Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
59 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał centralny - Chotowa (28 maj - 2 czerwiec 2017 r.)
Grand-Prix KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Turniej nr 6 - Rzeszów (25 maj 2017 r.)
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi (21 maj 2017 r.)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów - III Liga Podkarpacka - Kolbuszowa (28 kwiecień - 3 maj 2017 r.)
Mistrzostwa Świata Szkół - Rumunia (23-30 kwiecień 2017 r.)
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Sandomierz (23 kwiecień 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego - Radymno (22 kwiecień 2017 r.)
V Podkarpacka Liga Seniorów - dekoracja zwycięskich drużyn - Jarosław (26 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
joomla extensions

Rudnik Kolonijny 2017


Kolbuszowa VII Puchar Siedlisko

   

Mistrzostwa PkZSzach 2017

K i K Serwis Logo

   

Krosno Puchar Prezydenta 2017


Tarnobrzeg Puchar Prezydenta 2017


Mielec Solidarnosciowy 2017

   

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego Juniorów i Juniorek  2017

MJ PK 2017

Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie zorganizował w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 roku Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w Szachach. Turniej rozegrany został w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej, w kategoriach wiekowych do 7, 9, 11, 13, 15 i 17 lat, osobno dla juniorów i juniorek, na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Turnieje zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE. W Mistrzostwach uczetniczyli zawodnicy zrzeszeni w klubach woj. podkarpackiego lub zamieszkujący na Podkarpaciu.

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Drużynowe Mistrzostwa Świata - 2017

DMS 2017 Logo

W dniach od 17 do 26 czerwca 2017 roku w Chanty-Mansyjsku (Rosja) odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Świata w kategorii open oraz kobiet. W mistrzostwach grają obie reprezentacje Polski. Turniej rozgrywany jest systemem kołowym, z udziałem 10 zespołów. W turnieju oprócz Polek zagrają: Chiny, Rosja, Gruzja, Indie, Ukraina, Wietman, Stany Zjednoczone, Azerbejdżan i Egipt. Polacy rywalizować będą z: Chinami, Rosją, Ukrainą, Indiami, USA, Białorusią, Turcją, Norwegią i Egiptem.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Drużynowe Mistrzostwa Szkół - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017

Druzynowe Igrzyska Mlodziezy Szkolnej 2017

Na zlecenie Zarządu Głównego Związku Sportowego, Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" i Opolski Związek Szachowy rozganizował w Pokrzywnej Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozegrane zostały w kategorii szkół podnadgimnazjalnych (22-24 maj), szkół gimnazjalnych (25-27 maj) i szkół podstawowych (29-31 maj). W Mistrzostwch grały też szkoły z Podkarpacia - z Krosna, Pilzna, Rudnika nad Sanem i Starej Wsi.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

XXVIII Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy TSz - Rudnik 2017

Rudnik Kolonijny 2017

Urząd Gminy i Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sekcja Szachowa "ORLIK" w Rudniku nad Sanem, organizują w dniach 24 czerwca - 2 lipca 2017 roku XXVIII Ogólnopolski Kolonijno-Wypoczynkowy Turniej Szachowy. Turniej rozegrany zostanie w 4 grupach turniejowych, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 90 minut na partię plus 30 sekund na posunięcie. Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Sędzią głównym turnieju będzie Pan Marian Bysiewicz.

Czytaj więcej ...

   

DMEJ Rymanow 2017

   

MAT logotyp promo max1280x151px

   

Partia tygodnia

Partia angielska: Wojtaszek Radosław (Polska) - Mamedyarow Shakhriyar (Azerbejdżan); Memoriał Vugara Gashimova, Shamkir 2017

Komentarz do partii: GM Aleksander Jermolinskij

Więcej partii komentowanych...

   

 

 

London Chess 2016 logo

 

W dniach 9-18 grudnia 2016 r. najlepsi szachiści świata spotkają się w Londynie, gdzie rozegrany zostanie turniej "London Chess Classic". W tym roku będzie to ostatni z czterech turniejów tzw. "Chess Tour", w którego skład wchodzą jeszcze zawody w „Paris Grand Chess Tour” rozgrywane w Paryżu, oraz „Your Next Move” w belgijskim Leuven i „Sinquefield Cup” w Saint Louis (USA).

W części "angielskiej" zagra dziesięciu zawodników: Maxime VACHIER-LAGRAVE (Francja), Fabiano CARUANA (USA), Vladimir KRAMNIK (Rosja), Levon ARONIAN(Armenia), Hikaru NAKAMURA (USA), Wesley SO (USA), Viswanathan ANAND (Indie), Anish GIRI (Holandia), Veselin TOPALOV (Bułgaria), Michael ADAMS (Anglia).

     
                 
vachier lagrave   caruana   kramnik   aronian   nakamura
Maxime Vachier-Lagrave Fabiano Caruana Vladimir Kramnik Levon Aronian Hikaru Nakamura
                 
so   anand   giri   topalov   adams
Wesley So Vishy Anand Anish Giri Veselin Topalov Michael Adams
                 

Tegoroczny turniej w Londynie zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ stanowi ostatni etap "Chess Tour". Zagrają w nim były mistrz świata Viswanathan Anand. W każdym z trzech turniejów fundusz nagród wynosi 300 tyś. dolarów, a całego cyklu ponad 1 mln. dolarów.

 

Tabela wyników w turnieju "Paris Grand Chess Tour" (Francja) - czerwiec 2016

  M-ce     
Zawodnik Kraj   Kombinacja punktów    Punkty Grand Tour
1   Hikaru Nakamura USA 26½ 13
2   Magnus Carlsen NOR 24½ 10
3   Maxime Vachier-Lagrave FRA 22 8
4   Weselyn So USA 19½ 7
5   Levon Aronian ARM 19 6
6   Anish Giri NED 18 5
7   Vladimir Kramnik RUS 15½ 4
8   Fabiano Caruana USA 14 3
9   Veselin Topalov BUL 12 2
10   Laurent Fressinet FRA 10 1

 

 

Tabela wyników w turnieju "Your Next Move" (Belgia) - czerwiec 2016

  M-ce      Zawodnik Kraj   Kombinacja punktów   Punkty Grand Tour
1   Magnus Carlsen NOR 23 13
2   Weselyn So USA 20½ 10
3   Levon Aronian ARM 20 8
4   Viswanathan Anand IND 19½ 7
5   Fabiano Caruana USA 17½ 6
6   Maxime Vachier-Lagrave FRA 17 5
7   Hikaru Nakamura USA 16½ 4
8   Vladimir Kramnik RUS 16 3
9   Anish Giri NED 16 2
10   Veselin Topalov BUL 14 1

 

 

Tabela wyników w turnieju "Sinquefield Cup" (USA) - sierpień 2016

  M-ce      Zawodnik Kraj   Punkty    Punkty Grand Tour
1   Wesley So USA 13
2   Levon Aronian ARM 5 7,75
3   Veselin Topalov BUL 5 7,75
4   Fabiano Caruana USA 5 7,75
5   Viswanathan Anand IND 5 7,75
6   Hikaru Nakamura USA 4,5
7   Maxime Vachier-Lagrave FRA 4,5
8   Ding Liren CHN 4 3
9   Peter Svidler RUS 2
10   Anish Giri NED 3 1

 

Tabela wyników w cyklu "Grand Chess Tour" (po 3 turniejach)

  M-ce    Tytuł  Zawodnik   Kraj    Punkty Grand Tour
1 GM Wesley So USA 30
2 GM Levon Aronian Armenia 21,75
3 GM Hikaru Nakamura USA 21,5
4 GM Maxime Vachier-Lagrave Francja 17,5
5 GM Fabiano Caruana USA 16,75
6 GM Viswanathan Anand Indie 14,75
7 GM Veselin Topalov Bułgaria 10,75
8 GM Anish Giri Holandia 8,5
-- GM Magnus Carlsen Norwegia 23
-- GM Vladimir Kramnik Rosja 6,5
-- GM Ding Liren Chiny 3
-- GM Peter Svidler Rosja 2
-- GM Laurent Fressinet Francja 1

 

 

Punktor   Oficjalna strona turnieju
Punktor   Oficjalna strona Grand Chess Tour
Punktor   Tabela wyników
Punktor   Transmisja partii na żywo

 

Runda 1 - 2016.12.09

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Aronian Levon 1 - 0 GM  Adams Michael
2 GM  Nakamura Hikaru 0 - 1 GM  So Wesley
3 GM  Vachier-Lagrave Maxime ½ - ½ GM  Giri Anish
4 GM  Caruana Fabiano ½ - ½ GM  Anand Viswanathan
5 GM  Kramnik Vladimir 1 - 0 GM  Topalov Veselin

  

 

Runda 2 - 2016.12.10

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Kramnik Vladimir ½ - ½ GM  Aronian Levon
2 GM  Topalov Veselin 0 - 1 GM  Caruana Fabiano
3 GM  Anand Viswanathan 1 - 0 GM  Vachier-Lagrave Maxime
4 GM  Giri Anish ½ - ½ GM  Nakamura Hikaru
5 GM  So Wesley 1 - 0 GM  Adams Michael

  

 

Runda 3 - 2016.12.11

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Aronian Levon ½ - ½ GM  So Wesley
2 GM  Adams Michael  ½ - ½ GM  Giri Anish
3 GM  Nakamura Hikaru 1 - 0 GM  Anand Viswanathan
4 GM  Vachier-Lagrave Maxime ½ - ½ GM  Topalov Veselin
5 GM  Caruana Fabiano ½ - ½ GM  Kramnik Vladimir

 

Runda 4 - 2016.12.12

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Giri Anish ½ - ½ GM  So Wesley
2 GM  Kramnik Vladimir ½ - ½ GM  Vachier-Lagrave Maxime
3 GM  Caruana Fabiano ½ - ½ GM  Aronian Levon
4 GM  Anand Viswanathan ½ - ½ GM  Adams Michael
5 GM  Topalov Veselin 0 - 1 GM  Nakamura Hikaru

 

Runda 5 - 2016.12.13

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Aronian Levon ½  - ½ GM  Giri Anish
2 GM  So Wesley ½ - ½ GM  Anand Viswanathan
3 GM  Adams Michael 1 - 0 GM  Topalov Veselin
4 GM  Nakamura Hikaru ½ - ½ GM  Kramnik Vladimir
5 GM  Vachier-Lagrave Maxime ½ - ½ GM  Caruana Fabiano

 

Runda 6 - 2016.12.15

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Vachier-Lagrave Maxime 1 - 0 GM  Aronian Levon
2 GM  Caruana Fabiano 1 - 0 GM  Nakamura Hikaru
3 GM  Kramnik Vladimir ½ - ½ GM  Adams Michael
4 GM  Topalov Veselin 0 - 1 GM  So Wesley
5 GM  Anand Viswanathan ½ - ½ GM  Giri Anish

 

Runda 7 - 2016.12.16

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Aronian Levon ½ - ½ GM  Anand Viswanathan
2 GM  Giri Anish ½ - ½ GM  Topalov Veselin
3 GM  So Wesley ½ - ½ GM  Kramnik Vladimir
4 GM  Adams Michael ½ - ½ GM  Caruana Fabiano
5 GM  Nakamura Hikaru 1 - 0 GM  Vachier-Lagrave Maxime

 

Runda 8 - 2016.12.17

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  Nakamura Hikaru ½ - ½ GM  Aronian Levon
2 GM  Vachier-Lagrave Maxime ½ - ½ GM  Adams Michael
3 GM  Caruana Fabiano ½ - ½ GM  So Wesley
4 GM  Kramnik Vladimir ½ - ½ GM  Giri Anish
5 GM  Topalov Veselin 0 - 1 GM  Anand Viswanathan

 

Runda 9 - 2016.12.18

Nr   Zawodnik Wynik   Zawodnik
1 GM  So Wesley ½ - ½ GM  Vachier-Lagrave Maxime
2 GM  Anand Viswanathan ½ - ½ GM  Kramnik Vladimir
3 GM  Giri Anish ½ - ½ GM  Caruana Fabiano
4 GM  Adams Michael ½ - ½ GM  Nakamura Hikaru
5 GM  Aronian Levon 0 - 1 GM  Topalov Veselin

 

 

Tabela London Chess Classic

Tabela London 2016

 

 

Tabela końcowa Grand Chess Tour 2016

Tabela Grand Chess 2016

 

 

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Czerwiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
329
Odsłon artykułów:
604850
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy