Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
59 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał centralny - Chotowa (28 maj - 2 czerwiec 2017 r.)
Grand-Prix KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Turniej nr 6 - Rzeszów (25 maj 2017 r.)
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi (21 maj 2017 r.)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów - III Liga Podkarpacka - Kolbuszowa (28 kwiecień - 3 maj 2017 r.)
Mistrzostwa Świata Szkół - Rumunia (23-30 kwiecień 2017 r.)
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Sandomierz (23 kwiecień 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego - Radymno (22 kwiecień 2017 r.)
V Podkarpacka Liga Seniorów - dekoracja zwycięskich drużyn - Jarosław (26 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach na 2017 rok

Mistrzostwa PkZSzach 2017

Podkarpacki Związek Szachowy, przy współudziale Rzeszowskiego Klubu Szachowego w Rzeszowie oraz Towarzysztwa Szachowego "Skoczek" w Sędziszowie Małopolskim, zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach na 2017 rok. Mistrzostwa odbywają się w Sędziszowie Małopolskim w dniach 7 - 9 lipiec; oraz w Rzeszowie 15 - 16 lipiec 2017 rok. W mistrzostwa biorą udział szachiści posiadającyh przynajmniej III kat. szachową, są zawodnikami klubów woj. podkarpackiego lub mieszkają na terenie województwa.

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Drużynowe Mistrzostwa Świata - 2017

DMS 2017 Logo

W dniach od 17 do 26 czerwca 2017 roku w Chanty-Mansyjsku (Rosja) odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Świata w kategorii open oraz kobiet. W mistrzostwach grają obie reprezentacje Polski. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, z udziałem 10 zespołów. W turnieju oprócz Polek zagrają: Chiny, Rosja, Gruzja, Indie, Ukraina, Wietman, Stany Zjednoczone, Azerbejdżan i Egipt. Polacy rywalizować będą z: Chinami, Rosją, Ukrainą, Indiami, USA, Białorusią, Turcją, Norwegią i Egiptem.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Drużynowe Mistrzostwa Szkół - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017

Druzynowe Igrzyska Mlodziezy Szkolnej 2017

Na zlecenie Zarządu Głównego Związku Sportowego, Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" i Opolski Związek Szachowy rozganizował w Pokrzywnej Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozegrane zostały w kategorii szkół podnadgimnazjalnych (22-24 maj), szkół gimnazjalnych (25-27 maj) i szkół podstawowych (29-31 maj). W Mistrzostwch grały też szkoły z Podkarpacia - z Krosna, Pilzna, Rudnika nad Sanem i Starej Wsi.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

VII Turniej Szachowy o Puchar Prezesa LGD "Siedlisko"

Kolbuszowa VII Puchar Siedlisko

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Siedlisko oraz Towarzystwo Szachowe "Skoczek" w Sędziszowie Małpopolskim, organizuje w kolbuszowej w dniu 16 lipca 2017 roku VII Turniej Szachowy o Puchar Prezesa LGD "Siedlisko". Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 15 minut na partię. Organizatorzy zapewniają posiłek regenacyjny oraz napoje chłodzące.

Czytaj więcej ...

   

 

Sedziszow Puchar Burmistrza 2017

W dniu 18 marca 2017 roku w Sędziszowie Małopolskim, w hali sportowej Gimnazjum  im. K.K. Baczyńskiego, pdbył się VII Ogólnopolski Turniej Szachow o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Organizatorami turnieju był Urząd Miejski w Sędziszowie, Starostwo Powiatowe w Ropczycach, Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Towarzysztwo Szachowe "Skoczek". Patronat medialny miała Telewizja Miejska w Sędziszowie. Zawody rozegrane zostały w czterech grupach turniejowych, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 15 minut dla zawodnika na partię. Dla zwycięzców w każdej grupie organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Ale się działo! 355 zawodników, około 200 osób towarzyszących, 12 osób odpowiedzialnych za organizację oraz 4-ro sędziów czuwających nad sprawnym przebiegiem zawodów. Liczby mówią same za siebie. Po raz kolejny OTSz o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego okazuję się największą szachową imprezą w województwie podkarpackim i na obecną chwilę największą szachową imprezą w NASZYM KRAJU. Cieszy to niezmiernie.

Na samym początku chcieliśmy podziękować współorganizatorom i sponsorom, dzięki którym udało nam się zorganizować i przeprowadzić zawody. Podziękowania kierujemy dla Prezesa firmy WELDON Pana Kazimierza Mikruta, Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Pana Bogusława Kmiecia, Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pana Witolda Darłaka, Pani Bożeny Michalskiej Dyrektor Gimnazjum w Sędziszowie Małopolskim, Dyrektora MGOK w Sędziszowie Małopolskim Pana Kazimierza Popielarza oraz dla firmy RYMUT, SAFRAN, WĘGLOBUD, ŻELAZNY, Apteki VITAFARM, BANKU SPÓŁDZIELCZEGO w Sędziszowie Małopolskim, Gospodarstwa Rolnego w Górze Ropczyckiej, Salonu PLAY w Sędziszowie oraz wszystkich darczyńców.

Swoją obecnością na turnieju zaszczycili nas również goście z Ukrainy z miasta Stryj, którym również serdecznie dziękujemy.

W grupie OPEN rywalizowało 100 szachistów. Najlepszy okazał się Mateusz Sypień (Rzeszów), wyprzedzając Mateusza Bobulę (Towarzystwo Szachowe „Skoczek”) oraz Macieja Marszałka (MKS Sandecja Nowy Sącz). Najlepszą kobietą została Patrycja Orłowska (L-UKS Burza Rogi). Najstarszym zawodnikiem został Jan Bobulski (Ropczyce).

W grupie B, juniorów do 18 lat, najlepszy okazał się Kacper Kłok (UKS SP1 Leżajsk), wyprzedając Dominika Gazdę (KKSz Urania Krosno) i Konrada Muchę (UKS SP1 Leżajsk). Najlepszą juniorką okazała się Patrycja Starzec (Towarzystwo Szachowe „Skoczek”). W tej grupie rywalizowało 47 szachistów.

W grupie C, juniorów do 13 lat, rywalizowało 144 szachistów i szachistek. Najlepsza okazała się Izabela Tokarz (KSz Gambit Przeworsk) zostając jednocześnie najlepszą juniorką młodszą turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Adam Biesiadecki (TKSzach Tarnobrzeg), a tuż za nim Szymon Szpila (UKS SP1 Leżajsk).

W grupie D, przedszkolaków, rywalizowało 64 młodych adeptów królewskiej gry. Najlepszy okazał się Dawid Futyma (UKS SP1 Brzozów), przed Dawidem Wolakiem (Wiśniowa) i Pawłem Sowińskim (UKS SP1 Brzozów). Najmłodszym zawodnikiem został niespełna 5 letni Kacper Cyrulik z Ropczyc.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjazd i uczestnictwo w zawodach, a przede wszystkim głównemu organizatorowi, naszemu Prezesowi Panu Robertowi Stefańskiemu i sędziom Krzysztofowi Skibie, Klaudii Starzec, Jackowi Mroczkowi i Arturowi Chowańcowi. My już rozpoczynamy przygotowania do kolejnego turnieju. 

Zapraszamy za rok

 

Strony turniejowe: 

Turniej A:                    Wyniki końcowe

Turniej B:                    Wyniki końcowe

Turniej C:                    Wyniki końcowe

Turniej D:                    Wyniki końcowe

 

 

 

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Maj 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
338
Odsłon artykułów:
1050584
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy