Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
59 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał centralny - Chotowa (28 maj - 2 czerwiec 2017 r.)
Grand-Prix KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Turniej nr 6 - Rzeszów (25 maj 2017 r.)
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi (21 maj 2017 r.)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów - III Liga Podkarpacka - Kolbuszowa (28 kwiecień - 3 maj 2017 r.)
Mistrzostwa Świata Szkół - Rumunia (23-30 kwiecień 2017 r.)
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Sandomierz (23 kwiecień 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego - Radymno (22 kwiecień 2017 r.)
V Podkarpacka Liga Seniorów - dekoracja zwycięskich drużyn - Jarosław (26 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
joomla extensions

Rudnik Kolonijny 2017


Kolbuszowa VII Puchar Siedlisko

   

Mistrzostwa PkZSzach 2017

K i K Serwis Logo

   

Krosno Puchar Prezydenta 2017


Tarnobrzeg Puchar Prezydenta 2017


Mielec Solidarnosciowy 2017

   

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego Juniorów i Juniorek  2017

MJ PK 2017

Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie zorganizował w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 roku Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w Szachach. Turniej rozegrany został w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej, w kategoriach wiekowych do 7, 9, 11, 13, 15 i 17 lat, osobno dla juniorów i juniorek, na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Turnieje zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE. W Mistrzostwach uczetniczyli zawodnicy zrzeszeni w klubach woj. podkarpackiego lub zamieszkujący na Podkarpaciu.

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Drużynowe Mistrzostwa Świata - 2017

DMS 2017 Logo

W dniach od 17 do 26 czerwca 2017 roku w Chanty-Mansyjsku (Rosja) odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Świata w kategorii open oraz kobiet. W mistrzostwach grają obie reprezentacje Polski. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, z udziałem 10 zespołów. W turnieju oprócz Polek zagrają: Chiny, Rosja, Gruzja, Indie, Ukraina, Wietman, Stany Zjednoczone, Azerbejdżan i Egipt. Polacy rywalizować będą z: Chinami, Rosją, Ukrainą, Indiami, USA, Białorusią, Turcją, Norwegią i Egiptem.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Drużynowe Mistrzostwa Szkół - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017

Druzynowe Igrzyska Mlodziezy Szkolnej 2017

Na zlecenie Zarządu Głównego Związku Sportowego, Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" i Opolski Związek Szachowy rozganizował w Pokrzywnej Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozegrane zostały w kategorii szkół podnadgimnazjalnych (22-24 maj), szkół gimnazjalnych (25-27 maj) i szkół podstawowych (29-31 maj). W Mistrzostwch grały też szkoły z Podkarpacia - z Krosna, Pilzna, Rudnika nad Sanem i Starej Wsi.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

XXVIII Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy TSz - Rudnik 2017

Rudnik Kolonijny 2017

Urząd Gminy i Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sekcja Szachowa "ORLIK" w Rudniku nad Sanem, organizują w dniach 24 czerwca - 2 lipca 2017 roku XXVIII Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy Turniej Szachowy. Turniej rozegrany zostanie w 4 grupach turniejowych, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 90 minut na partię plus 30 sekund na posunięcie. Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Sędzią głównym turnieju będzie Pan Marian Bysiewicz.

Czytaj więcej ...

   

DMEJ Rymanow 2017

   

MAT logotyp promo max1280x151px

   

Partia tygodnia

Partia angielska: Wojtaszek Radosław (Polska) - Mamedyarow Shakhriyar (Azerbejdżan); Memoriał Vugara Gashimova, Shamkir 2017

Komentarz do partii: GM Aleksander Jermolinskij

Więcej partii komentowanych...

   

 

GP Khanty 2016

 

W sobotę 19 listopada rozpoczął się, a 1 grudnia 2016 r. zakończył 5 turniej z cyklu Grand Prix FIDE Kobiet (cykl: 2015-2016), który rozgrywany był w Khanty-Mansiysku (Rosja).

Na 84 Kongresie Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, który odbył się 1 października 2013 roku w Tallinie, zapadła decyzja aby stworzyć dla kobiet cykl turniejów Grand Prix. Każdy dwuletni cykl Grand Prix składać się będzie z 6 turniejów, który wyłoni zwyciężczynię. Zawodniczka, która wygra cały cykl, będzie miała prawo gry o tytuł mistrzyni świata.

W zawodach wzięło udział 12 zawodniczek, w tym była mistrzyni świata kobiet, Alexandra Kosteniuk z Rosji. Najwyżej notowaną na liście rankingowej FIDE, która zagrała w rosyjskim Khanty-Mansiysku, była Chinka Ju Wenjun.

 

Relacja z 1 turnieju Grand Prix w Monte Carlo

Relacja z 2 turnieju Grand Prix w Teheranie

Relacja z 3 turnieju Grand Prix w Batumi

Relacja z 4 turnieju Grand Prix w Chengdu

 

Punktor   Tabela całego cyklu Grand Prix
Punktor   Strona Grand Prix
Punktor   Tabela turniejowa
Punktor   Kojarzenia i wyniki
Punktor   Transmisja partii na żywo
Punktor   Transmisja video na żywo

 

Uczestniczki Grand Prix w Khanty-Mansiysku

Zawodniczka Tytuł Kraj Ranking
Ju, Wenjun GM CHN 2580
Kosteniuk, Alexandra GM RUS 2555
Harika, Dronavalli GM IND 2543
Gunina, Valentina GM RUS 2525
Pogonina, Natalia WGM RUS 2492
Batsiashvili, Nino IM GEO 2489
Javakhishvili, Lela IM GEO 2461
Skripchenko, Almira IM FRA 2455
Girya, Olga WGM RUS 2448
Zhukova, Natalia GM UKR 2448
Khademalsharieh, Sarasadat IM IRI 2435
Khotenashvili, Bela GM GEO 2426

 

Wenjun   Kostenyuk   Dronavalli

WENJUN
JU

  ALEXANDRA
KOSTENIUK 
  DRONOVALLI
HARIKA 
flaga chin CHN 2580   flaga rosji RUS 2555   flaga indii IND 2543
               
Gunina   Pogonina   Batsiashvili
VALENTINA
GUNINA
  NATALIA
POGONINA
  NINO
BATSIASHVILI
flaga rosji RUS 2525   flaga rosji RUS 2492   flaga gruzji GEO 2489
               
Dzhavahishvili   Skripchenko   Girya
LELA
JAVAKHISHVILI
  ALMIRA
SKRIPCHENKO
  OLGA
GIRYA
flaga gruzji GEO 2461   flaga francji FRA  2455   flaga rosji RUS 2450
               
Zhukova   Khademalsharieh   Khotenashvili
NATALIA
ZHUKOVA
  SARASADAT
KHADEMALSHARIEH
  BELA
KHOTENASHVILI
flaga ukrainy UKR 2448   flaga iranu IRI 2435   flaga gruzji GEO 2426

 

 

Runda 1 - 2016.11.19

Partie i video z rundy 1
Galeria zdjęć z rundy 1

 Zawodniczka Wynik Zawodniczka 
Gunina    Gunina, Valentina 1 - 0 Javakhishvili, Lela   Dzhavahishvili
Skripchenko    Skripchenko, Almira ½ - ½  Kosteniuk, Alexandra   Kostenyuk
Khademalsharieh    Khademalsharieh, Sarasadat ½ - ½  Harika, Dronavalli   Dronavalli
Batsiashvili    Batsiashvili, Nino 1 - 0  Khotenashvili, Bela   Khotenashvili
Pogonina    Pogonina, Natalia 0 - 1  Girya, Olga   Girya
Zhukova    Zhukova, Natalia ½ - ½  Ju, Wenjun   Wenjun

 

 

Runda 2 - 2016.11.20

Partie i video z rundy 2
Galeria zdjęć z rundy 2

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Kostenyuk    Kosteniuk, Alexandra ½ - ½ Khademalsharieh, Sarasadat   Khademalsharieh
Girya    Girya, Olga ½ - ½  Zhukova, Natalia   Zhukova
Gunina    Gunina, Valentina 1 - 0  Skripchenko, Almira   Skripchenko
Dronavalli    Harika, Dronavalli 0 - 1  Batsiashvili, Nino   Batsiashvili
Dzhavahishvili    Javakhishvili, Lela 0 - 1  Ju, Wenjun   Wenjun
Khotenashvili    Khotenashvili, Bela 0 - 1  Pogonina, Natalia   Pogonina

 

 

Runda 3 - 2016.11.21

Partie i video z rundy 3
Galeria zdjęć z rundy 3

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Zhukova    Zhukova, Natalia ½ - ½ Khotenashvili, Bela   Khotenashvili
Wenjun    Ju, Wenjun ½ - ½  Girya, Olga   Girya
Batsiashvili    Batsiashvili, Nino 1 - 0  Kosteniuk, Alexandra   Kostenyuk
Khademalsharieh    Khademalsharieh, Sarasadat 1 - 0  Gunina, Valentina   Gunina
Pogonina    Pogonina, Natalia ½ - ½  Harika, Dronavalli   Dronavalli
Skripchenko    Skripchenko, Almira ½ - ½  Javakhishvili, Lela   Dzhavahishvili

 

 

Runda 4 - 2016.11.22

Partie i video z rundy 4
Galeria zdjęć z rundy 4

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Dzhavahishvili    Javakhishvili, Lela 0 - 1  Girya, Olga   Girya
Khotenashvili    Khotenashvili, Bela ½ - ½  Ju, Wenjun   Wenjun
Dronavalli    Harika, Dronavalli 1 - 0  Zhukova, Natalia   Zhukova
Kostenyuk    Kosteniuk, Alexandra 1 - 0  Pogonina, Natalia   Pogonina
Gunina    Gunina, Valentina 1 - 0  Batsiashvili, Nino   Batsiashvili
Skripchenko    Skripchenko, Almira ½ - ½  Khademalsharieh, Sarasadat   Khademalsharieh

 

 

Runda 5 - 2016.11.24

Partie i video z rundy 5
Galeria zdjęć z rundy 5

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Khademalsharieh   Khademalsharieh, Sarasadat ½ - ½  Javakhishvili, Lela   Dzhavahishvili
Batsiashvili   Batsiashvili, Nino 1 - 0  Skripchenko, Almira   Skripchenko
Pogonina   Pogonina, Natalia ½ - ½  Gunina, Valentina   Gunina
Zhukova   Zhukova, Natalia ½ - ½  Kosteniuk, Alexandra   Kostenyuk
Wenjun   Ju, Wenjun  ½ - ½  Harika, Dronavalli   Dronavalli
Girya   Girya, Olga 0 - 1 Khotenashvili, Bela   Khotenashvili

 

 

Runda 6 - 2016.11.25

Partie i video z rundy 6
Galeria zdjęć z rundy 6

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Khademalsharieh   Javakhishvili, Lela ½ - ½  Khotenashvili, Bela   Khotenashvili
Dronavalli   Harika, Dronavalli ½ - ½  Girya, Olga   Girya
Kostenyuk   Kosteniuk, Alexandra 1 - 0  Ju, Wenjun   Wenjun
Gunina   Gunina, Valentina 0 - 1  Zhukova, Natalia   Zhukova
Skripchenko   Skripchenko, Almira  ½ - ½  Pogonina, Natalia   Pogonina
Dzhavahishvili   Khademalsharieh, Sarasadat ½ - ½  Batsiashvili, Nino   Batsiashvili

 

 

Runda 7 - 2016.11.26

Partie i video z rundy 7
Galeria zdjęć z rundy 7

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Girya   Girya, Olga ½ - ½  Kosteniuk, Alexandra   Kostenyuk
Pogonina   Pogonina, Natalia 0 - 1  Khademalsharieh, Sarasadat   Dzhavahishvili
Batsiashvili   Batsiashvili, Nino 0 - 1  Javakhishvili, Lela   Khademalsharieh
Zhukova   Zhukova, Natalia 1 - 0  Skripchenko, Almira   Skripchenko
Khotenashvili   Khotenashvili, Bela  ½ - ½   Harika, Dronavalli   Dronavalli
Wenjun   Ju, Wenjun 1 - 0  Gunina, Valentina   Gunina

 

 

Runda 8 - 2016.11.27

Partie i video z rundy 8
Galeria zdjęć z rundy 8

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Dzhavahishvili   Khademalsharieh, Sarasadat ½ - ½  Zhukova, Natalia   Zhukova
Khademalsharieh   Javakhishvili, Lela ½ - ½  Harika, Dronavalli   Dronavalli
Kostenyuk   Kosteniuk, Alexandra 1 - 0  Khotenashvili, Bela   Khotenashvili
Skripchenko   Skripchenko, Almira - / +  Ju, Wenjun   Wenjun
Gunina   Gunina, Valentina  1 - 0    Girya, Olga   Girya
Batsiashvili   Batsiashvili, Nino ½ - ½  Pogonina, Natalia   Pogonina

 

 

Runda 9 - 2016.11.29

Partie i video z rundy 9
Galeria zdjęć z rundy 9

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Pogonina   Pogonina, Natalia ½ - ½ Javakhishvili, Lela   Khademalsharieh
Khotenashvili   Khotenashvili, Bela 1 - 0  Gunina, Valentina   Gunina
Zhukova   Zhukova, Natalia 0 - 1  Batsiashvili, Nino   Batsiashvili
Dronavalli   Harika, Dronavalli ½ - ½  Kosteniuk, Alexandra   Kostenyuk
Wenjun   Ju, Wenjun  1 - 0    Khademalsharieh, Sarasadat   Dzhavahishvili
Girya   Girya, Olga 1 - 0  Skripchenko, Almira   Skripchenko

 

 

Runda 10 - 2016.11.30

Partie i video z rundy 10
Galeria zdjęć z rundy 10

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Khademalsharieh   Javakhishvili, Lela ½ - ½ Kosteniuk, Alexandra   Kostenyuk
Gunina   Gunina, Valentina ½ - ½  Harika, Dronavalli   Dronavalli
Skripchenko   Skripchenko, Almira ½ - ½  Khotenashvili, Bela   Khotenashvili
Dzhavahishvili   Khademalsharieh, Sarasadat ½ - ½  Girya, Olga   Girya
Batsiashvili   Batsiashvili, Nino  0 - 1     Ju, Wenjun   Wenjun
Pogonina   Pogonina, Natalia ½ - ½  Zhukova, Natalia   Zhukova

 

 

Runda 11 - 2016.12.01

Partie i video z rundy 11
Galeria zdjęć z rundy 11

Zawodniczka Wynik Zawodniczka
Zhukova   Zhukova, Natalia ½ - ½ Javakhishvili, Lela   Khademalsharieh
Wenjun   Ju, Wenjun ½ - ½  Pogonina, Natalia   Pogonina
Girya   Girya, Olga ½ - ½   Batsiashvili, Nino   Batsiashvili
Khotenashvili   Khotenashvili, Bela ½ - ½  Khademalsharieh, Sarasadat   Dzhavahishvili
Dronavalli   Harika, Dronavalli  1 - 0     Skripchenko, Almira   Skripchenko
Kostenyuk   Kosteniuk, Alexandra 0 - 1  Gunina, Valentina   Gunina

 

 

Tabela końcowa

M-ce Tyt. Zawodniczka ELO Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pkt.
1 GM Ju Wenjun 2526 CHN 1 1 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 +
2 IM Batsiashvili, Nino 2575 GEO 0 0 ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 0 1
3 GM Gunina, Valentina 2578 RUS 0 1 0 ½ 1 1 0 0 ½ 1 1 6
4 IM Khademalsharieh, Sarasadat  2512 IRI 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 6
5 GM Harika Dronavalli 2545 IND ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 6
6 WGM Girya Olga 2454 RUS ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 1 1 6
7 GM Kosteniuk, Alexandra 2510 RUS 1 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 6
8 GM Zhukova, Natalia 2545 UKR ½ 0 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1
9 GM Khotenashvili Bela 2487 GEO ½ 0 1 ½ ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ 5
10 WGM Pogonina, Natalia 2444 RUS ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 ½ ½
11 IM Javakhishvili Lela 2495 GEO 0 1 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½
12 IM Skripchenko, Almira 2463 FRA - 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ ½

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
329
Odsłon artykułów:
604834
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy