II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - III Ligi Podkarpackiej w Sędziszowie Małopolskim (25 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (5 luty 2017 r.)
I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (5 luty 2017 r.)
I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - III Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (4 luty 2017 r.)
I Otwarty Turniej Szachowy - Tarnowiec (29 styczeń 2017 r.)
Turniej Kadry Młodzików Podkarpacia w Czudcu (27 - 31 grudzień 2016 r.)
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkól i Przedszkoli w Katowicach (19 grudzień 2016 r.) - Paweł SOWIŃSKI z Humnisk Mistrzem przedszkolaków
I MTSz o Puchar właściciela Karczmy "Chmielowianka" w Chmielowie (18 grudzień 2016 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szczyrku (6 - 12 listopad 2016 r.)
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Szczyrku (6 - 12 listopad 2016 r.)
joomla extensions

3 Liga baner 2017


Zlota Wieza Final Woj 2017


Puchar Wojewody Radymno 2017

   

Sandomierz Jadwigi 2017


Rogi 2016


Niebylec IV Mistrzostwa 2017


MJ PK 2017


Zlota Wieza Final 2017


Wisniowa VII Turniej 2017

   

Walny Zjazd 2017


Puchar MDK Jaslo 2017

   

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

DMP Seniorów - V Liga Podkarpacka 2017

V Liga 2017

Pierwszy i drugi zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej odbył się w Leżajsku, odpowiednio 5 i 19 lutego 2017 roku. Ostatni zjazd, rozegrany został 26 marca w Jarosławiu. Organizatorem był Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie. W lidze uczestniczyło 20 drużyn, grających ze sobą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 60 minut plus 10 sekund na posunięcie dla zawodnika. Zwyciężyła drużyna LKS Sanovia Lesko przed UKS SP-1 III Leżajsk i SS-T Lubcza Racławówka. Dwie pierwsze drużyny awansowały do IV Ligi Szachowej.

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Mistrzostwa Świata Kobiet - Teheran 2017

MS Kobiet Logo 2017Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Kobiet w szachach, które odbyły się w Teheranie (Iran) w dniach od 10 lutego do 3 marca 2017 roku. W turnieju „drabinkowym” (system pucharowy), udział wzięłó 64 najlepszych zawodniczek świata, aby stoczyć walkę o tytuł Mistrzyni Świata w szachach. Na starcie nie zabrakło byłej mistrzyni Aleksandry Kosteniuk (Rosja), Anny Uszeniny (Ukraina), Antoanety Stefanowej (Bułgaria), Anny Muzyczuk, zwyciężczyni Grand Prix FIDE Ju Wenjun (Chiny). Nie zabrakło też polskiej arcymistrzyni Moniki Soćko. Liczyliśmy, że Polka zaprezentuje swoje nieprzeciętne umiejętności, i nie zakończy udział już w rundzie pierwszej. Niestety tak się stało. Mistrzynią Świata została Chinka Zhongyi Tan.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Indywidualne Mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet - 2017

IMP 2017

Po dwóch latach mistrzostwa Polski powracają do stolicy. Pod koniec marca w Sali Notowań Centrum Giełdowego rozpoczną się zmagania 10 najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce. Codziennie od 21 do 29 marca od godziny 15:00 będziemy mieli okazję oglądać zacięte pojedynki o tytuł mistrza i mistrzyni kraju. Sponsorami mistrzostw są firmy Lotto i Budimex , które nieprzerwanie już od kilku lat wspierają szachy na najwyższym poziomie. Współorganizatorem mistrzostw została Giełda Papierów Wartościowych SA. W Lotto Indywidualnych Mistrzostwach Polski wystąpi 10 pretendentów do tytułu mistrza kraju, a w Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet wystąpi prawie cała drużyna olimpijska.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

VII Otwarty Turniej Szachowy - Wiśniowa 2017

Wisniowa VII Turniej 2017

Pierwszego dnia kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej rozegrany zostanie VII Otwarty Turniej Szachowy - Wisniowa 2017. Zawody podzielone będą na trzy grupy turniejowe (A, B i C) dla wszystkich chętnych, w zalezności od wieku i umiejętności gry w szachy. Zawodnicy zagrają systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Turniej A i B zgłoszone zostaną do oceny rankingowej FIDE. Patronat medialny nad imprezą przejęła Telewizja Polska Rzeszów. Sędzią zawodów będzie Pan Marian Bysiewicz. Organizatorzy serdecznie zapraszają miłośników gry w szachy, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Organizatorzy z pewnością przygotują wiele atrakcji i nagród dla zwycięzców.

Czytaj więcej ...

   

DMEJ Rymanow 2017

   

MAT logotyp promo max1280x151px

   

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PkZSzach

Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie informuje, że w dniu 7 maja 2017 roku o godz. 9.30 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim, ul. 3 Maja 36 odbędzie się "Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Podkarpackiego Związku Szachowego".

Zarząd Związku zwraca się z prośbą do wszystkich klubów o dokonanie wyboru delegata (delegatów) na Zjazd i pisemne zgłoszenie delegata (delegatów) w terminie do 22 kwietnia 2017 roku.

Czytaj więcej ...

   

Partia tygodnia

Obrona sycylijska: Radżabow Tejmur (Azerbejdżan) - Griszczuk Aleksander (Rosja); Grand Prix FIDE, Tibilisi 2015

Więcej partii komentowanych...

   

 

 

IMP 2017

 

Po dwóch latach mistrzostwa Polski powracają do stolicy. Pod koniec marca w Sali Notowań Centrum Giełdowego rozpoczną się zmagania 10 najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce. Codziennie od 21 do 29 marca od godziny 15:00 będziemy mieli okazję oglądać zacięte pojedynki o tytuł mistrza i mistrzyni kraju. Sponsorami mistrzostw są firmy Lotto i Budimex , które nieprzerwanie już od kilku lat wspierają szachy na najwyższym poziomie. Współorganizatorem mistrzostw została Giełda Papierów Wartościowych SA.

W Lotto Indywidualnych Mistrzostwach Polski wystąpi 10 pretendentów do tytułu mistrza kraju. Walka o prawo uczestnictwa gry o najważniejsze trofeum w kraju toczyła się cały rok. Miejsce w mistrzostwach wywalczyli zawodnicy, którzy zajęli 4 pierwsze miejsca w ubiegłorocznym czempionacie, zawodnik do 20 lat o najwyższym rankingu FIDE na 1 stycznia br., 2 zawodników, którzy uzyskali najwyższy ranking FIDE (Rp) w polskich openach w roku poprzednim, 2 zawodników o najwyższym rankingu FIDE na 1 stycznia oraz zawodnik nominowany przez PZSzach lub organizatora (szczegółowe informacje w Regulaminie). Takie same regulacje dotyczące prawa uczestnictwa gry dotyczyły kobiet. W Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet wystąpi prawie cała drużyna olimpijska, która w zeszłym roku zdobyła historyczny srebrny medal na 42 Olimpiadzie Szachowej w Baku. Walka zapowiada się pasjonująco a emocji na pewno nie zabraknie.

Pasjonatów królewskiej gry spoza stolicy zapraszamy przed komputery do śledzenia transmisji on-line oraz posłuchania komentarzy GM Marcina Tazbira oraz IM Michała Lucha. Będą oni opowiadać o tym, co dzieje się na szachownicach ale także będą przeprowadzać konkursy oraz wywiady z zawodnikami i zaproszonymi gośćmi.

 

Punktor   HISTORIA MISTRZOSTW POLSKI
    MEDALIŚCI
    MEDALISTKI
Punktor   Oficjalna strona mistrzostw
Punktor   ZAWODNICY
Punktor   ZAWODNICZKI
Punktor   Transmisja partii turnieju męskiego na żywo
Punktor   Transmisja partii turnieju kobiecego na żywo

 

   
IMP 2017 zawodnicy    IMPK 2017 zawodniczki
     

 

 

Runda 1 - 2017.03.21

PANOWIE 

Partią dnia był pojedynek – być może – dwóch głównych rywali do złota Pioruna z Bartlem. Po ciekawej partii z ofiarą jakości przez grającego czarnymi Mateusza, zawodnicy zgodzili się na remis. Innym interesującym pojedynkiem była rywalizacja Gajewskiego z Soćko. Białe osiągnęły przewagę po debiucie powoli ją zwiększając i kiedy wydawało się, że po długiej i męczącej grze osiągną sukces, Bartosz pokazał, że jest dobrym defensorem i utrzymał remisowy wynik. Jak profesor wygrał partię z Jarmułą najstarszy w turnieju Krasenkow. Młody debiutant będzie musiał szybko zapomnieć o tym pojedynku i szukać szansy na swój pierwszy punkt w kolejnych pojedynkach. Także gładkie zwycięstwo odniósł Tomczak, który zrealizował przewagę jakości z Sadzikowskim. Miśta pokazał Heberli, jak realizuje się przewagę w końcówkach hetmańskich i również zainkasował punkt. Tak więc po pierwszej rundzie na czele mamy trzech liderów.

 Galeria zdjęć z rundy 1

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Gajewski, Grzegorz ½ - ½  Soćko, Bartosz
2  Jarmuła, Łukasz 0 - 1  Krasenkow, Michał
3  Piorun, Kacper ½ - ½  Bartel, Mateusz
4  Tomczak, Jacek 1 - 0  Sadzikowski, Daniel
5  Miśta, Aleksander 1 - 0  Heberla, Bartłomiej

 

PANIE

Po najdłuższej partii dnia Soćko pokonała w bardzo ważnym pojedynku Szczepkowską. Monika długo realizowała końcówkę hetmańską z pionkiem więcej ale pokazała, że w Mistrzostwach Śląska, to ona wygrywa. Bardzo ładne i ważne zwycięstwo odniosła Zawadzka, która wykorzystała niedokładność Kulon w pozycji, rywalka miała złudną przewagę pionka w końcówce ciężkofigurowej. Matem na środku szachownicy zakończyła swój pojedynek z Kantane wyżej notowana Majdan. Wrocławianka po debiucie osiągnęła dużą przewagę, jednak później popełniła decydujący błąd. Najmłodsze w stawcie Kiołbasa oraz Śliwicka zremisowały odpowiednio z Rajlich oraz Warakomską. Na czele po I rundzie mamy trzy zawodniczki, w tym dwie główne faworytki.

 Galeria zdjęć z rundy 1

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Majdan-Gajewska, Joanna 1 - 0  Kantane, Anna
2  Szczepkowska, Karina 0 - 1  Soćko, Monika
3  Rajlich, Iweta ½ - ½  Kiołbasa, Oliwia
4  Zawadzka, Jolanta 1 - 0  Kulon, Klaudia
5  Śliwicka, Alicja ½ - ½  Warakomska, Anna

 

 

Runda 2 - 2017.03.22

PANOWIE 

Dziś wszyscy z największym zainteresowaniem śledziliśmy pojedynek Krasenkowa z Piorunem. O zwycięstwie łowiczanina zadecydowała aktywna para gońców oraz silny, dochodzący pionek. W sumie partia bez historii i Kacper wyrasta do roli faworyta do tytułu. Jarmuła dostał kolejną lekcję, tym razem od Gajewskiego, który pryncypialnym atakiem na króla rywala rozstrzygnął o wyniku partii po partii pełnej błędów po obydwu stronach. Za pewnego rodzaju niespodziankę można uznać wygraną Sadzikowskiego nad Miśtą. Grający białymi Daniel w środkowej części partii lepiej liczył i został z decydującą przewagą materialną, kończąc partię matem. Soćko odwrócił swój pojedynek z Heberlą nie decydując się na ofiarę jakości w 27 posunięciu. Po wymianie hetmanów okazało się, że to Bartłomiej otrzymał więcej inicjatywy, którą zamienił na cały punkt, głownie dzięki wolnemu pionkowi. Jedyny remis padł w pojedynku Bartla z Tomczakiem, gdzie żaden z rywali nie znalazł sposobu na osiągnięcie przewagi. W tabeli prowadzą Piorun, Tomczak i Gajewski z 1,5 pkt.

 Galeria zdjęć z rundy 2

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz 0 - 1  Heberla, Bartłomiej
2  Sadzikowski, Daniel 1 - 0  Miśta, Aleksander
3  Bartel, Mateusz ½ - ½  Tomczak, Jacek
4  Krasenkow, Michał 0 - 1  Piorun, Kacper
5  Gajewski, Grzegorz 1 - 0  Jarmuła, Łukasz

 

PANIE

Kolejną bardzo ważną partię wygrała Soćko, tym razem rozprawiając się z Rajlich. Od samego początku posiadała niewielką, ale pewną, przewagę, którą praktycznie bezbłędnie zrealizowała. Doszło też do pierwszej dużej niespodzianki, jaką jest zwycięstwo Kiołbasy nad jedną z faworytek Zawadzką. Partia zakończyła się praktycznie w 16 posunięciu po podstawce jakości przez wrocławiankę. Podniosła się po porażce Kulon, która wykorzystała „pazerność” na pionka Śliwickiej. Najdłużej grały Kantane z Warakomską, gdzie widzieliśmy partię pełną błędów, ale ten ostatni został wykorzystane przez wrocławiankę. Remis padł w rywalizacji Majdan ze Szczepkowską, ale pretensje może o to mieć do siebie grająca białymi Joanna, która nie wykorzystała dużej przewagi w końcówce. W tabeli mamy już samodzielną liderkę Monikę Soćko, która, jako jedyna, ma komplet punktów.

 Galeria zdjęć z rundy 2

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna 1 - 0  Warakomska, Anna
2  Kulon, Klaudia 1 - 0  Śliwicka, Alicja
3  Kiołbasa, Oliwia 1 - 0  Zawadzka, Jolanta
4  Soćko, Monika 1 - 0  Rajlich, Iweta
5  Majdan-Gajewska, Joanna ½ - ½  Szczepkowska, Karina

 

 

Runda 3 - 2017.03.23

PANOWIE 

Miśta niestety zepsuł Bartlowi najpiękniejszy dzień w życiu, pokonując go po błędach w końcówce. Mateuszowi urodził się dziś syn i zapewne był trochę rozkojarzony. Za to pewni pokonał jednego z rywali do złota Piorun. Gajewski niepoprawnie poświęcił jakość, a Kacper to udowodnił. Kolejnej porażki doznał – najsłabszy do tej pory w turnieju – Jarmuła, którego czarnymi gładko ograł Soćko. Tomczak z Krasenkowem szybko zremisowali nie szukając specjalnie szans na inny wynik. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Heberli z Sadzikowskim, ale w pewnym momencie wydawało się, że może Daniel powalczy o wygraną. Prowadzenie utrzymał Piorun, który jako jedyny ma 2,5 pkt. Pół punktu mniej mają Miśta oraz Tomczak.

 Galeria zdjęć z rundy 3

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Jarmuła, Łukasz 0 - 1  Soćko, Bartosz
2  Piorun, Kacper 1 - 0  Gajewski, Grzegorz
3  Tomczak, Jacek ½ - ½  Krasenkow, Michał 
4  Miśta, Aleksander 1 - 0  Bartel, Mateusz
5  Heberla, Bartłomiej ½ - ½  Sadzikowski, Daniel

 

PANIE

Soćko lepiej oceniła powstała po debiucie pozycję w pojedynku z Zawadzką i mozolnie prowadziła partię do szczęśliwego dla niej końca. Przemianę w stosunku do zeszłego roku widać u Majdan, która pokonała czarnymi słabo na razie grającą Rajlich. Pojedynek dwóch najmłodszych zawodniczek zakończył się zwycięstwem Śliwickiej. Kiołbasa niepotrzebnie pozbyła się pary gońców i wolny pion zadecydował o wyniku. Słaby turniej rozgrywa też Szczepkowska, a remis zawdzięcza tylko niedokładnej grze Kantane. Najdłużej grały medalistki Akademickich Mistrzostw Świata Warakomska z Kulon. Bliżej wygrana była brązowa, jednak była Mistrzyni Świata znalazła sposób na zremisowanie. Prowadzi z kompletem punktów Soćko, a pół mniej ma Majdan.

 Galeria zdjęć z rundy 3

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Szczepkowska, Karina ½ - ½  Kantane, Anna
2  Rajlich, Iweta 0 - 1  Majdan-Gajewska, Joanna
3  Zawadzka, Jolanta 0 - 1  Soćko, Monika
4  Śliwicka, Alicja 1 - 0  Kiołbasa, Oliwia
5  Warakomska, Anna ½ - ½  Kulon, Klaudia

 

 

Runda 4 - 2017.03.24

PANOWIE 

Pojedynek pierwszego Pioruna z ostatnim Jarmułą przebiegał do jednej bramki. Niestety dla najmłodszego zawodnika w stawce turniej wydaje się zbyt silny i każda połówka może być jego wielkim sukcesem. Niestety czwarty raz przegrał i jeszcze musi czekać na zdobycz punktową. Krasenkow przeoczył wygrywający wariant w partii z Miśtą, apotem jego pozycja posypała się, jak domek z kart. Bartel jest ciągle rozkojarzony i tym razem wykorzystał to Heberla. Gajewski przypomniał, że potrafi grać w szachy i ograł w końcówce Tomczaka. Jedyny remis padł w  pojedynku Soćko z Sadzikowskim. Piorun prowadzi z 3,5 pkt o pół punktu przed Miśtą.

 Galeria zdjęć z rundy 4

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz ½ - ½  Sadzikowski, Daniel
2  Bartel, Mateusz 0 - 1  Heberla, Bartłomiej
3  Krasenkow, Michał  0 - 1  Miśta, Aleksander
4  Gajewski, Grzegorz 1 - 0  Tomczak, Jacek
5  Jarmuła, Łukasz 0 - 1  Piorun, Kacper

 

PANIE

Na swoje urodziny Soćko zamęczyła debiutantkę Śliwicką i w tej sposób dalej ma komplet punktów. Wreszcie pokazała, na co ją stać, Zawadzka ogrywając Majdan. Po porażce pozbierała się Kiołbasa i nie dała żadnych szans Warakomskiej.W pojedynku dwóch zwykle świetnych, ale tym razem bez formy, Szczepkowskiej z Rajlich, to ta druga miała szansę na wygraną, jednak po 78 posunięciach partia zakończyła się pokojowo. Kulon znalazła sposób na przejęcie inicjatywy od Kantane, ale nie dało jej to finalnie nic więcej, niże remis. Prowadzi Soćko, która ma 1,5 pkt przewagi nad Majdan oraz Kiołbasą.

 Galeria zdjęć z rundy 4

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna ½ - ½  Kulon, Klaudia
2  Kiołbasa, Oliwia 1 - 0  Warakomska, Anna
3  Soćko, Monika 1 - 0  Śliwicka, Alicja
4  Majdan-Gajewska, Joanna 0 - 1  Zawadzka, Jolanta
5  Szczepkowska, Karina ½ - ½  Rajlich, Iweta

 

 

Runda 5 - 2017.03.25

PANOWIE 

Pojedynek Pioruna z Soćko zapowiadał się najciekawiej z całej sobotniej rundy. Okazało się, że grający czarnymi trener Kadry Narodowej osiągnął w końcówce nieznaczną przewagę, ale Kacper zneutralizował wszystkie potencjalne zagrożenia i partia zakończyła się remisem. Tym samym wynikiem zakończyła się partia Miśty z Gajewskim, gdzie po raz kolejny „berlinka” okazała się nierozstrzygnięta. Heberla za szybko chciał dorabiać hetmana i został skarcony przez Krasenkowa. Pozbierał się wreszcie Bartel, a stało się to kosztem Sadzikowskiego. Wreszcie piątej porażki doznał Jarmuła. Tym razem z rąk Tomczaka. Prowadzi ciągle Piorun z 4 pkt, wyprzedzając o pół punktu Miśtę.

 Galeria zdjęć z rundy 5

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Piorun, Kacper ½ - ½  Soćko, Bartosz
2  Tomczak, Jacek 1 - 0  Jarmuła, Łukasz
3  Miśta, Aleksander ½ - ½  Gajewski, Grzegorz
4  Heberla, Bartłomiej 0 - 1  Krasenkow, Michał
5  Sadzikowski, Daniel 0 - 1  Bartel, Mateusz

 

PANIE

Prowadząca Soćko zagrała pasywnie początkową fazę partii z Warakomską i tylko niedokładność w grze rywalki pozwoliła jej zakończyć pojedynek remisem. Pół punktu do liderki odrobiła Majdan, która okazała się o klasę lepsza od Śliwickiej. Druga z juniorek – Kiołbasa – zremisowała swój pojedynek z nieobliczalną Kulon nie dając jej żadnej szansy na zbytnie skomplikowanie gry. Prestiżowy pojedynek Zawadzkiej ze Szczepkowską zakończył się zwycięstwem grającej czarnymi podwójnej medalistki z Baku. Najdłużej trwałą partia Rajlich z Kantane, ale już od debiutu było widać, że zwyciężczyni może być tylko jedna. I rzeczywiście Iweta pokazała po raz kolejny, że potrafi konsekwentnie realizować przewagę i zakończyć pojedynek sukcesem. Soćko z 4,5 pkt prowadzi, a punkt mniej ma Majdan.

 Galeria zdjęć z rundy 5

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Rajlich, Iweta 1 - 0  Kantane, Anna
2  Zawadzka, Jolanta 0 - 1  Szczepkowska, Karina
3  Śliwicka, Alicja 0 - 1  Majdan-Gajewska, Joanna
4  Warakomska, Anna ½ - ½  Soćko, Monika
5  Kulon, Klaudia ½ - ½  Kiołbasa, Oliwia

 

 

Runda 6 - 2017.03.26

PANOWIE 

Partia z Tomczakiem może się okazać przełomowa dla Pioruna. Jacek miał naprawdę duże szanse na zwycięstwo w tym pojedynku, jednak w końcowym niedoczasie pogubił się i oddał liderowi cały punkt. Ale największą sensacją dnia było zwycięstwo Jarmuły nad Miśtą i to po partii, w której jasno było widać, że najmłodszy zawodnik w stawce coś tam o szachach wie. Sadzikowski chyba poprawnie poświęcił pionka w początkowej fazie pojedynku z Krasenkowem, jednak bardziej doświadczony rywal najpierw zneutralizował inicjatywę Daniela, a potem po prostu zrealizował przewagę w końcówce, mimo zwrotu pionka. Remisem zakończył się prestiżowy pojedynek Soćko z Bartlem, tak samo, jak Gajewskiego z Heberlą. Piorun jest blisko tytułu Mistrza Polski, mając 1,5 pkt przewagi nad grupą pościgową. Być może wszystkiego się dowiemy już jutro, po jego partii z Miśtą.

 Galeria zdjęć z rundy 6

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz ½ - ½  Bartel, Mateusz
2  Krasenkow, Michał 1 - 0  Sadzikowski, Daniel
3  Gajewski, Grzegorz ½ - ½  Heberla, Bartłomiej
4  Jarmuła, Łukasz 1 - 0  Miśta, Aleksander
5  Piorun, Kacper 1 - 0  Tomczak, Jacek

 

PANIE

Jeżeli ktoś miał pokonać Soćko, to tylko Kulon. I dokładnie tak się stało. Choć początek partii wskazywał, że to Monika zakończy ten pojedynek sukcesem. Jednak po kilku podejrzanych posunięciach obie zawodniczki obudziły się w nowej rzeczywistości korzystnej dla Klaudii. Tylko połowicznie wykorzystała tą sytuację Majdan remisując z Warakomską. Do czołówki dobiła Szczepkowska pokonując mniej doświadczoną Śliwicką. Prestiżowy pojedynek Rajlich z Zawadzką zakończył się zwycięstwem tej pierwszej. Najdłużej grały Kantane z Kiołbasą. Po 87 posunięciach zwycięstwo odniosła wrocławianka. Ciągle jednak na czele tabeli znajduje się Soćko, jednak nie jest już tak pewna, jak jeszcze dwa dni temu.

 Galeria zdjęć z rundy 6

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna 1 - 0  Kioiłbasa, Oliwia
2  Soćko, Monika 0 - 1  Kulon, Klaudia
3  Majdan-Gajewska, Joanna ½ - ½  Warakomska, Anna
4  Szczepkowska, Karina 1 - 0  Śliwicka, Alicja
5  Rajlich, Iweta 1 - 0  Zawadzka, Jolanta

 

 

Runda 7 - 2017.03.27

PANOWIE 

Kiedy wydawało się, że Piorun pewnie zmierza po tytuł, to pojawił się Miśta i przypomniał mu, że jednak jeszcze turniej się nie skończył i do końca trzeba się wykazywać. Jak się okazało ofiara pionka nie była poprawna, a potem już przejechał Kacpra walec. Przynajmniej zrobiło się ciekawiej. Wykorzystali to Gajewski wygrywając z Sadzikowski oraz Krasenkow, który matując Bartla. Tomczak odegrał się za porażkę z poprzedniej rundy i po ładnej kombinacyjnej grze pokonał Soćko. Jarmuła dobrze zaczął pojedynek z Heberlą jednak potem wrócił na stare tory i poniósł kolejną porażkę. Piorun dalej prowadzi, ale tylko z półpunktową przewagą nad Miśtą, Krasenkowem oraz Gajewskim.

 Galeria zdjęć z rundy 7

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Tomczak, Jacek 1 - 0  Soćko, Bartosz
2  Miśta, Aleksander 1 - 0  Piorun, Kacper
3  Heberla, Bartłomiej 1 - 0  Jarmuła, Łukasz
4  Sadzikowski, Daniel 0 - 1  Gajewski, Grzegorz
5  Bartel, Mateusz 0 - 1  Krasenkow, Michał

 

PANIE

Prowadząca Soćko zwolniła mocno i dziś „tylko” zremisowała z jedną z jej prawdopodobnych następczyń lub nawet wkrótce koleżanek z reprezentacji Kiołbasą. Ty razem obrona francuska nie dała nic więcej, niż tylko równą pozycję, a za tym poszedł spokojny remis. Kulon spokojnie wypunktowała Majdan, tak samo ,jak Szczepkowska Warakomską. W mistrzostwach Polonii Wrocław Kantane dość pewnie pokonała Zawadzką, co jest jednak sporą niespodzianką. Wreszcie Rajlich zwyciężyła ze Śliwicką. W ten sposób Soćko ma tylko 0,5 pkt przewagi nad Kulon i Szczepkowską. Więc ostatnie dwie rundy zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

 Galeria zdjęć z rundy 7

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Zawadzka, Jolanta 0 - 1  Kantane, Anna
2  Śliwicka, Alicja 0 - 1  Rajlich, Iweta
3  Warakomska, Anna 0 - 1  Szczepkowska, Karina
4  Kulon, Klaudia 1 - 0  Majdan-Gajewska, Joanna
5  Kioiłbasa, Oliwia ½ - ½  Soćko, Monika

 

 

Runda 8 - 2017.03.28

PANOWIE 

 Transmisja partii na żywo godz. 15.00

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz  Krasenkow, Michał
2  Gajewski, Grzegorz  Bartel, Mateusz
3  Jarmuła, Łukasz  Sadzikowski, Daniel
4  Piorun, Kacper  Heberls, Bartłomiej
5  Tomczak, Jacek  Miśta, Aleksander

 

PANIE

 Transmisja partii na żywo godz. 15.00

Lp. Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna  Soćko, Monika
2  Majdan-Gajewska, Joanna  Kioiłbasa, Oliwia
3  Szczepkowska, Karina  Kulon, Klaudia
4  Rajlich, Iweta  Warakomwska, Anna
5  Zawadzka, Jolanta  Śliwicka, Alicja

 

 

 

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Marzec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
294
Odsłon artykułów:
497104
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie czarnych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie czarnych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy