Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Eliminacjach do Mistrzostw Polski które odbędą się w dniach 23-30.09.2020 w Murzasichle (województwo Małopolskie). Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 15.09.2020 do Pawła Zaskalskiego wyłącznie drogą emailową - p.zaskalski@pzszach.pl.

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 18 września. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach
 
 

 

 
 
 
   

Clipboard01

   

banner

 

Zmagania IV Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów na rok 2019, rozpoczęły się 13 października 2019 r. Ostatni zjazd rozgrywek odbył sie 1 grudnia 2019r. Podczas 4 zjazdów, rozegranych zostanie 9 rund, systemem "każdy z każdym". Udział wzięło 20 drużyny z Podkarpacia, podzielone na dwie równorzędne grupy. Grupa "A-Północ" i grupa "B-Południe".

Serwis grupy A:     http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_4173/

      Serwis grupy B:     http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_5403/

      Galeria zdjęć:        IV zjazd-grupa Północ

 

78148705 2294984904124791 3289728027117748224 o

Wyniki końcowe - grupa A

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.B.Sz.1
1 TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp. 1685 16.0 32.5 7;8;9;1;2;4;10; 133.75 7.0
2 UKS SP1 Leżajsk 1526 14.0 29.5 2;4;6;7;8;10;1; 118.20 4.0
3 KSz GAMBIT Przeworsk 1795 14.0 28.0 8;9;2;10;6;7; 117.00 7.0
4 RzKSz II Rzeszów 1610 13.0 28.5 8;1;2;3;10;6; 114.90 6.0
5 UKS ORLIK Rudnik nad Sanem 1329 9.0 21.5 6;10;1;2; 90.25 5.0
6 TSz SKOCZEK III Sędziszów Młp. 1415 8.0 22.0 10;8;1; 91.30 2.5
7 GKSz HETMAN II Pilzno 1425 7.0 21.5 10;2;8; 84.50 3.0
8 KS WISŁOKA Dębica 1455 4.0 14.5 7;2; 61.70 1.5
9 UKS SP1 II Leżajsk 1486 3.0 13.5 10; 55.70 4.0
10 UKS SPARTAKUS Kolbuszowa 1305 2.0 13.5 8; 56.50 5.0

 

Wyniki na szachownicach - grupa A

M-ceTytułNazwisko ImięDrużynaSz.1Sz.2Sz.3Sz.4Sz.5Pkt.%
1 II Słoniec, Adrian UKS ORLIK Rudnik nad Sanem   2,0(2) 5,5(7)     7.5 83
2 I Jakubowska, Urszula TSz SKOCZEK III Sędziszów Młp.         7,5(9) 7.5 83
3 I Socha, Kamil TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp. 7,0(9)         7.0 77
4 I Zygmunt, Magdalena UKS SP1 Leżajsk         7,0(9) 7.0 77
5 I Dźwierzyński, Bartosz KSz GAMBIT Przeworsk 7,0(9)         7.0 77
6 I Wolak, Kamil GKSz HETMAN II Pilzno 3,0(4) 4,0(5)       7.0 77
7 I++ Trybowska, Barbara TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp.   6,5(9)       6.5 72
7 I Skiba, Krzysztof TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp.       6,5(7)   6.5 72
9 I Socha, Krzysztof UKS SP1 Leżajsk   0,5(2)   6,0(7)   6.5 72
10 I++ Babiarz, Arkadiusz RzKSz II Rzeszów   6,5(9)       6.5 72
11 I++ Trybowska, Anna TSz SKOCZEK III Sędziszów Młp.     6,5(9)     6.5 72
12 I Tokarz, Izabela KSz GAMBIT Przeworsk       2,0(2) 4,0(5) 6.0 66
13 I+ Babiarz, Mariusz RzKSz II Rzeszów 6,0(9)         6.0 66

 

Wyniki końcowe - grupa B

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.B.Sz.1
1 LKS SANOVIA Lesko 1624 16.0 31.0 5;10;7;9;1;2;3; 125.75 8.5
2 LKS Kosienice 1556 14.0 27.0 7;8;9;2;3;10; 119.58 6.0
3 KS KOMUNALNI Sanok 1783 12.0 27.0 8;9;1;2;10;7; 108.95 4.5
4 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 1429 11.0 24.5 2;4;5;9; 101.90 4.0
5 KS KOMUNALNI II Sanok 1471 10.0 24.5 5;10;2; 97.20 5.0
6 LKS PARNAS II Stara Wieś 1386 9.0 25.5 2;3;10; 97.50 6.0
7 L-UKS BURZA Rogi 1464 9.0 24.0 10;9;2; 91.95 4.0
8 TSz / KSz BYSTROVIA II Bystrowice 1228 4.0 19.0 2; 80.85 5.0
9 UKS REKORD Iwla 1315 4.0 13.5 9; 56.55 1.0
10 Stowarzyszenie Nasz Rymanów 1440 1.0 7.0   29.50 1.0

 

Wyniki na szachownicach - grupa B

M-ceTytułNazwisko ImięDrużynaSz.1Sz.2Sz.3Sz.4Sz.5Pkt.%
1 k Kopczyk, Daniel LKS SANOVIA Lesko 8,5(9)         8.5 94
1 I Giefert, Sara LKS SANOVIA Lesko         8,5(9) 8.5 94
3 II+ Orłowska, Patrycja L-UKS BURZA Rogi         8,0(9) 8.0 88
4 I+ Lusio, Krzysztof LKS Kosienice   7,5(9)       7.5 83
5 I Gołkowski, Marian KS KOMUNALNI II Sanok 2,0(2) 5,5(7)       7.5 83
6 I Lusio, Marek LKS Kosienice     7,0(9)     7.0 77
7 III Tomusiak, Bruno LKS Kosienice       6,5(9)   6.5 72
8 I++ Liszniański, Artur KS KOMUNALNI Sanok   6,5(9)       6.5 72
9 II+ Leśniak, Mateusz GKS SZACH-MAT Wiśniowa       6,5(9)   6.5 72
10 II+ Wawro, Kacper TSz / KSz BYSTROVIA II Bystrowice     6,5(9)     6.5 72
11 I Lusio, Stanisław LKS Kosienice 6,0(9)         6.0 66
12 II Kluk, Julia UKS REKORD Iwla         6,0(9) 6.0 66

 

Awans do III Ligi Seniorów na 2020r., która rozegrana zostanie w dwóch zjazdach w dniach: 17-19 kwietnia 2020r. i 9-10 maja 2020r., wywalczyły drużyny: TSz Skoczek II Sędziszów Małopolski, UKS SP1 Leżajsk, LKS Sanovia Lesko i LKS Kosienice.

Do V Ligi Podkarpackiej Seniorów na rok 2020 spadły drużyny: UKS SP1 II Leżajsk, UKS Spartakus Kolbuszowa, UKS Rekord Iwla oraz Stowarzyszenie Nasz Rymanów.

   

Kalendarz wydarzeń  

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1699152
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy