Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

LKSz GCKiP Czarna Mistrzem Polski Juniorów na 2019

LKSz GCKiP Czarna juniorzy W dniach 23 czerwca - 02 lipca 2019 w Ustroniu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Historyczny sukces odniosła  LKSz GCKiP Czarna, reprezentująca Podkarpacie, w składzie: Antoni Kozak, Mieszko Miś, Jakub Chyży, Tymon Czernek, Joanna Święch i Martyna Wikar, uzyskując  17 punktów na 18 możliwych i wyprzedzając kolejną drużynę aż o 3 punkty,  zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów na 2019 r.

 Czytaj więcej ...

   
   

W KRAJU

Paweł Sowiński - Mistrzem Polski Juniorów do lat 10

 9-letni Paweł Sowiński z Humnisk, reprezentujący barwy UKS IMG_20190303_135224.jpgSP1 Brzozów, zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 10. Paweł walcząc w grupie z rocznikiem starszym najlepiej zniósł trudy turniejowe i z wynikiem 8,5 pkt na 9 zdeklasował rywali i zajął 1 miejsce. Wygrywając ostatnią rundę przypieczętował także uzyskaie pierwszej normy na tytuł kandydata na mistrza i spore zyski rankingowe. Przed Pawłem teraz przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach i Mistrzostw Europy na Słowacji.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Szkolenia Kadry Młodzika i Turnieju Gwiazdkowego, który odbędzie się w dniach 27-31.12.2019 w Lubeni. Komunikat organizacyjny: >>Kliknij tutaj<<

Do udziału zapraszamy również wszystkich chętnych juniorów z województwa podkarpackiego do 14 roku życia. Szczegółów udziela koordynator Kadry Młodzika Paweł Zaskalski - nr tel. 504627663.
 
   

kurs nauczyciele2

   

baner 2019

   

banner

 

Zmagania IV Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów na rok 2019, rozpoczęły się 13 października 2019 r. Ostatni zjazd rozgrywek odbył sie 1 grudnia 2019r. Podczas 4 zjazdów, rozegranych zostanie 9 rund, systemem "każdy z każdym". Udział wzięło 20 drużyny z Podkarpacia, podzielone na dwie równorzędne grupy. Grupa "A-Północ" i grupa "B-Południe".

Serwis grupy A:     http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_4173/

      Serwis grupy B:     http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_5403/

      Galeria zdjęć:        IV zjazd-grupa Północ

 

78148705 2294984904124791 3289728027117748224 o

Wyniki końcowe - grupa A

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.B.Sz.1
1 TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp. 1685 16.0 32.5 7;8;9;1;2;4;10; 133.75 7.0
2 UKS SP1 Leżajsk 1526 14.0 29.5 2;4;6;7;8;10;1; 118.20 4.0
3 KSz GAMBIT Przeworsk 1795 14.0 28.0 8;9;2;10;6;7; 117.00 7.0
4 RzKSz II Rzeszów 1610 13.0 28.5 8;1;2;3;10;6; 114.90 6.0
5 UKS ORLIK Rudnik nad Sanem 1329 9.0 21.5 6;10;1;2; 90.25 5.0
6 TSz SKOCZEK III Sędziszów Młp. 1415 8.0 22.0 10;8;1; 91.30 2.5
7 GKSz HETMAN II Pilzno 1425 7.0 21.5 10;2;8; 84.50 3.0
8 KS WISŁOKA Dębica 1455 4.0 14.5 7;2; 61.70 1.5
9 UKS SP1 II Leżajsk 1486 3.0 13.5 10; 55.70 4.0
10 UKS SPARTAKUS Kolbuszowa 1305 2.0 13.5 8; 56.50 5.0

 

Wyniki na szachownicach - grupa A

M-ceTytułNazwisko ImięDrużynaSz.1Sz.2Sz.3Sz.4Sz.5Pkt.%
1 II Słoniec, Adrian UKS ORLIK Rudnik nad Sanem   2,0(2) 5,5(7)     7.5 83
2 I Jakubowska, Urszula TSz SKOCZEK III Sędziszów Młp.         7,5(9) 7.5 83
3 I Socha, Kamil TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp. 7,0(9)         7.0 77
4 I Zygmunt, Magdalena UKS SP1 Leżajsk         7,0(9) 7.0 77
5 I Dźwierzyński, Bartosz KSz GAMBIT Przeworsk 7,0(9)         7.0 77
6 I Wolak, Kamil GKSz HETMAN II Pilzno 3,0(4) 4,0(5)       7.0 77
7 I++ Trybowska, Barbara TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp.   6,5(9)       6.5 72
7 I Skiba, Krzysztof TSz SKOCZEK II Sędziszów Młp.       6,5(7)   6.5 72
9 I Socha, Krzysztof UKS SP1 Leżajsk   0,5(2)   6,0(7)   6.5 72
10 I++ Babiarz, Arkadiusz RzKSz II Rzeszów   6,5(9)       6.5 72
11 I++ Trybowska, Anna TSz SKOCZEK III Sędziszów Młp.     6,5(9)     6.5 72
12 I Tokarz, Izabela KSz GAMBIT Przeworsk       2,0(2) 4,0(5) 6.0 66
13 I+ Babiarz, Mariusz RzKSz II Rzeszów 6,0(9)         6.0 66

 

Wyniki końcowe - grupa B

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.B.Sz.1
1 LKS SANOVIA Lesko 1624 16.0 31.0 5;10;7;9;1;2;3; 125.75 8.5
2 LKS Kosienice 1556 14.0 27.0 7;8;9;2;3;10; 119.58 6.0
3 KS KOMUNALNI Sanok 1783 12.0 27.0 8;9;1;2;10;7; 108.95 4.5
4 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 1429 11.0 24.5 2;4;5;9; 101.90 4.0
5 KS KOMUNALNI II Sanok 1471 10.0 24.5 5;10;2; 97.20 5.0
6 LKS PARNAS II Stara Wieś 1386 9.0 25.5 2;3;10; 97.50 6.0
7 L-UKS BURZA Rogi 1464 9.0 24.0 10;9;2; 91.95 4.0
8 TSz / KSz BYSTROVIA II Bystrowice 1228 4.0 19.0 2; 80.85 5.0
9 UKS REKORD Iwla 1315 4.0 13.5 9; 56.55 1.0
10 Stowarzyszenie Nasz Rymanów 1440 1.0 7.0   29.50 1.0

 

Wyniki na szachownicach - grupa B

M-ceTytułNazwisko ImięDrużynaSz.1Sz.2Sz.3Sz.4Sz.5Pkt.%
1 k Kopczyk, Daniel LKS SANOVIA Lesko 8,5(9)         8.5 94
1 I Giefert, Sara LKS SANOVIA Lesko         8,5(9) 8.5 94
3 II+ Orłowska, Patrycja L-UKS BURZA Rogi         8,0(9) 8.0 88
4 I+ Lusio, Krzysztof LKS Kosienice   7,5(9)       7.5 83
5 I Gołkowski, Marian KS KOMUNALNI II Sanok 2,0(2) 5,5(7)       7.5 83
6 I Lusio, Marek LKS Kosienice     7,0(9)     7.0 77
7 III Tomusiak, Bruno LKS Kosienice       6,5(9)   6.5 72
8 I++ Liszniański, Artur KS KOMUNALNI Sanok   6,5(9)       6.5 72
9 II+ Leśniak, Mateusz GKS SZACH-MAT Wiśniowa       6,5(9)   6.5 72
10 II+ Wawro, Kacper TSz / KSz BYSTROVIA II Bystrowice     6,5(9)     6.5 72
11 I Lusio, Stanisław LKS Kosienice 6,0(9)         6.0 66
12 II Kluk, Julia UKS REKORD Iwla         6,0(9) 6.0 66

 

Awans do III Ligi Seniorów na 2020r., która rozegrana zostanie w dwóch zjazdach w dniach: 17-19 kwietnia 2020r. i 9-10 maja 2020r., wywalczyły drużyny: TSz Skoczek II Sędziszów Małopolski, UKS SP1 Leżajsk, LKS Sanovia Lesko i LKS Kosienice.

Do V Ligi Podkarpackiej Seniorów na rok 2020 spadły drużyny: UKS SP1 II Leżajsk, UKS Spartakus Kolbuszowa, UKS Rekord Iwla oraz Stowarzyszenie Nasz Rymanów.

   

Kalendarz wydarzeń  

Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
4
Artykułów:
417
Odsłon artykułów:
1462107
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy