Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Do zobaczenia

W KRAJU

Izabela Tokarz - Wicemistrzynią Polski Juniorek do lat 16 w szachach klasycznych

W dniach 11-19 marca w Jastrzębiej Górze (woj. pomorskie) odbyły się Finały MistrzIMG 20230319 145512 scaledostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach klasycznych.

16-letnia Izabela Tokarz reprezentująca barwy KSz Gambit Przeworsk, zdobyła Wicemistrzostwo Polski Juniorek do lat 16.  To kolejny medal zawodniczki KSz Gambit Przeworsk w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek.

Serdecznie zapraszamy młodych zawodników z Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego do zgłaszania udziału w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w dniach 22-24.05.2023 w Centrum Wypoczynku Bystre w Bystrym (Bieszczady). Prawo udziału w Mistrzostwach mają zawodnicy z rocznika 2013-2015 z klubów reprezentujących Województwo Podkarpackie i Małopolskie.

mmm2023

Clipboard01

Polska Drużynowym Mistrzem NATO 2018

W dn. 4-8 czerwca 2018 r. w Lubbock, TX, USA odbyły się 29. Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa NATO w Szachach. Reprezentacja Wojska Polskiego wygrała rywalizację drużynową w szachach klasycznych (rozgrywanych tempem 40 posunięć na 2 godz. oraz 30 minut na dokończenie partii), pokonując rankingowych faworytów z Niemiec. Łącznie w zawodach wzięło udział 67 osób z 10 państw NATO – Danii, Estonii, Grecji, Holandii, Kanady, Niemiec, Słowenii, Polski, Wielkiej Brytanii i USA. Dodatkowo utworzono drużyny NATO A, NATO B, Weterani A i Weterani B.

14. Estonia (3.0 pkt.)

Indywidualne złoto z 6 pkt. zdobył kadet Anastasios Pavlidis (Grecja), srebro z 5,5 pkt. ppor. Damian Graczyk (Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim), a brąz szer. Elijah Everett (Niemcy).

Po 5 pkt. uzyskali sierż. pchor. Marcin Pietruszewski z Wojskowej Akademii Technicznej (8. miejsce), szer. Mateusz Bobula z 33. dębickiego batalionu lekkiej piechoty 3PBOT (9. miejsce) i ppor. Dariusz Sycz z Centrum Szkolenia Wojsk Inż. i Chem. (10. miejsce),

po 4,5 pkt. por. Mateusz Sypień z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (14. miejsce) oraz ppłk Sławomir Kędzierski z Departamentu Kadr MON (16. miejsce),

4 pkt. sierż. pchor. Kamil Cichy z Akademii Wojsk Lądowych (31. miejsce)

3 pkt. ppor. Aleksander Stańkowski z Wojskowej Akademii Technicznej (39. miejsce).

W ramach NATO Chess rozegrano również otwarty turniej szachów błyskawicznych
(5 podwójnych rund tempem 5 minut na partię) z udziałem 41 zawodników. Trzy pierwsze miejsca zajęli: szer. Elijah Everett z Niemiec (8,5 pkt.), szer. Finn Pedersen z Danii (8 pkt.) oraz sierż. Igor Mestek ze Słowenii (7,5 pkt.). Polacy uplasowali się następująco: szer. M. Bobula zajął z 7,5 pkt. 4. miejsce, sierż. pchor. K. Cichy z 6,5 pkt. 7. miejsce, ppor. D. Sycz z 6,5 pkt. 8. miejsce, ppor. D. Graczyk z 5,5 pkt. 15. miejsce, ppłk. S. Kędzierski z 5,5 pkt. 18 miejsce i ppor. A. Stańkowski z 4,5 pkt. 26. miejsce. Natomiast cenne zwycięstwo (jako jedyny zawodnik) w symultanie zegarowej z arc. Aleksandrem Oniszczukiem odniósł por. M. Sypień, otrzymując w nagrodę biografię byłego mistrza świata, Garriego Kasparowa, z jego osobistym podpisem.

Wojsko Polskie uczestniczy w NATO Chess nieprzerwanie od 2002 r., plasując się z reguły na drużynowym podium. Poniżej zestawienie dorobku szachowego.