Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla extensions

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

LKSz GCKiP Czarna Mistrzem Polski Juniorów na 2019

LKSz GCKiP Czarna juniorzy W dniach 23 czerwca - 02 lipca 2019 w Ustroniu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Historyczny sukces odniosła  LKSz GCKiP Czarna, reprezentująca Podkarpacie, w składzie: Antoni Kozak, Mieszko Miś, Jakub Chyży, Tymon Czernek, Joanna Święch i Martyna Wikar, uzyskując  17 punktów na 18 możliwych i wyprzedzając kolejną drużynę aż o 3 punkty,  zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów na 2019 r.

 Czytaj więcej ...

   
   

W KRAJU

Paweł Sowiński - Mistrzem Polski Juniorów do lat 10

 9-letni Paweł Sowiński z Humnisk, reprezentujący barwy UKS IMG_20190303_135224.jpgSP1 Brzozów, zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 10. Paweł walcząc w grupie z rocznikiem starszym najlepiej zniósł trudy turniejowe i z wynikiem 8,5 pkt na 9 zdeklasował rywali i zajął 1 miejsce. Wygrywając ostatnią rundę przypieczętował także uzyskaie pierwszej normy na tytuł kandydata na mistrza i spore zyski rankingowe. Przed Pawłem teraz przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach i Mistrzostw Europy na Słowacji.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Zgrupowania Kadry Młodzika i Juniora Młodszego w OW Bystre 4-10.08.2019.

 

>>>Komunikat organizacyjny

 

 

Koordynator zgrupowania
Paweł Zaskalski

   

baner 2019

   

Kurs Sędziowski na klasy okręgowe - Rzeszów 2019

Szanowni Państwo !

Kurs Sedziowski 2019

Publikujemy komunikat organizacyny Kursu Sędziowskiego na klasy okręgowe, które planujemy wraz z Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Szachowego zorganizować w dniach 27-28 lipca 2019 roku w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje w komunikacie organizacyjnym kursu: >>> Komunikat

   

Zmagania V Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów, rozpoczęły się 20 stycznia 2019 r. Rozgrywki V Ligi Seniorów podzielone są na dwie grupy. Podczas 3 zjazdów, rozegranych zostanie 9 rund. W rozgrywkach udział bierze 22 drużyny z Podkarpacia. Grupa "A-Kolbuszowa" i grupa "B-Wiśniowa". 20 stycznia zespoły spotkały się w Dzikowcu i w Wiśniowej. Ostatni zjazd V Ligi Podkarpackiej Seniorów odbył się 17 marca w Kolbuszowej i w Wisniowej. Sędzią głównym ligi jest FA Roman Wąsik. Awans do IV Ligi Podkarpackiej Seniorów na rok 2019 uzyskały: TSz Bystrovia II Bystrowice, LKS Kańczuga, LKS Parnas II Stara Wieś oraz GKS Szach-Mat Wiśniowa.

Punktor   Grupa A (Kolbuszowa)
Punktor   Grupa B (Wiśniowa)

Uczestnicy

Lp.      Grupa A        Grupa B
1.   UKS Spartakus Kolbuszowa   KS Wisłoka Dębica
2.   LKS Ujkowice   GKSz Hetman III Pilzno
3.   TSz Skoczek III Sędziszów Małopolski   UKS SP1 Brzozów
4.   SS-T Lubcza Racławówka   GKS Szach-Mat II Wiśniowa
5.   KGL Szarotka Wadowice Górne   LKS Parnas II Stara Wieś
6.   KS Dzikowiec   LKS Parnas III Stara Wieś
7.   RzKSz V Rzeszów   GKS Szach-Mat Wiśniowa
8.   TSz Bystrovia II Bystrowice   UKS Rekord Iwla
9.   LKS Kańczuga   MKS Gryf III Dębica
10.   RzKSz III Rzeszów   UKS Cebulka Warzyce
11.   RzKSz IV Rzeszów  
12.   KS Dzikowiec II    

 

RUNDA 1
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS Spartakus Kolbuszowa 5,0 - 0,0 Rz K Sz V Rzeszów 1
2 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 4,0 - 1,0 LKS Ujkowice 2
3 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 2,5 - 2,5 LKS Kańczuga 3
4 Rz K Sz III Rzeszów 3,0 - 2,0 SS-T Lubcza Racławówka 4
5 KGL Szarotka Wadowice Górne 2,0 - 3,0 Rz KSz IV Rzeszów 5
6 KS Dzikowiec II 1,5 - 3,5 KS Dzikowiec 6

 

RUNDA 2
StółGospodarzWynikGośćStół
1 Rz KSz IV Rzeszów 1,0 - 4,0 UKS Spartakus Kolbuszowa 1
2 KS Dzikowiec 1,0 - 4,0 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 2
3 LKS Kańczuga 3,5 - 1,5 Rz K Sz III Rzeszów 3
4 LKS Ujkowice 2,5 - 2,5 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 4
5 SS-T Lubcza Racławówka 4,0 - 1,0 KS Dzikowiec II 5
6 Rz K Sz V Rzeszów 1,0 - 4,0 KGL Szarotka Wadowice Górne 6

 

RUNDA 3
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS Spartakus Kolbuszowa 0,5 - 4,5 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 1
2 KGL Szarotka Wadowice Górne 1,0 - 4,0 LKS Kańczuga 2
3 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 4,0 - 1,0 SS-T Lubcza Racławówka 3
4 Rz K Sz III Rzeszów 4,5 - 0,5 KS Dzikowiec 4
5 LKS Ujkowice 3,0 - 1,0 Rz KSz IV Rzeszów 5
6 KS Dzikowiec II 2,5 - 2,5 Rz K Sz V Rzeszów 6

 

RUNDA 4
StółGospodarzWynikGośćStół
1 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 3,0 - 2,0 LKS Kańczuga 1
2 Rz K Sz III Rzeszów 0,0 - 5,0 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 2
3 UKS Spartakus Kolbuszowa 5,0 - 0,0 LKS Ujkowice 3
4 SS-T Lubcza Racławówka 2,5 - 2,5 KGL Szarotka Wadowice Górne 4
5 KS Dzikowiec 2,0 - 3,0 Rz K Sz V Rzeszów 5
6 Rz KSz IV Rzeszów 3,5 - 1,5 KS Dzikowiec II 6

 

RUNDA 5
StółGospodarzWynikGośćStół
1 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 2,5 - 2,5 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 1
2 LKS Kańczuga 3,5 - 1,5 UKS Spartakus Kolbuszowa 2
3 Rz KSz IV Rzeszów 2,5 - 2,5 Rz K Sz III Rzeszów 3
4 Rz K Sz V Rzeszów 1,5 - 3,5 SS-T Lubcza Racławówka 4
5 LKS Ujkowice 3,5 - 1,5 KS Dzikowiec 5
6 KGL Szarotka Wadowice Górne 4,0 - 1,0 KS Dzikowiec II 6

 

RUNDA 6
StółGospodarzWynikGośćStół
1 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 3,0 - 2,0 KGL Szarotka Wadowice Górne 1
2 UKS Spartakus Kolbuszowa 1,5 - 3,5 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 2
3 LKS Kańczuga 3,5 - 1,5 LKS Ujkowice 3
4 Rz K Sz V Rzeszów 2,5 - 2,5 Rz KSz IV Rzeszów 4
5 SS-T Lubcza Racławówka 2,5 - 2,5 KS Dzikowiec 5
6 KS Dzikowiec II 0,0 - 5,0 Rz K Sz III Rzeszów 6

 

Runda 7
StółGospodarzWynikGośćStół
1 Rz K Sz III Rzeszów 0,0 - 5,0 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 1
2 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 4,0 - 1,0 Rz KSz IV Rzeszów 2
3 SS-T Lubcza Racławówka 1,0 - 4,0 LKS Kańczuga 3
4 KS Dzikowiec II 0,0 - 5,0 UKS Spartakus Kolbuszowa 4
5 LKS Ujkowice 4,0 - 1,0 Rz K Sz V Rzeszów 5
6 KS Dzikowiec 1,5 - 3,5 KGL Szarotka Wadowice Górne 6

 

Runda 8
StółGospodarzWynikGośćStół
1 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 3,5 - 1,5 SS-T Lubcza Racławówka 1
2 KGL Szarotka Wadowice Górne 1,5 - 3,5 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 2
3 LKS Kańczuga 4,0 - 1,0 Rz K Sz V Rzeszów 3
4 UKS Spartakus Kolbuszowa 2,0 - 3,0 Rz K Sz III Rzeszów 4
5 LKS Ujkowice 4,0 - 1,0 KS Dzikowiec II 5
6 Rz KSz IV Rzeszów 2,5 - 2,5 KS Dzikowiec 6

 

Runda 9
StółGospodarzWynikGośćStół
1 Rz K Sz V Rzeszów 1,0 - 4,0 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 1
2 KS Dzikowiec 2,0 - 3,0 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 2
3 KS Dzikowiec II 0,0 - 5,0 LKS Kańczuga 3
4 Rz K Sz III Rzeszów 1,5 - 3,5 LKS Ujkowice 4
5 KGL Szarotka Wadowice Górne 2,5 - 2,5 UKS Spartakus Kolbuszowa 5
6 SS-T Lubcza Racławówka 2,0 - 3,0 Rz KSz IV Rzeszów 6

 

TABELA PO 9 RUNDACH

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+MBch.Bch.
1 TSz / KSz "BYSTROVIA" II 1449 17.0 33.5 2;6;1;9;5;10;4;7; 161.50 207.00
2 LKS Kańczuga 1436 15.0 32.0 10;5;1;2;4;7;12; 158.00 200.00
3 TSz Skoczek III Sędziszów Młp 1621 15.0 30.5 4;10;1;11;5;6; 166.00 216.50
4 LKS Ujkowice 1640 11.0 23.0 11;6;7;12;10; 161.00 203.00
5 UKS Spartakus Kolbuszowa 1665 9.0 27.0 7;11;2;12; 163.00 205.00
6 Rz K Sz III Rzeszów 1407 9.0 21.0 4;6;12;1; 169.50 211.50
7 Rz KSz IV Rzeszów 1345 9.0 20.0 5;12;4; 144.50 183.50
8 KGL Szarotka Wadowice Górne 1547 8.0 23.0 7;12;6; 160.00 202.00
9 SS-T Lubcza Racławówka 1564 6.0 20.0 12;7; 157.00 199.00
10 KS Dzikowiec 1508 4.0 17.0 12; 151.00 193.00
11 Rz K Sz V Rzeszów 1456 4.0 13.5 6; 162.00 204.00
12 KS Dzikowiec II 1280 1.0 8.5   151.00 196.50

 

GRUPA B

RUNDA 1
StółGospodarzWynikGośćStół
1 KS WISŁOKA Dębica 3,0 - 2,0 UKS CEBULKA Warzyce 1
2 GKSz HETMAN III Pilzno 0,5 - 4,5 MKSz GRYF III Dębica 2
3 UKS SP1 Brzozów 2,5 - 2,5 UKS REKORD Iwla 3
4 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 0,0 - 5,0 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 4
5 LKS PARNAS II Stara Wieś 5,0 - 0,0 LKS PARNAS III Stara Wieś 5

 

RUNDA 2
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS CEBULKA Warzyce 4,0 - 1,0 LKS PARNAS III Stara Wieś 1
2 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 1,5 - 3,5 LKS PARNAS II Stara Wieś 2
3 UKS REKORD Iwla 5,0 - 0,0 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 3
4 MKSz GRYF III Dębica 3,0 - 2,0 UKS SP1 Brzozów 4
5 KS WISŁOKA Dębica 3,0 - 2,0 GKSz HETMAN III Pilzno 5

 

RUNDA 3
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKSz HETMAN III Pilzno 1,5 - 3,5 UKS CEBULKA Warzyce 1
2 UKS SP1 Brzozów 1,0 - 4,0 KS WISŁOKA Dębica 2
3 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 0,0 - 5,0 MKSz GRYF III Dębica 3
4 LKS PARNAS II Stara Wieś 2,0 - 3,0 UKS REKORD Iwla 4
5 LKS PARNAS III Stara Wieś 0,0 - 5,0 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 5

 

RUNDA 4
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS CEBULKA Warzyce 0,5 - 4,5 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 1
2 UKS REKORD Iwla 4,0 - 1,0 LKS PARNAS III Stara Wieś 2
3 MKSz GRYF III Dębica 2,5 - 2,5 LKS PARNAS II Stara Wieś 3
4 KS WISŁOKA Dębica 4,0 - 1,0 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 4
5 GKSz HETMAN III Pilzno 3,0 - 2,0 UKS SP1 Brzozów 5

 

RUNDA 5
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS SP1 Brzozów 2,0 - 3,0 UKS CEBULKA Warzyce 1
2 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 2,5 - 2,5 GKSz HETMAN III Pilzno 2
3 LKS PARNAS II Stara Wieś 3,0 - 2,0 KS WISŁOKA Dębica 3
4 LKS PARNAS III Stara Wieś 0,0 - 5,0 MKSz GRYF III Dębica 4
5 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 3,5 - 1,5 UKS REKORD Iwla 5

 

RUNDA 6
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS CEBULKA Warzyce 3,0 - 2,0 UKS REKORD Iwla 1
2 MKSz GRYF III Dębica 1,5 - 3,5 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 2
3 KS WISŁOKA Dębica 5,0 - 0,0 LKS PARNAS III Stara Wieś 3
4 GKSz HETMAN III Pilzno 2,0 - 3,0 LKS PARNAS II Stara Wieś 4
5 UKS SP1 Brzozów 3,0 - 2,0 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 5

 

Runda 7
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 1,0 - 4,0 UKS CEBULKA Warzyce 1
2 LKS PARNAS II Stara Wieś 3,0 - 2,0 UKS SP1 Brzozów 2
3 LKS PARNAS III Stara Wieś 2,0 - 3,0 GKSz HETMAN III Pilzno 3
4 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 3,5 - 1,5 KS WISŁOKA Dębica 4
5 UKS REKORD Iwla 3,5 - 1,5 MKSz GRYF III Dębica 5

 

Runda 8
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS CEBULKA Warzyce 3,5 - 1,5 MKSz GRYF III Dębica 1
2 KS WISŁOKA Dębica 2,0 - 3,0 UKS REKORD Iwla 2
3 GKSz HETMAN III Pilzno 0,0 - 5,0 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 3
4 UKS SP1 Brzozów 4,5 - 0,5 LKS PARNAS III Stara Wieś 4
5 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 1,0 - 4,0 LKS PARNAS II Stara Wieś 5

 

Runda 9
StółGospodarzWynikGośćStół
1 LKS PARNAS II Stara Wieś 4,0 - 1,0 UKS CEBULKA Warzyce 1
2 LKS PARNAS III Stara Wieś 1,5 - 3,5 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 2
3 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 3,5 - 1,5 UKS SP1 Brzozów 3
4 UKS REKORD Iwla 4,0 - 1,0 GKSz HETMAN III Pilzno 4
5 MKSz GRYF III Dębica 2,0 - 3,0 KS WISŁOKA Dębica 5

 

TABELA PO 9 RUNDACH

M-ceNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.B.Sz.1
1 GKS SZACH-MAT Wiśniowa 1432 16.0 35.0 4;6;10;8;9;1;2;3; 135.65 7.0
2 LKS PARNAS II Stara Wieś 1729 15.0 30.0 6;7;1;2;3;4;10; 121.65 9.0
3 UKS REKORD Iwla 1435 13.0 28.5 4;5;6;9;1;2; 111.80 6.5
4 KS WISŁOKA Dębica 1455 12.0 27.5 10;2;3;4;6;9; 105.00 5.0
5 UKS CEBULKA Warzyce 1553 12.0 24.5 6;2;3;8;4;9; 92.90 6.0
6 MKSz GRYF III Dębica 1626 9.0 26.5 2;3;4;6; 95.65 4.5
7 UKS SP1 Brzozów 1340 5.0 20.5 4;6; 80.85 2.5
8 GKSz HETMAN III Pilzno 1252 5.0 15.5 3;6; 60.10 2.5
9 GKS SZACH-MAT II Wiśniowa 1520 3.0 11.0 6; 36.55 1.5
10 LKS PARNAS III Stara Wieś 1471 0.0 6.0   22.15 0.5
   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
5
Artykułów:
414
Odsłon artykułów:
1349343
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy