Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
59 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał centralny - Chotowa (28 maj - 2 czerwiec 2017 r.)
Grand-Prix KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Turniej nr 6 - Rzeszów (25 maj 2017 r.)
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi (21 maj 2017 r.)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów - III Liga Podkarpacka - Kolbuszowa (28 kwiecień - 3 maj 2017 r.)
Mistrzostwa Świata Szkół - Rumunia (23-30 kwiecień 2017 r.)
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Sandomierz (23 kwiecień 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego - Radymno (22 kwiecień 2017 r.)
V Podkarpacka Liga Seniorów - dekoracja zwycięskich drużyn - Jarosław (26 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - 2018

baner MPJwSSiB 4

W dniach 10-12 sierpnia rozegrana została największa impreza masowa organizowana przez Polski Związek Szachowy, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których wzięło udział około 1000 zawodników. Pierwsza część – szachy szybkie – odbyły się w dniach 10-11 sierpnia. Natomiast - szachy błyskawiczne - rozegrano 12 sierpnia. Gospodarzem zawodów był poraz trzeci i drugi z rzędu Wrocław, a głównym organizatorem Dolnośląski Związek Szachowy..

Podkarpaccy juniorzy i juniorki zdobyli łącznie 7 medali - 6 złotych i 1 brązowy!

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Olimpiada Szachowa - Batumi, Gruzja 2018

Batumi logo 200 75

Polska czwartą reprezentacją Świata mężczyzn!

Gratulujemy serdecznie.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

LKS GCKiP Czarna - Drużynowym Wicemistrzem Polski Juniorów na rok 2018

DMPJ

 

 

W Kudowie-Zdrój rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa polski - Ekstraliga Juniorów. Historyczny sukces odniosła drużyna LKS GCKiP Czarna zostając Wicemistrzem Polski Juniorów. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Szanowni Państwo,

Publikujemy komunikat organizacyjny IV Ligi Podkarpackiej Juniorów na rok 2018. Rozgrywki odbedą się 24 listopada 2018r.

Strona turniejowa:  http://chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6001/

>>> Komunikat organizacyjny

Sędzia turnieju
FA Roman Wąsik

Czytaj więcej....

   

kurs nauczyciele

   

baner MPJwSSiB 4W dniach 10-12 sierpnia rozegrana została największa impreza masowa organizowana przez Polski Związek Szachowy, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których wzięło udział około 1000 zawodników. Pierwsza część – szachy szybkie – odbyły się w dniach 10-11 sierpnia. Natomiast - szachy błyskawiczne - rozegrano 12 sierpnia. Gospodarzem zawodów był poraz trzeci i drugi z rzędu Wrocław, a głównym organizatorem Dolnośląski Związek Szachowy. Nie zabrakło też juniorów z Podkarpacia, reprezentujących miejscowe kluby szachowe.

Zawodnicy i zawodniczki zagrali w 12 grupach od 8 do 18 lat w kategoriach otwartej i dziewcząt na dystansie XI rund. 10 sierpnia rozegrane zostały pierwsze 6 rund turnieju szachów szybkich, natomiast 11 sierpnia kolejne 5 rund. Mistrzostwa polski w blitzu rozegrano 12 sierpnia na dystansie 13 rund.  Podkarpaccy juniorzy i juniorki zdobyli łącznie 7 medali - 6 złotych i 1 brązowy!  W grupach od 10 do 18 lat zwycięzcy nagrodzeni zostali tytułami Mistrzów Polski oraz nagrodami pieniężnymi. Grupa najmłodsza zamiast pieniędzy dostała nagrody rzeczowe.

 

dofinansowanie

pdf>>> Komunikat organizacyjny

Strona Mistrzostw

Transmisja partii na żywo

Galeria zdjęć organizatora

Galeria zdjęć Pana Adama Krawca

W szachach szybkich tegoroczne mistrzostwa przyniosły 4 medale, w tym trzy złote. Mistrzami Polski zostali: Paweł Sowiński do lat 8, Martyna Wikar do lat 14 oraz Jakub Chyży do lat 14.  Medal brązowy zdobył Antoni Kozak do lat 16.

DSC01028
     
DSC00974    DSC00938
     
DSC00926   DSC00927
     

Nieźle poczynali sobie nasi juniorzy również w grze błyskawicznej. Nasi podopieczni zdobyli trzy złote medale. Mistrzami Polski w szachach błyskawicznych zostali Mistrzowie Polski z szachów szybkich zdobywając tym trzeci tytuł mistrzowski w jednym roku: Paweł Sowiński do lat 8, Martyna Wikar do lat 14 oraz Jakub Chyży do lat 14. Blisko podium byli również: Antoni Kozak 4 miejsce do lat 16, Mieszko Miś 6 miejsce do lat 16, Miłosz Szpar 7 miejsce do lat 16, Barbara Trybowska 5 miejsce do lat 18 oraz Hubert Zięba 5 miejsce do lat 10.

DSC01403
DSC01374   DSC01447
     
DSC01423   DSC01397

 

 

 

   

 

Wyniki - szachy szybkie

 

Lp

Nazwisko i imię

Kat. wiek

Data   ur.

Klub

Kat. sz.

Ranking

Pkt

M-sce

1

Wikar Martyna

14

2005

LKSz GCKiP Czarna

I++

1717

9,0

I

2

Kozak Antoni

16

2002

LKSz GCKiP Czarna

k

2098

8,5

III

3

Szpar Miłosz

16

2002

LKSz GCKiP Czarna

FM

2125

8

4

4

Chyży Jakub

12

2006

LKSz GCKiP Czarna

k

1763

10

I

5

Czernek Tymon

14

2005

LKSz GCKiP Czarna

I++

1886

8

8

6

Krzysztyńska Anna

18

2001

Mechanizator Ustrzyki D.

I++

1633

6,5

9

7

Miś Mieszko

16

2003

LKSz GCKiP Czarna

FM

2189

7

11

8

Kusiak Mateusz

12

2007

LKSz GCKiP Czarna

II

1511

7,5

11

9

Pędrak Paulina

18

2000

GKSz Hetman Pilzno

I

1569

6

11

10

Święch Joanna

16

2002

LKSz GCKiP Czarna

k

1769

6

14

11

Trybowska Barbara

18

2000

UKS Orlik Rudnik

I++

1771

5,5

14

12

Mirowska Oliwia

14

2004

GKSz Hetman Pilzno

I++

1595

6,5

17

13

Jurkiewicz Zuzanna

18

2000

UKS SP1 Brzozów

I++

1571

5,5

17

14

Polak Sylwia

16

2003

RzKSz Rzeszów

I

1311

6

20

15

Babiarz Arkadiusz

14

2005

RzKSz Rzeszów

I++

1526

7

21

16

Tokarz Izabela

10

2008

KSz Gambit Przeworsk

I

1365

6,5

24

17

Mytych Wiktoria

16

2002

TSz Skoczek Sędziszów M.

I

1299

6

24

18

Winter Anna

18

2000

KKSz Urania Krosno

I++

1399

5,5

21

19

Kucharski Bartłomiej

16

2003

LKSz GCKiP Czarna

I

1712

6

26

20

Uliasz Katarzyna

12

2006

KKSz Urania Krosno

I

1131

6

28

21

Giefert Sara

16

2003

LKS Sanovia Lesko

I

1340

5,5

28

22

Mazurek Maja

12

2007

UKS SP1 Brzozów

I

1251

6

51

23

Sowiński Paweł

8

2010

UKS SP1 Brzozów

II

1290

11

I

24

Zięba Hubert

10

2008

KSz SDK-Lotnik Mielec

II+

1330

8,5

5

25

Czajka Faustyna

8

2011

KSz Gambit Przeworsk

IV

1250

7

7

26

Tok arz Gabriela

8

2011

KSz Gambit Przeworsk

IV

1250

5

22

27

Bauer Maja

10

2008

LKS Parnas Star Wieś

II

1072

6

25

28

Wolak Julia

18

2001

GKSz Hetman Pilzno

I

1313

3

29

29

Mucha Hubert

18

2000

UKS SP 1 Leżajsk

II

1593

5,5

31

30

Mucha Konrad

18

2001

UKS SP 1 Leżajsk

II+

1555

5,5

34

31

Karnasiewicz Emilia

10

2009

KSz SDK-Lotnik Mielec

II+

1700

5,5

34

32

Szewczyk Gabriela

10

2009

GKSz Hetman Pilzno

III

1400

5,5

37

33

Zygmunt Patrycja

16

2003

UKS Orlik Rudnik

I

1139

5

37

34

Dźwierzyński Bartosz

16

2002

KSz Gambit Przeworsk

I

1854

5,5

40

35

Kawa Wojciech

8

2010

GKSz Hetman Pilzno

IV

1400

6

41

36

Gazda Dominik

16

2002

KKSz Urania Krosno

I

1635

5,5

42

37

Krzanowska Liliana

12

2007

RzKSz Rzeszów

I

1124

5,5

42

38

Piersiak Krystian

18

2001

WKS Górnovia Górno

II

1426

5

42

39

Futyma Dawid

8

2010

UKS SP1 Brzozów

III

1025

5,5

45

40

Należna Gabriela

16

2002

Szarotka Wadowice Górne

I

1254

4

45

41

Zygmunt Magdalena

16

2003

UKS Orlik Rudnik

I

1200

3,5

47

42

Chodorowski Adrian

18

2000

KKSz Urania Krosno

II

1438

4,5

48

43

Tokarz Karolina

16

2002

LKS Sanovia Lesko

II

1258

3,5

48

44

Guzik Kacper

18

2001

KKSz Urania Krosno

II

1418

4,5

49

45

Należna Paulina

16

2003

Szarotka Wadowice Górne

III

1400

0,5

49

46

Tomkiewicz Jakub

12

2006

UKS SP1 Brzozów

II

1276

6

50

47

Sypek Szymon

14

2004

Szarotka Wadowice Górne

II

1228

6

50

48

Mansz Martyna

10

2009

KKSz Urania Krosno

III

1013

4,5

51

49

Sypek Mateusz

18

2001

Szarotka Wadowice Górne

II

1191

4

51

50

Stępniowski Jakub

16

2003

UKS SP 1 Leżajsk

I

1517

5

53

51

Krzysztyńska Maria

12

2007

Mechanizator Ustrzyki D.

II

1062

5

53

52

Futyma Klaudia

12

2007

UKS SP1 Brzozów

II

1057

5

55

53

Kosztyła Mateusz

16

2002

KKSz Urania Krosno

II+

1317

5

56

54

Piela Patryk

8

 

WKS Górnovia Górno

V

1200

5,5

57

55

Fic Joanna

10

2008

LKS Parnas Star Wieś

II+

1059

4

57

56

Kulig Paweł

12

2006

Szarotka Wadowice Górne

II

1166

6

58

57

Nowak Rafał

18

2001

WKS Górnovia Górno

III

1252

2

59

58

Węgrzyn Samuel

10

2008

KKSz Urania Krosno

III

1109

6

60

59

Bauer Marika

12

2006

LKS Parnas Star Wieś

II

1600

4

65

60

Sabik Mikołaj

8

2010

LKS Parnas Star Wieś

IV

1400

5

67

61

Drożdżal Michał

16

2002

LKS Parnas Star Wieś

II

1455

4,5

68

62

Kulig Marek

8

2012

Szarotka Wadowice Górne

IV

1400

4,5

69

63

Wolak Kamil

16

2002

GKSz Hetman Pilzno

II+

1447

4

72

64

Kawa Bartłomiej

10

2009

GKSz Hetman Pilzno

III

1100

5

77

65

Kulig Karol

16

2003

Szarotka Wadowice Górne

II

1133

4

80

66

Soboń Grzegorz

8

2011

KSz SDK-Lotnik Mielec

IV

1400

4

80

67

Tomkiewicz Szymon

12

2006

UKS SP1 Brzozów

II

1240

5

85

68

Frydryk Huber

10

2008

UKS SP1 Brzozów

III

1054

5

88

69

Tomkiewicz Dawid

12

2007

UKS SP1 Brzozów

III

1062

5

89

70

Rygiel Kacper

12

2007

KKSz Urania Krosno

III

1600

5

91

71

Zięba Karol

8

2010

KSz SDK-Lotnik Mielec

IV

1400

3

95

72

Borzęcki Jakub

14

2005

KSz SDK-Lotnik Mielec

II

1128

4,5

97

73

Żydek Karol

12

2007

LKS Sanovia Lesko

III

1136

4,5

100

74

Miga Sebastian

14

2005

Szarotka Wadowice Górne

II

1107

4

103

75

Florek Remigiusz

14

2004

UKS SP1 Brzozów

III

1131

4

106

76

Bartuzi Michał

12

2007

GKSz Hetman Pilzno

II

1128

4

109

77

Toniak Adrian

12

2006

UKS Orlik Rudnik

III

1125

3,5

113

78

Rzepka Kamil

10

2009

UKS SP1 Brzozów

IV

1400

4

116

79

Wilk Mateusz

12

2007

KSz SDK-Lotnik Mielec

III

1600

3,5

119

80

Kucza Kamil

14

2005

KKSz Urania Krosno

II

1171

3,5

119

81

Czernik Mateusz

12

2007

RzKSz Rzeszów

IV

1400

3

124

82

Borzęcki Dawid

12

2006

KSz SDK-Lotnik Mielec

III

1103

3

125

83

Soboń Adam

10

2008

KSz SDK-Lotnik Mielec

IV

1400

3

128

 


Wyniki - szachy błyskawiczne

Lp

Nazwisko  i  imię

Kat. wiek

Data  ur.

Klub

Kat.  sz.

Ranking

Pkt

M-sce

1

Wikar Martyna

14

2005

LKSz GCKiP Czarna

I++

1871

11,5

I

2

Kozak Antoni

16

2002

LKSz GCKiP Czarna

k

2237

9,5

4

3

Trybowska Barbara

18

2000

UKS Orlik Rudnik

I++

1740

8

5

4

Chyży Jakub

12

2006

LKSz GCKiP Czarna

k

1930

10,5

I

5

Miś Mieszko

16

2003

LKSz GCKiP Czarna

FM

2208

9

6

6

Szpar Miłosz

16

2002

LKSz GCKiP Czarna

FM

2192

8,5

7

7

Pędrak Paulina

18

2000

GKSz Hetman Pilzno

I

1575

8

8

8

Tokarz Izabela

10

2008

KSz Gambit Przeworsk

I

1353

9

7

9

Kusiak Mateusz

12

2007

LKSz GCKiP Czarna

II

1498

8,5

12

10

Mirowska Oliwia

14

2004

GKSz Hetman Pilzno

I++

1386

7,5

13

11

Jurkiewicz Zuzanna

18

2000

UKS SP1 Brzozów

I++

1475

7

13

12

Dźwierzyński Bartosz

16

2002

KSz Gambit Przeworsk

I

1916

8

15

13

Święch Joanna

16

2002

LKSz GCKiP Czarna

k

1763

7,5

15

14

Winter Anna

18

2000

KKSz Urania Krosno

I++

1470

7

15

15

Uliasz Katarzyna

12

2006

KKSz Urania Krosno

I

1161

7,5

20

16

Kucharski Bartłomiej

16

2003

LKSz GCKiP Czarna

I

1751

7,5

22

17

Czernek Tymon

14

2005

LKSz GCKiP Czarna

I++

1904

8

22

18

Krzysztyńska Anna

18

2001

Mechanizator Ustrzyki D.

I++

1570

6

23

19

Tomkiewicz Szymon

12

2006

UKS SP1 Brzozów

II

1218

7,5

30

20

Stępniowski Jakub

16

2003

UKS SP 1 Leżajsk

I

1479

7

31

21

Zygmunt Patrycja

16

2003

UKS Orlik Rudnik

I

1180

6

32

22

Babiarz Arkadiusz

14

2005

RzKSz Rzeszów

I++

1766

7,5

36

23

Sowiński Paweł

8

2010

UKS SP1 Brzozów

II

1277

11

I

24

Zięba Hubert

10

2008

KSz SDK-Lotnik Mielec

II+

1426

9,5

5

25

Mansz Martyna

10

2009

KKSz Urania Krosno

III

1080

8,5

7

26

Czajka Faustyna

8

2011

KSz Gambit Przeworsk

IV

1250

6,5

11

27

Tok arz Gabriela

8

2011

KSz Gambit Przeworsk

IV

1250

6,5

15

28

Karnasiewicz Emilia

10

2009

KSz SDK-Lotnik Mielec

II+

1700

7

27

29

Wolak Julia

18

2001

GKSz Hetman Pilzno

I

1220

3,5

30

30

Futyma Dawid

8

2010

UKS SP1 Brzozów

III

1042

7

31

31

Bauer Maja

10

2008

LKS Parnas Star Wieś

II

1070

6,5

33

32

Mytych Wiktoria

16

2002

TSz Skoczek Sędziszów M.

I

1360

6

34

33

Mucha Konrad

18

2001

UKS SP 1 Leżajsk

II+

1576

6

35

34

Frydryk Hubert

10

2008

UKS SP1 Brzozów

III

1600

7,5

37

35

Należna Gabriela

16

2002

Szarotka Wadowice Górne

I

1208

5,5

37

36

Kawa Bartłomiej

10

2009

GKSz Hetman Pilzno

III

1098

7,5

39

37

Szewczyk Gabriela

10

2009

GKSz Hetman Pilzno

III

1400

6

39

38

Polak Sylwia

16

2003

RzKSz Rzeszów

I

1535

5,5

39

39

Fic Joanna

10

2008

LKS Parnas Star Wieś

II+

1700

6

40

40

Mucha Hubert

18

2000

UKS SP 1 Leżajsk

II

1809

5,5

40

41

Wolak Kamil

16

2002

GKSz Hetman Pilzno

II+

1498

6,5

42

42

Zygmunt Magdalena

16

2003

UKS Orlik Rudnik

I

1047

5,5

42

43

Piela Patryk

8

2010

WKS Górnovia Górno

V

1200

6,5

43

44

Krzysztyńska Maria

12

2007

Mechanizator Ustrzyki D.

II

1190

6

43

45

Krzanowska Liliana

12

2007

RzKSz Rzeszów

I

1073

6

44

46

Gazda Dominik

16

2002

KKSz Urania Krosno

I

1471

6

47

47

Kulig Marek

8

2012

Szarotka Wadowice Górne

IV

1400

6

49

48

Chodorowski Adrian

18

2000

KKSz Urania Krosno

II

1444

5

49

49

Sypek Mateusz

18

2001

Szarotka Wadowice Górne

II

1091

4,5

50

50

Mazurek Maja

12

2007

UKS SP1 Brzozów

I

1061

5,5

51

51

Guzik Kacper

18

2001

KKSz Urania Krosno

II

1435

4,5

51

52

Piersiak Krystian

18

2001

WKS Górnovia Górno

II

1398

4

54

53

Futyma Klaudia

12

2007

UKS SP1 Brzozów

II

1600

5,5

55

54

Nowak Rafał

18

2001

WKS Górnovia Górno

III

1398

1

56

55

Sabik Mikołaj

8

2010

LKS Parnas Star Wieś

IV

1400

5

60

56

Bauer Marika

12

2006

LKS Parnas Star Wieś

II

1600

5

61

57

Tomkiewicz Jakub

12

2006

UKS SP1 Brzozów

II

1237

6,5

63

58

Kawa Wojciech

8

2010

GKSz Hetman Pilzno

IV

1400

5

63

59

Drożdżal Michał

16

2002

LKS Parnas Star Wieś

II

1800

5,5

63

60

Kulig Paweł

12

2006

Szarotka Wadowice Górne

II

1081

6,5

65

61

Tomkiewicz Dawid

12

2007

UKS SP1 Brzozów

III

1014

6,5

68

62

Zięba Karol

8

2010

KSz SDK-Lotnik Mielec

IV

1400

4

72

63

Bartuzi Michał

12

2007

GKSz Hetman Pilzno

II

1147

6

72

64

Kosztyła Mateusz

16

2002

KKSz Urania Krosno

II+

1249

4,5

76

65

Toniak Adrian

12

2006

UKS Orlik Rudnik

III

1600

6

79

66

Kulig Karol

16

2003

Szarotka Wadowice Górne

II

1137

3,5

81

67

Borzęcki Jakub

14

2005

KSz SDK-Lotnik Mielec

II

1215

6

85

68

Sypek Szymon

14

2004

Szarotka Wadowice Górne

II

1207

5

96

69

Miga Sebastian

14

2005

Szarotka Wadowice Górne

II

1084

5

101

70

Węgrzyn Samuel

10

2008

KKSz Urania Krosno

III

1151

5

103

71

Rzepka Kamil

10

2009

UKS SP1 Brzozów

IV

1400

5

107

72

Kucza Kamil

14

2005

KKSz Urania Krosno

II

1208

4,5

107

73

Rygiel Kacper

12

2007

KKSz Urania Krosno

III

1600

4,5

109

74

Borzęcki Dawid

12

2006

KSz SDK-Lotnik Mielec

III

1600

4

111

75

Florek Remigiusz

14

2004

UKS SP1 Brzozów

III

1118

4,5

114

76

Wilk Mateusz

12

2007

KSz SDK-Lotnik Mielec

III

1600

3

117

77

Czernik Mateusz

12

2007

RzKSz Rzeszów

IV

1400

3

118

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
2
Artykułów:
366
Odsłon artykułów:
1181453
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy