Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Eliminacjach do Mistrzostw Polski które odbędą się w dniach 23-30.09.2020 w Murzasichle (województwo Małopolskie). Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 15.09.2020 do Pawła Zaskalskiego wyłącznie drogą emailową - p.zaskalski@pzszach.pl.

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 18 września. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach
 
 

 

 
 
 
   

Clipboard01

   

Turniej odbył się 1.12.2018 w hali sportowej przy ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

W rozgrywkach uczestniczyło 70 zawodników z 16 zespołów z Polski i Ukrainy.

pl_DSC03557.JPG

Galeria - Foto: Barbara Dzik

Organizatorami imprezy byli:

  • Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych
  • LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ustrzykach Dolnych

Sponsorzy turnieju:

  • Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych
  • LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne
  • PIEKARNIA-CUKIERNIA “SZELCÓW”; LESKO – SPÓŁKA JAWNA; Halina, Andrzej, Maria, Romualda Szelc
  • PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie
  • Salon Mody - Państwo Kamińscy; ul. Korczaka 24, 38-700 Ustrzyki Dolne

Turniej przeprowadzono w dwóch grupach:

  • Grupa A (ur. w 2005 i starsi)
  • Grupa B (ur. 2006 i młodsi)

CHESSARBITER:

Zwycięzcy turnieju:

KATEGORIA OPEN»

M-ce

Nazwisko Imię

Fed.

R. FIDE

Ranking

Klub

Pkt.

Prog.

1

Golubka, Petro

UKR

2456

2456

\"Sandecja\" w Nowym Saczu

7,0

35,0

2

Kopczyk, Daniel

POL

2193

2193

LKS Sanovia Lesko

7,0

36,0

3

Marszałek, Maciej

POL

R 2278

2400

MKS Sandecja Nowy Sącz

6,5

34,5

4

Grabarczyk, Mirosław

POL

R 2417

2600

Stowarzyszenie AS Płock

6,5

34,5

5

Czopor, Maciej

POL

1962

1962

KSz Polonia Wrocław

6,5

33,0

6

Lorenc, Marian

POL

2111

2200

Kksz Urania Mosir Krosno

5,5

30,5

 ▲


KOBIETY»

1

Kozubal, Aleksandra

1655

TSz \"Skoczek\" Sędziszów Małopolski

4,5

25,0

 


JUNIORKI»

1

Giefert, Sara

1800

LKS Sanovia Lesko

5,0

26,5

2

Tokarz, Karolina

1600

LKS Sanovia Lesko

4,0

19,0

3

Lemieszczuk, Natalia

1250

SP Bóbrka

3,5

11,0

4

Czerwińska, Zofia

1250

SP Bóbrka

3,0

16,0

5

Żydek, Emilia

1400

SP Bóbrka

2,5

14,0

 


JUNIORZY»

1

Czopor, Maciej

1962

KSz Polonia Wrocław

6,5

33,0

2

Tokarz, Michał

1600

LKS Sanovia Lesko

4,0

21,0

3

Borukało, Maciej

1400

LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne

3,5

11,5

4

KUZAR, PRZYMYSŁAW

1000

DWERNIK

2,0

10,0

5

Magusiak, Jakub

1000

UKS Czarna

0,0

0,0

 


MŁODZICZKI»

1

Mansz, Martyna

1063

KKSz Urania Krosno

6,5

33,0

2

Fic, Joanna

1048

LKS PARNAS Stara Wieś

6,0

32,0

3

Krzysztyńska, Maria

1600

LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne

5,0

33,0

4

Drozdowska, Joanna

1400

SP Bóbrka

5,0

25,0

5

Magusiak, Zuzanna

0

UKS Czarna

5,0

19,0

6

Zwierzchowska, Oliwia

1250

SP Bóbrka

4,5

20,5

 


MŁODZICY»

1

Guzik, Michał

1800

Kksz Urania Mosir Krosno

8,5

44,5

2

Sowiński, Paweł

1800

UKS SP1 Brzozów

8,0

40,0

3

Futyma, Dawid

1600

uks sp1brzozów

6,5

34,0

4

Żydek, Igor

1400

SP Bóbrka

6,5

33,5

5

Tokarz, Wiktor

1400

LKS Sanovia Lesko

6,0

32,0

6

Pomykała, Igor

1400

SP Myczków

6,0

28,0

 


KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA»

L.p.

Nazwa drużyny

Pkt.

M-ce

Nazwisko Imię

Pkt.

1

LKS Sanovia Lesko

20,0

2

Kopczyk, Daniel

7,0

8

Giefert, Sara

5,0

17

Tokarz, Karolina

4,0

18

Tokarz, Michał

4,0

2

LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne

18,0

10

Borukało, Zdzisław

5,0

12

Pejski, Mariusz

5,0

15

Wojciechowski, Beniamin

4,5

20

Borukało, Tomasz

3,5

3

Kksz Urania Mosir Krosno

9,5

6

Lorenc, Marian

5,5

19

Guzik, Wojciech

4,0


Nagrody wręczali:

  • W imieniu Burmistrza Ustrzyk Dolnych - Krzysztof Lachowski
  • Henryk Krynicki - Prezes LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne
  • Grzegorz Krynicki - Sędzia Główny
   

Kalendarz wydarzeń  

Listopad 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1695774
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy