Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

LKSz GCKiP Czarna Mistrzem Polski Juniorów na 2019

LKSz GCKiP Czarna juniorzy W dniach 23 czerwca - 02 lipca 2019 w Ustroniu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Historyczny sukces odniosła  LKSz GCKiP Czarna, reprezentująca Podkarpacie, w składzie: Antoni Kozak, Mieszko Miś, Jakub Chyży, Tymon Czernek, Joanna Święch i Martyna Wikar, uzyskując  17 punktów na 18 możliwych i wyprzedzając kolejną drużynę aż o 3 punkty,  zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów na 2019 r.

 Czytaj więcej ...

   
   

W KRAJU

Paweł Sowiński - Mistrzem Polski Juniorów do lat 10

 9-letni Paweł Sowiński z Humnisk, reprezentujący barwy UKS IMG_20190303_135224.jpgSP1 Brzozów, zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 10. Paweł walcząc w grupie z rocznikiem starszym najlepiej zniósł trudy turniejowe i z wynikiem 8,5 pkt na 9 zdeklasował rywali i zajął 1 miejsce. Wygrywając ostatnią rundę przypieczętował także uzyskaie pierwszej normy na tytuł kandydata na mistrza i spore zyski rankingowe. Przed Pawłem teraz przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach i Mistrzostw Europy na Słowacji.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy nauczycieli na kurs "Edukacja przez Szachy w Szkole" w Rzeszowie. Szczegóły w komunikacie

Wszelkich dodatkowych informacji o kursie udziela Paweł Zaskalski 504627663, podstawowe informacje o Projekcie "Edukacja przez Szachy w Szkole" znajdą Państwo na stronie www.szachywszkole.pl
 
   

baner 2019

   

kurs nauczyciele2

   

W dniach 21 lipca - 29 lipca 2018 roku odbyły się w Kudowie-Zdrój Drużynowe Mistrzostwa Polski JuniorówEkstraliga. W zawodach wystartowało 10 drużyn, a rozegrano je systemem kołowym.

W turnieju zagrała także drużyna z Podkarpacia, LKSz GCKiP Czarna, w składzie: FM Miłosz Szpar, FM Mieszko MIŚ, Jakub CHYŻY, Tymon CZERNEK, Joanna ŚWIĘCH i Martyna WIKAR.

Drużyna z naszego województwa odniosła historyczny sukces zostając DRUŻYNOWYM WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW na rok 2018!

Oficjalna strona turnieju

Serwis turniejowy
Tabela turniejowa

Transmisja partii na żywo

 

Kojarzenia - runda 1        
StółGospodarzWynikGośćStół
1 KS Polonia Warszawa 4,0 - 2,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 MUKS Stoczek 45 Białystok 1,5 - 4,5 MKSz Rybnik 2
3 LKSz GCKiP Czarna 1,0 - 5,0 KS Laura Chylice 3
4 UKS Rodło Opole 2,0 - 4,0 HETMAN GKS Katowice 4
5 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 - 2,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 5

 

Kojarzenia - runda 2
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 3,5 - 2,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 1
2 HETMAN GKS Katowice 3,5 - 2,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 2
3 KS Laura Chylice 3,5 - 2,5 UKS Rodło Opole 3
4 MKSz Rybnik 0,5 - 5,5 LKSz GCKiP Czarna 4
5 KS Polonia Warszawa 4,5 - 1,5 MUKS Stoczek 45 Białystok 5

 

Kojarzenia - runda 3
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS Stoczek 45 Białystok 4,0 - 2,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 LKSz GCKiP Czarna 3,5 - 2,5 KS Polonia Warszawa 2
3 UKS Rodło Opole 2,0 - 4,0 MKSz Rybnik 3
4 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,0 - 3,0 KS Laura Chylice 4
5 Krakowski Klub Szachistów 1893 2,5 - 3,5 HETMAN GKS Katowice 5

 

Kojarzenia - runda 4
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2,0 - 4,0 HETMAN GKS Katowice 1
2 KS Laura Chylice 1,5 - 4,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 2
3 MKSz Rybnik 3,5 - 2,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 3
4 KS Polonia Warszawa 2,0 - 4,0 UKS Rodło Opole 4
5 MUKS Stoczek 45 Białystok 1,5 - 4,5 LKSz GCKiP Czarna 5

 

101 0602101 0599101 0598101 0597101 0596101 0601

Kojarzenia - runda 5
StółGospodarzWynikGośćStół
1 LKSz GCKiP Czarna 5,5 - 0,5 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 UKS Rodło Opole 2,5 - 3,5 MUKS Stoczek 45 Białystok 2
3 VOTUM SA Polonia Wrocław 2,5 - 3,5 KS Polonia Warszawa 3
4 Krakowski Klub Szachistów 1893 4,0 - 2,0 MKSz Rybnik 4
5 HETMAN GKS Katowice 3,5 - 2,5 KS Laura Chylice 5

 

Kojarzenia - runda 6
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2,5 - 3,5 KS Laura Chylice 1
2 MKSz Rybnik 3,0 - 3,0 HETMAN GKS Katowice 2
3 KS Polonia Warszawa 4,0 - 2,0 Krakowski Klub Szachistów 1893 3
4 MUKS Stoczek 45 Białystok 2,5 - 3,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 4
5 LKSz GCKiP Czarna 5,5 - 0,5 UKS Rodło Opole 5

 

Kojarzenia - runda 7
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS Rodło Opole 2,0 - 4,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 - 2,5 LKSz GCKiP Czarna 2
3 Krakowski Klub Szachistów 1893 2,0 - 4,0 MUKS Stoczek 45 Białystok 3
4 HETMAN GKS Katowice 4,5 - 1,5 KS Polonia Warszawa 4
5 KS Laura Chylice 3,5 - 2,5 MKSz Rybnik 5

 

Kojarzenia - runda 8
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4,0 - 2,0 MKSz Rybnik 1
2 KS Polonia Warszawa 2,0 - 4,0 KS Laura Chylice 2
3 MUKS Stoczek 45 Białystok 0,0 - 6,0 HETMAN GKS Katowice 3
4 LKSz GCKiP Czarna 5,5 - 0,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 4
5 UKS Rodło Opole 2,5 - 3,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 5

 

Kojarzenia - runda 9
StółGospodarzWynikGośćStół
1 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 - 2,5 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 Krakowski Klub Szachistów 1893 3,0 - 3,0 UKS Rodło Opole 2
3 HETMAN GKS Katowice 2,0 - 4,0 LKSz GCKiP Czarna 3
4 KS Laura Chylice 1,5 - 4,5 MUKS Stoczek 45 Białystok 4
5 MKSz Rybnik 4,5 - 1,5 KS Polonia Warszawa 5

 

TABELA KOŃCOWA

M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.Berg.Sz.1
1 7 HETMAN GKS Katowice 1951 15.0 34.0 4;5;6;10;8;1;2; 0.00 6.5
2 3 LKSz GCKiP Czarna 2079 14.0 37.5 9;1;2;10;4;6;7; 0.00 4.5
3 8 KS Laura Chylice 1973 11.0 28.0 3;4;10;9;1; 255.00 3.5
4 5 VOTUM SA Polonia Wrocław 2037 11.0 28.0 6;2;3;4;10; 239.00 5.5
5 9 MKSz Rybnik 1938 9.0 26.5 2;4;5;1; 0.00 4.0
6 1 KS Polonia Warszawa 1955 8.0 25.5 10;2;5;6; 0.00 3.5
7 2 MUKS Stoczek 45 Białystok 1812 8.0 23.0 10;4;6;8; 0.00 6.0
8 10 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1804 6.0 23.0 6;4;9; 0.00 3.0
9 6 Krakowski Klub Szachistów 1893 1835 5.0 23.5 8;9; 0.00 3.0
10 4 UKS Rodło Opole 1921 3.0 21.0 1; 0.00 5.5
   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
415
Odsłon artykułów:
1416499
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy