Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
59 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał centralny - Chotowa (28 maj - 2 czerwiec 2017 r.)
Grand-Prix KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Turniej nr 6 - Rzeszów (25 maj 2017 r.)
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi (21 maj 2017 r.)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów - III Liga Podkarpacka - Kolbuszowa (28 kwiecień - 3 maj 2017 r.)
Mistrzostwa Świata Szkół - Rumunia (23-30 kwiecień 2017 r.)
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Sandomierz (23 kwiecień 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego - Radymno (22 kwiecień 2017 r.)
V Podkarpacka Liga Seniorów - dekoracja zwycięskich drużyn - Jarosław (26 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach na 2017 rok

Mistrzostwa PkZSzach 2017

Podkarpacki Związek Szachowy, przy współudziale Rzeszowskiego Klubu Szachowego w Rzeszowie oraz Towarzysztwa Szachowego "Skoczek" w Sędziszowie Małopolskim, zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach na 2017 rok. Mistrzostwa odbywają się w Sędziszowie Małopolskim w dniach 7 - 9 lipiec; oraz w Rzeszowie 15 - 16 lipiec 2017 rok. W mistrzostwa biorą udział szachiści posiadającyh przynajmniej III kat. szachową, są zawodnikami klubów woj. podkarpackiego lub mieszkają na terenie województwa.

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Drużynowe Mistrzostwa Świata - 2017

DMS 2017 Logo

W dniach od 17 do 26 czerwca 2017 roku w Chanty-Mansyjsku (Rosja) odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Świata w kategorii open oraz kobiet. W mistrzostwach grają obie reprezentacje Polski. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, z udziałem 10 zespołów. W turnieju oprócz Polek zagrają: Chiny, Rosja, Gruzja, Indie, Ukraina, Wietman, Stany Zjednoczone, Azerbejdżan i Egipt. Polacy rywalizować będą z: Chinami, Rosją, Ukrainą, Indiami, USA, Białorusią, Turcją, Norwegią i Egiptem.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Drużynowe Mistrzostwa Szkół - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017

Druzynowe Igrzyska Mlodziezy Szkolnej 2017

Na zlecenie Zarządu Głównego Związku Sportowego, Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" i Opolski Związek Szachowy rozganizował w Pokrzywnej Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozegrane zostały w kategorii szkół podnadgimnazjalnych (22-24 maj), szkół gimnazjalnych (25-27 maj) i szkół podstawowych (29-31 maj). W Mistrzostwch grały też szkoły z Podkarpacia - z Krosna, Pilzna, Rudnika nad Sanem i Starej Wsi.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

VII Turniej Szachowy o Puchar Prezesa LGD "Siedlisko"

Kolbuszowa VII Puchar Siedlisko

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Siedlisko oraz Towarzystwo Szachowe "Skoczek" w Sędziszowie Małpopolskim, organizuje w kolbuszowej w dniu 16 lipca 2017 roku VII Turniej Szachowy o Puchar Prezesa LGD "Siedlisko". Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na partię. Organizatorzy zapewniają posiłek regenacyjny oraz napoje chłodzące.

Czytaj więcej ...

   

 

 

Youth Championships

 

We wtorek 20 września 2016 roku oficjalnie rozpoczną się – rozgrywane w rosyjskim mieście Chanty-Mansyjsk – Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18. Zawody rozegrane zostaną w 6 grupach wiekowych, na dystansie 11 rund, a zakończą się 4 października. Zawodnicy pierwszą rundę zagrają dopiero 22 września w czwartek, po środowej uroczystej ceremonii otwarcia.

Spodziewać się można dużej frekwencji, także z Polski, którą reprezentować będzie 5 chłopców i 5 dziewcząt. Większość z nich nie należy do faworytów, ale jak zwykle wicemistrzyni świata z zeszłego roku do lat 14 Alicja Śliwicka, czy nieźle ostatnio gający Igor Janik, a także Mariola Woźniak, która uzyskała ostatnio świetny rezultat (6 pkt. z 6) na Olimpiadzie Szachowej w Baku, mają szansę na dobry wynik. Liczymy też na reprezentantkę Podkarpacia, Joannę ŚWIĘCH (LKSz GCKiP Czarna).

Skład polskiej reprezentacji przedstawia sie nastepująco:

  1. Paweł TECLAF do lat 14
  2. Igor JANIK do lat 16
  3. Jakub GARBOWSKI do lat 16
  4. Kamil KOZIOŁ do lat 16
  5. Łukasz JARMUŁA do lat 18
  6. Joanna ŚWIĘCH do lat 14
  7. Wiktoria CIEŚLAK do lat 16
  8. Alicja ŚLIWICKA do lat 16
  9. Oliwia KIOŁBASA do lat 16
  10. Mariola WOŹNIAK do lat 18

Naszym reprezentantom towarzyszyć będzie 3 trenerów: Marek Matlak, Leszek Ostrowski oraz Jędrzej Długosz. Kierownikiem ekipy jest Andrzej Matusiak. 

 

Reprezentacja Polski

foto 002

 

foto 003   foto 004
     

 

Punktor   Oficjalna Strona Mistrzostw
Punktor   Galeria zdjęć - PZSzach

 

Tabele z wynikami
                                               
CHŁOPCY   DZIEWCZĘTA
                                         
18 lat       16 lat       14 lat       18 lat       16 lat       14 lat
                                         

 

Wyniki reprezentantów Polski

Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Wynik Miejsce
 ŚWIĘCH Joanna  (D14) 1 0 0 1 1 0 1 0 1 0 1 6 30
 CIEŚLAK Wiktoria  (D16) 0 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 5 35
 KIOŁBASA Oliwia  (D16) 1 ½ 1 1 1 0 ½ 0 ½ 0 ½ 6 20
 ŚLIWICKA Alicja  (D16) 1 0 1 0 1 1 1 1 0 ½ 0 6½ 13
 WOŹNIAK Mariola  (D18) ½ 1 1 1 0 0 0 0 ½ ½ 1 25
 TECLAF Paweł  (C14) 0 1 1 ½ 1 1 1 ½ ½ 1 0 5
 KOZIOŁ Kamil  (C16) 0 0 1 1 0 1 0 ½ 1 1 ½ 6 41
 GARBOWSKI Kamil  (C16) 0 ½ ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 1 0 5 63
 JANIK Igor  (C16) 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 6 30
 JARMUŁA Łukasz  (C18) 1 ½ 1 ½ 0 ½ 1 0 1 ½ 1 7 11

 

2016.09.21

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Spokojny dzień. Śniadanie, obiad, czas wolny do godz. 17.15 (zbiórka przed wyjazdem na ceremonię otwarcia turnieju i odprawę z sędziami i organizatorami). Ceremonia w przepięknym miejscu, zaskoczył przepiękny wystrój związany z tematyką szachową.  Przed ceremonią 40 min. odprawa zawodników, trenerów, opiekunów i kierowników ekip. O godz. 19.05 rozpoczęła się ceremonia otwarcia turnieju. Wszystkich w imieniu gospodarzy przywitała  Natalia Komarova oraz przedstawiciel FIDE Geoffrey Borg. Po oficjalnym przywitaniu zaczęło się: wspaniałe występy profesjonalnych artystów (namaistkę można zobaczyć na stronie http://wy2016.fide.com/2016/09/21/the-world-youth-championships-is-declared-open/ )

Po ceremonii powrót do hotelu, kolacja i sprawdzenie list startowych. Tu niespodzianka Jakubowi zmieniono nazwisko i wpisano FIDE ELO – O. Szybka reakcja i naprawiono błąd ( praca głównych sędziów w holu hotelu!!!)

Brak biura organizacyjnego. Uwaga duży sukces kierownika ekipy: udało mi się zakupić dla pozostałej części ekipy talony na śniadanie, obiad i kolację. Teraz wszyscy już mamy talony! Do tej pory dla 6 osób musiałem wykupywać i płacić kartą za każdy posiłek. Ale taki system!

Następna relacja już jutro. Pozdrawiam Andrzej Matusiak

 

Runda 1 - 2016.09.22

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Dziś pierwszy dzień rozgrywek. Kojarzenie były dopiero dziś około godziny 1.00. Po śniadaniu i przed obiadem ekipa się przygotowywała do pojedynków. Brak problemów z zawodnikami. Zbiórka o godz. 14.15 i wyjazd do sali rozgrywek (Hala centrum tenisowego – w 2010 roku rozgrywano tam olimpiadę szachową). Możliwość bycia na sali gry przez około 10 min dla obserwatorów, później już tylko na widowni. Dojazd na halę autobusami i busami-przejazd 5 min. od hotelu. Z powrotem cały czas kursowały 3 busy przewożące na bieżąco uczestników turnieju z hali do hotelu. Jak na ich warunki i systemy to oceniam ten pierwszy dzień za porządnie zorganizowany- transport.

Załączam tabelę z wynikami. 55% to wynik może nie odzwierciedlający gry naszych zawodników. Jak to bywa w pierwszym dniu zawodów dużo niespodzianek, taki już jest sport, a szachy tym bardziej. Nasi zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i do końca. Pogoda nieoczekiwanie dobra około 14 stopni w dzień, a wieczorem „widać, że nadchodzi” pogada dla tych terenów.

 

foto 008

 

Runda 2 - 2016.09.23

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Dziś drugi dzień rozgrywek. Nasi zawodnicy zdobyli 50% punktów. Grupa nasza jest zdyscyplinowana i zorganizowana. Kojarzenie były znowu dość pózno.   Z powrotem cały czas kursowało dziś 6 busów przewożąc na bieżąco uczestników turnieju z hali do hotelu. Pogoda nieoczekiwanie dalej dobra dziś prawie w południe 17 stopni w dzień, a wieczorem  7 stopni. Przesyłam następną kolekcję zdjęć. Jedynie Mariola Woźniak jest trochę chora (dziś bardzo szybko wygrała swoją partię i udała się do hotelu-myślę iż już jutro przystąpi w pełni sił). Transmisja odbywa się z 4 szachownic z każdej grupy –  tu jakość jest dobra. Do usłyszenia już jutro.

 

Runda 3 - 2016.09.24

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Dziś trzeci dzień zawodów, a nasi górą-zdobyli 8,5 pkt. na 10 możliwych. SUPER!

Atmosfera super. Pogoda: w nocy padało, dzień około 14 stopni. Oprócz naszych zawodników graja zawodnicy reprezentujący w Polsce klub „Hetman” Szopienice: Wiktor Gazik – 3 pkt. i Weronika Gazik – 2 pkt. (Słowacja). Dziś zacząłem poznawać miasto celem pokazania naszym zawodnikom w dniu wolnym (nie liczę na organizatorów). Przesyłam następną kolekcję zdjęć.  Do usłyszenia jutro.

 

Runda 4 - 2016.09.25

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Czwarty dzień zawodów, nasi zdobywają 55% punktów (5,5 pkt. na 10 pkt. możliwych).

Po 5 rundach trenerzy przestawią Państwu sytuację poszczególnych zawodników. Po 5 rundzie będzie dzień przerwy. Plan na dzień wolny będzie zależał od dyspozycji zawodników (chcemy aby zawodnicy obejrzeli najciekawsze miejsca w mieście).  Do usłyszenia jutro.

     
foto 005
     
foto 006   foto 007
 

 

Runda 5 - 2016.09.26

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Piąty dzień zawodów, nasi zdobywają 50% punktów (5 pkt. na 10 pkt. możliwych). Dzisiaj był pojedynek pomiędzy Igorem Janikiem a Wiktorem Gazikiem (Słowacja-Hetman Szopienice), który zakończył się remisem.

Dołączam tabelę z wynikami. Atmosfera dalej super. Pogoda (ta sama co wczoraj, a jutro ma być jeszcze ładniej-to super gdyż jedziemy wszyscy na 2-godzinną wycieczkę zorganizowaną przez organizatorów, tu się jednak pomyliłem co do oceny organizatorów. ): w nocy padało, dzień około 14 stopni. Przedstawiam Państwu krótkie podsumowanie i statystykę po 5-rundach przygotowaną przez trenera marka Matlaka. Wycieczkę zaplanowano na godz. 16.00.  Do usłyszenia jutro.

Marek Matlak - trener:

We wtorek jest dzień wolny, więc pora na statystyki i krótkie podsumowanie.

W zawodach bierze udział 409 zawodniczek i zawodników z 61 krajów, w tym 1 WGM oraz 17 IM (wśród nich Łukasz Jarmuła) i 15 WIM (wśród nich Mariola Woźniak i Oliwia Kiołbasa). Pod względem liczebności najwięcej grających jest oczywiście z Rosji – 61; dalsza kolejność jest następująca: 2.Indie – 18; 3-4.Kazachstan i Sri Lanka po 14; 5.USA – 13; 6.Chińskie Tajpej (Tajwan) – 12; 7.Iran – 11, 8-9.Polska i RPA po 10; 10-12 Armenia, Niemcy i Włochy po 9, 13-17. Chiny, Czechy, Francja, Rumunia, Słowacja po 8.

Obsada jest więc mniej liczna niż zazwyczaj co spowodowane jest głównie wysokimi kosztami oraz uciążliwą podróżą, koniecznością uzyskania wiz oraz mało atrakcyjnym miejscem i klimatem.

Natomiast trzeba podkreślić, że obsada jest silna, gdyż przyjechali głównie zawodniczki i zawodnicy mający aspiracje medalowe lub ambicje zajęcia miejsca w szerokiej czołówce światowej w swoich grupach. Zabrakło słabszych, czyli tzw. „turystów”.

O każdy punkt jest więc znacznie trudniej niż w poprzednich latach. Nasi zawodnicy walczą niezwykle ambitnie, wszyscy są skoncentrowani na turnieju i chcą wypaść jak najlepiej. Na półmetku najwyższe miejsca zajmują: Oliwia Kiołbasa (D-16) – 1 (!), Mariola Woźniak (D-18) – 10, Igor Janik (C-16) – 13, Alicja Śliwicka (D-16) i Paweł Teclaf (C14) – 15 oraz Łukasz Jarmuła (C-18) – 17.

Zostało 6 rund, więc jak w piosence „wszystko się może zdarzyć”…

 

Runda 6 - 2016.09.28

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Szósty dzień zawodów, nasi zdobywają 45% punktów (4,5 pkt. na 10 pkt. możliwych). Oliwia i Mariola grały na szachownicach z transmisją. Najgorsze wyniki jakie dotychczas nasza ekipa uzyskała. Ciężko się tutaj gra zwłaszcza z zawodnikami z Indii. Jutro musi być zdecydowanie lepiej. Brak jakichkolwiek problemów. Atmosfera też dobra. Dołączam tabelę z wynikami. Pogoda: w nocy padało, dzień około 13 stopni. Przesyłam następną kolekcję zdjęć. Do usłyszenia jutro.

 

Runda 7 - 2016.09.29

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Siódmy dzień zawodów, nasi zdobywają 60% punktów (6  pkt. na 10 pkt. możliwych). Oliwia i Paweł grali na szachownicach z transmisją. Tak jak obiecaliśmy, nastąpiła poprawa wyników. Duże brawa należą się Alicji Śliwickiej, która pokonała mistrzynię Europy (Praga 2016) Sieber Fiona (Niemcy). Wracając jako ostatni z sali gry obawialiśmy się, iż dojdzie do pojedynku dwóch zawodniczek z Polski. Tak się stało, jutro zagrają na 5-szachownicy  w grupie dziewcząt do lat 16: Oliwia Kiołbasa z Alicją Śliwicką. Na szachownicy z transmisją zagra Paweł Teclaf ( 1 szachownica, chłopcy do lat 14). Brak jakichkolwiek problemów. Atmosfera też dobra. Pogoda: w nocy i w dzień częściowo padało, dzień około 13 stopni. Temperatura dość szybko spada, strasznie zimny wiatr  powodują iż zaczyna być chłodniej. Przesyłam następną kolekcję zdjęć i tu ciekawostka: trener Leszek Ostrowski znalazł ulicę nazwaną jego nazwiskiem.

 

Runda 8 - 2016.09.30

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Ósmy dzień zawodów, nasi zdobywają 40% punktów (4  pkt. na 10 pkt. możliwych). W pojedynku  na 5-szachownicy  w grupie dziewcząt do lat 16: Alicja Śliwicka wygrała z Oliwia Kiołbasą. Na szachownicy z transmisją zagrał Paweł Teclaf ( 1 szachownica, chłopcy do lat 14) remisując z Lomasov Semen (Rosja), który stracił 0,5 pkt z naszym zawodnikiem pozostałe partie wygrał. Brak jakichkolwiek problemów. Atmosfera też dobra. Dołączam tabelę z wynikami oraz aktualnymi miejscami po 8 rundzie. Pogoda: w dzień około 13 stopni. Temperatura dość szybko spada, strasznie zimny wiatr  powodują iż zaczyna być chłodniej, wieczorem tylko 2 stopnie. Planowany był spacer wieczorny, ale na zbyt niską temperaturę i wiatr nie doszło do skutku. Przesyłam następną kolekcję zdjęć. Wieczorem zrobiłem odprawę z trenerami i zawodnikami i przedstawiłem plany na najbliższy okres. Do usłyszenia jutro.

 

Runda 9 - 2016.10.01

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Dziewiąty dzień zawodów, nasi zdobywają 60% punktów (6  pkt. na 10 pkt. możliwych). Jutro na transmisji w grupie 014 (3 szachownica) zagra Paweł Teclaf z wicemistrzem Europy – Zarubitski Viachaslau, Białoruś (do lat 16 Praga 2016). Brak jakichkolwiek problemów. Atmosfera też dobra, pełna mobilizacja (wszyscy grają do końca o jak najlepszy wynik). Dołączam tabelę z wynikami oraz aktualnymi miejscami po 9 rundzie. Pogoda: w dalszym ciągu w dzień około 13 stopni. Temperatura dość szybko spada do 1 stopnia wieczorem. Przesyłam następną kolekcję zdjęć. Warunki bezpieczeństwa: do hotelu i hali gry wchodzi sie przez bramki, torby są prześwietlane. W hotelu i hali gry przebywają służby ochronne i spora grupa milicjantów. Do usłyszenia jutro.

 

Runda 10 - 2016.10.02

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Dziesiąty dzień zawodów, nasi zdobywają 50% punktów (5  pkt. na 10 pkt. możliwych). Jutro na transmisji   Alicja Śliwińska zagra z liderką grupy dziewcząt do lat 16 Aakanksha Hagawane (Indie) – 2 szachownica. W grupie 014 (3 szachownica) zagra Paweł Teclaf z wiceliderem Esipenko Andrey (Rosja). Brak jakichkolwiek problemów. Atmosfera też dobra, pełna mobilizacja. Jutro ostatnia runda dlatego dzisiaj zorganizowane zostało spotkanie zawodników z kierownikiem i trenerami.Dołączam tabelę z wynikami oraz aktualnymi miejscami po 10 rundzie. Pogoda: w dzień około 12 stopni. Temperatura wieczorem o godz. 19.00 3 stopnie. Brak śniegu! Przesyłam następną kolekcję zdjęć. Jutro już ostatnia runda o godz. 11.00 (w Polsce godz. 8.00).

 

Runda 11 - 2016.10.03

Relacja kierownika reprezentacji z Chanty-Mansyjska:

Jedenasty dzień zawodów, nasi zdobywają 55% punktów (5,5  pkt. na 10 pkt. możliwych). Poniżej „małe” podsumowanie sportowe wyników.  03.10.2016 o godz. 19.00 odbyło się zakończenie Mistrzostw Świata Juniorów w szachach. Ceremonia uroczysta z małą „wpadką” prowadzących (zapomniano zagrać hymn, ale udało się jeszcze wrócić zawodników na scenę i zagrano hymn Rosji). Dyplomy otrzymało 10 zawodników (wręczano na scenie), medale po 3 osoby w każdej grupie.  Po rozdaniu dyplomów i medali, książek i nagród dla 3-najlepszych z każdej grupy rozpoczęła się część artystyczna. Różnorodność i profesjonalizm oraz sceneria występów artystycznych na bardzo wysokim poziomie.

Bez medalu wrócą nasi juniorzy z Mistrzostw Świata do lat 14, 16 i 18.

Najbliżej medalu był Paweł Teclaf (C-14), ale niestety przegrał ostatnią rundę (wygrana dawała srebro, a remis brąz). Do pewnego momentu także inni nasi reprezentanci byli w ścisłej czołówce w swoich grupach: Oliwia Kiołbasa (D-16) prowadziła po 5 rundach, Alicja Śliwicka (D-16) dzieliła 2-5 miejsce po 8 rundach. Po 4 rundach: Mariola Woźniak (D-18) dzieliła 1-4 miejsce, Igor Janik (C-16) był szósty, a Łukasz Jarmuła dziewiąty.

W syberyjskim klimacie trudno nam się grało w końcówce turnieju i nasi juniorzy wypuścili kilka „szansownych” partii.W ostatecznej klasyfikacji: Paweł Teclaf zajął wysokie 5 miejsce, w drugiej dziesiątce uplasowali się: Łukasz Jarmuła (11), Alicja Śliwicka (13) i Oliwia Kiołbasa (20).

 

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
2
Artykułów:
338
Odsłon artykułów:
1066499
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy