Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Do zobaczenia

W KRAJU

Izabela Tokarz - Wicemistrzynią Polski Juniorek do lat 16 w szachach klasycznych

W dniach 11-19 marca w Jastrzębiej Górze (woj. pomorskie) odbyły się Finały MistrzIMG 20230319 145512 scaledostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach klasycznych.

16-letnia Izabela Tokarz reprezentująca barwy KSz Gambit Przeworsk, zdobyła Wicemistrzostwo Polski Juniorek do lat 16.  To kolejny medal zawodniczki KSz Gambit Przeworsk w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek.

Serdecznie zapraszamy młodych zawodników z Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego do zgłaszania udziału w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w dniach 22-24.05.2023 w Centrum Wypoczynku Bystre w Bystrym (Bieszczady). Prawo udziału w Mistrzostwach mają zawodnicy z rocznika 2013-2015 z klubów reprezentujących Województwo Podkarpackie i Małopolskie.

mmm2023

Clipboard01

Jedlicze

Rekacja przesłana przez Pana Mariana Lorenca

W ubiegły wtorek 3 maja, w hali sportowej GOSiR w Jedliczu, odbył się IX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Turnieju udział wzięła rekordowa ilość 82 zawodników i zawodniczek z Warszawy, Rzeszowa, Gorlic, Rogów, Krościenka Wyżnego, Wrocanki, Iwli, Dukli, Dobieszyna, Potoka, Żarnowca, Humnisk, Górek, Pilzna, Krosna, Jasła, Korczyny, Warzyc, Binarowej, Wiśniowej, Tarnowca, Sędziszowa Małopolskiego i Jedlicza. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, tempo 15 minut na zawodnika, na dystansie 7 rund, kojarzenia komputerowe. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: Open, Gimnazja, Szkoły Podstawowe, zawody sędziował Marian Lorenc z Krosna (I klasa sędziowska NA). Organizatorem zawodów był GOSiR Jedlicze.

W kategorii Open zwyciężył bezapelacyjnie, zdobywając 6,5 pkt z 7 partii, junior Krzysztof Żarnowski (GKSz Kornuty Gorlice), kolejno uplasowali się Sebastian Augustyn (Hetman Pilzno), Patryk Mrozowski (KKSz Urania MOSiR Krosno), Piotr Kretowicz (GKSz Kornuty Gorlice) oraz Adam Składanowski i Przemysław Kois (obaj KKSz Urania MOSiR Krosno). Najlepszym zawodnikiem z Gminy Jedlicze został Leszek Wiśniowski. Triumfator grupy OPEN to jeden z najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia, jest też finalistą Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Trzeba przyznać, że poziom sportowy w tym roku był bardzo duży i obserwowano wiele ciekawych pojedynków. Napawa optymizmem coraz większy udział utalentowanej młodzieży, która bez problemu rywalizuje z seniorami o najwyższe laury. W kategorii Gimnazjum zwyciężył Adrian Chodorowski, drugie miejsce zajął Kacper Guzik, trzecie miejsce Anna Winter (cała trójka reprezentuje barwy KKSz Urania MOSiR Krosno). W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężył Mateusz Jaszczuk (KKSz Urania MOSiR Krosno), kolejno uplasowali się Patryk Szczurek (UKS Rekord Iwla), Michał Błasik (Warzyce), Arkadiusz Kucza (Burza Rogi), Michał Guzik (KKSz Urania MOSiR Krosno) i Karolina Hryceńko (Krosno). Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Dawid Wolak – 6 lat. Na zakończeniu imprezy, piękne okolicznościowe statuetki, medale, dyplomy i nagrody wręczali Burmistrz Gminy Jedlicze, Pani Jolanta Urbanik wraz ze swoim zastępcą Panem Rafałem Zagórskim. Pani Burmistrz w ciepłych słowach zaznaczyła walory „królewskiej gry” dla rozwoju umysłowego i intelektualnego dzieci i młodzieży, wyraziła nadzieję na wzrost popularności szachów w Gminie Jedlicze i zaprosiła uczestników na następne zawody szachowe do Jedlicza. Dodatkowo każdy uczestnik zawodów otrzymał wydawany pod patronatem Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, egzemplarz miesięcznika „Szachista”.

Strona turniejowa grupy OPEN:                                 Wyniki końcowe

Strona turniejowa grupy B (szkoły podstawowe):        Wyniki końcowe