
180 II KASPRZAK, Piotr 1497 ŁKS Szach-Centrum Łódź 3.5 26.50 35.50 3
181 III JANUSIEWICZ, Michał R 1142 MTS Kwidzyn 3.5 25.50 32.50 3
182 III PAPROCKI, Franciszek R 1050 BKS Chemik Bydgoszcz 3.5 24.50 31.50 3
183 V RUDOLF, Aleksander 0 Łódź 3.5 24.00 32.00 3
184 III BRELIŃSKA, Matylda R 1133 ŻTMS Baszta Żnin 3.5 22.00 28.50 3
185   PAJACZKOWSKI, Slawomir 0 Józefosław 3.0 33.50 42.50 2
186 II JAŚKIEWICZ, Kacper R 1177 UKS Jedynka Bełchatów 3.0 33.00 42.50 3
187 III BOBEŁA, Piotr 1325 Łódź 3.0 31.50 39.50 3
188 V ŁOSIAK, Rafał 0 Łódź 3.0 29.50 37.50 3
189 III BARTOSIK, Franciszek R 1092 KSz Piątka Skierniewice 3.0 29.00 36.50 2
190 II TOMASZEWSKI, Adam R 1636 Łódź 3.0 28.50 38.00 3
191 II+ ZABŁOCKA, Marta R 1167 Łódzki Związek Szachowy 3.0 28.50 36.50 3
192 III OWCZARZAK, Maciej R 1253 UKS OPP Toruń 3.0 28.00 36.50 3
193 III ZAŁUSKI, Jakub 1067 UKS OPP Toruń 3.0 27.50 34.50 3
194 II MULLER, Marcin R 1528   3.0 27.00 35.00 3
195 II IGNATOWSKI, Nikodem R 1226 ŁKS Szach-Centrum Łódź 3.0 26.50 34.00 3
196 III LESKI, Franciszek 1071 UKS Jedynka Bełchatów 3.0 25.50 33.00 3
197 III JĘDRZEJCZAK, Michał 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 3.0 25.50 31.50 3
198 III DZIODKO, Wiktoria 0 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0 25.00 32.50 3
199 III ŚLIWICKA, Weronika R 1117 UKS OPP Toruń 3.0 24.50 32.50 3
200 IV WYSOCKI, Paweł 0 UKS Pałac Nieborów 3.0 24.50 32.00 3
201 III DZIODKO, Mateusz R 1160 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.0 24.00 32.00 3
202 IV RACZAK, Dominika 0 Wrocław 3.0 23.00 30.00 3
203 III SEMERADT, Michalina 0 UKS Jedynka Bełchatów 3.0 23.00 28.00 3
204 IV ADAMSKI, Bartłomiej 0 Piotrków Trybunalski 3.0 22.50 27.50 3
205 III MATUSZEWSKA, Kinga 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 3.0 21.00 28.00 3
206 IV KARDAS, Dominik 0 UKS Jedynka Bełchatów 3.0 21.00 27.50 3
207 III ZAŁUSKI, Adam R 1548 Toruń 3.0 20.50 30.00 3
208   MICHALIK, Julia 0 Łódź 3.0 20.50 27.00 3
209 III DUDEK, Jan 1066 KSz Piątka Skierniewice 3.0 16.50 23.50 3
210 II BŁAŹNIAK, Bartłomiej R 1110 UKS Jedynka Bełchatów 2.5 27.00 35.50 2
211 II ZALEGA, Maciej R 1161 Opoczno 2.5 27.00 35.00 2
212 IV BARTOSIK, Antoni 0 KSz Piątka Skierniewice 2.5 25.00 31.50 2
213 III BANASIAK, Adrianna 0 UKS Jedynka Bełchatów 2.5 24.50 32.50 2
214 II+ BUKAŁA, Weronika 1130 UKS Jedynka Bełchatów 2.5 24.00 29.50 2
214 II KOKOSZKA, Alicja 0 UKS Jedynka Bełchatów 2.5 24.00 29.50 2
216 III PSYK, Włodzimierz R 1163 KSz Piątka Skierniewice 2.5 23.50 32.00 2
217 IV PIETRZAK, Jędrzej 0 KPT Audyt Podatki Edukacja Łódź 2.5 22.50 30.00 2
218 IV URBAN, Szymon 0 UKS Jedynka Bełchatów 2.5 21.00 26.50 2
219 III ZIELIŃSKA, Laura 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 2.0 26.00 31.50 2
220 IV KOWALCZYK, Jakub 0 KSz Piątka Skierniewice 2.0 24.50 31.00 2
221 V KRAWCZYK, Antoni 0   2.0 23.50 30.00 2
222   STĘPIEŃ, Piotr 0 Łódź 2.0 23.50 29.00 1
223 IV POLINOWSKI, Konrad 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 2.0 23.00 30.00 2
224 IV BRELIŃSKA, Marcelina 0 ŻTMS Baszta Żnin 2.0 23.00 28.50 2
225 V JEDA, Michał 0 Hetman Nowe Miasto Lubawskie 2.0 22.50 30.00 2
226 III KOWALSKI, Melissa 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 2.0 22.50 28.00 2
227 IV ZIELIŃSKI, Piotr 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 2.0 18.50 25.00 2
228 V ANDRZEJCZAK, Marcin 0   2.0 18.00 23.00 2
229 V ŚMIGIELSKI, Marcin 0 Łódź 2.0 17.50 22.00 2
230   MICHALIK, Stanisław 0 Łódź 1.0 24.00 31.50 0
231 V MADEJ, Oliwia 0 Lodz 1.0 20.50 27.50 0
232 IV PACHNIEWICZ, Zofia 0 Łódź 0.0 21.50 27.50 0
233 GM TOMCZAK, Jacek R 2569 Akademia Szachowa Gliwice 0.0 21.00 27.00 0
233 GM MARKOWSKI, Tomasz R 2544 Akademia Szachowa Gliwice 0.0 21.00 27.00 0
233 IM KUŹMICZ, Krystian R 2407 WKS KOPERNIK 0.0 21.00 27.00 0
233 FM DUDZIŃSKI, Paweł R 2256 OTSz Ostrów Wielkopolski 0.0 21.00 27.00 0
233 k BERNAT, Marcin R 2041 ASSz Lipno Stęszew 0.0 21.00 27.00 0
233 I PILC, Krzysztof R 1789 Łódź 0.0 21.00 27.00 0
233 III FOŁTA, Andrzej R 1196 Bielsko-Biała 0.0 21.00 27.00 0
233 III GODLEWSKI, Roman 0 Poddębice 0.0 21.00 27.00 0
233 III ŚLEDZIONA, Mikołaj 0 UKS Jedynka Bełchatów 0.0 21.00 27.00 0
233 IV DOROBA, Ludwik 0 ŁKS Szach-Centrum Łódź 0.0 21.00 27.00 0
233 IV DUDZIŃSKA, Wiktoria 0 OTSz Ostrów Wielkopolski 0.0 21.00 27.00 0
244 V WEBER, Dorian 0 MTS Kwidzyn 0.0 19.50 25.00 0

 

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Marzec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
294
Odsłon artykułów:
497101
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie czarnych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie czarnych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy